Bulka v podpaží po očkování Covid

Anonymní
27.7.21 13:56

Bulka v podpaží po očkování Covid

Ahoj, po druhé dávce očkování Covid se mi udělala v podpaží velká boule. Bolí to jak čert, nemůžu hýbat rukou. Volala jsem na gynekologii, jestli by mi mohla napsat zadanku na sono prsu. Už jsem byla letos v lednu, jako samoolatce a nechce se mi znova platit 1000,– za sono, když bulka je evidentně po očkování. V rodině mám v ženské linii rakovinu vaječníku, prsu a děložního čípku. Měla bych být v rizikové skupině, ale dle gynekologa nejsem. Nechce mi ani napsat test na brca markery, prý k tomu není důvod. Je mi 36. Dítě mám jedno. Moje máma zemřela na rakovinu vaječníku ve 45 letech. Chci se zeptat, když doktor píše zadanku tak se mu někde strhávají nějaké body nebo to platí ze svého rozpočtu? Kdo by mi sono a případně brca markery mohl napsat? Vážně nechci na světě zanechat 4 letého sirotka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32624
27.7.21 13:59
@Anonymní píše:
Ahoj, po druhé dávce očkování Covid se mi udělala v podpaží velká boule. Bolí to jak čert, nemůžu hýbat rukou. Volala jsem na gynekologii, jestli by mi mohla napsat zadanku na sono prsu. Už jsem byla letos v lednu, jako samoolatce a nechce se mi znova platit 1000,– za sono, když bulka je evidentně po očkování. V rodině mám v ženské linii rakovinu vaječníku, prsu a děložního čípku. Měla bych být v rizikové skupině, ale dle gynekologa nejsem. Nechce mi ani napsat test na brca markery, prý k tomu není důvod. Je mi 36. Dítě mám jedno. Moje máma zemřela na rakovinu vaječníku ve 45 letech. Chci se zeptat, když doktor píše zadanku tak se mu někde strhávají nějaké body nebo to platí ze svého rozpočtu? Kdo by mi sono a případně brca markery mohl napsat? Vážně nechci na světě zanechat 4 letého sirotka.

Ony jsou ty bulky po ockovani normalni, vim o vice zenskych, co je mely. V diskusich jsem cetla, ze i mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 14:03
@vokishka píše:
Ony jsou ty bulky po ockovani normalni, vim o vice zenskych, co je mely. V diskusich jsem cetla, ze i mesic.

Po první dávce jsem ji měla, ale to bylo cca 3 týdny a šlo s tím fungovat. Teď je to katastrofa. Navíc se bojím, aby mi to nerozjelo rakovinné bujení, nebo jak to nazvat. Když babička, máma i sestra měly všechny rakovinu ženských pohlavních orgánů.

• Citovat
  • Nahlásit
27.7.21 14:03

Zvětšená uzlina. Vím, že se bojíš, protože máte v rodině rakoviny, ale s tímhle přístupem se brzy ocitneš v blázinci. Já mám zvětšené uzliny na krku už od první dávky (předevčírem jsem dostala druhou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 14:05
@Kazimíra Olejovka píše:
Zvětšená uzlina. Vím, že se bojíš, protože máte v rodině rakoviny, ale s tímhle přístupem se brzy ocitneš v blázinci. Já mám zvětšené uzliny na krku už od první dávky (předevčírem jsem dostala druhou).

Zase neblaznim tolik. Jen chci pro svůj klid vyšetření, na které bych měla mít i dle pojistovny nárok, jen mi to doktor nechce napsat. Takhe to přesně bylo s mámou. Dotorka ji místo vyšetření léčila sluníčkem a když byl nádor velký bylo už pozdě. Mě bylo 14.

• Citovat
  • Nahlásit
6215
27.7.21 14:08

Jedine opet jako samoplatce :nevim: Sice zainvestujes, ale budes alespon klidna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.7.21 14:20
@Anonymní píše:
Zase neblaznim tolik. Jen chci pro svůj klid vyšetření, na které bych měla mít i dle pojistovny nárok, jen mi to doktor nechce napsat. Takhe to přesně bylo s mámou. Dotorka ji místo vyšetření léčila sluníčkem a když byl nádor velký bylo už pozdě. Mě bylo 14.

To je mi líto, ale jak jsi úvodní příspěvek napsala…no, představila jsem si nějakou hysterku :mrgreen: Změna lékaře, stížnost…co obvoďák, ten to nemůže napsat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 14:21
@jannina1 píše:
Jedine opet jako samoplatce :nevim: Sice zainvestujes, ale budes alespon klidna.

A proč tedy platím měsíčně přes 18 tisíc zdravotní pojištění? Abych neměla nárok ani na prevenci?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 14:29
@Kazimíra Olejovka píše:
To je mi líto, ale jak jsi úvodní příspěvek napsala…no, představila jsem si nějakou hysterku :mrgreen: Změna lékaře, stížnost…co obvoďák, ten to nemůže napsat?

Změna není kam, obvodak má dovolenou 3 týdny. Až tu bude objednám se na prevenci a zeptám se. Ale minule mě odkázal na gynekologii. Já nejsem hystrka, ale chci mít klid. Chodím jako samoplatce na sono prsu, do zdraví investuju docela dost, z platu mi odcházejí celkem velké platby na zdravotní pojištění a ve finále, abych platila i za pozdrav od doktora? To si pak to zp nemusím platit. Ale bohužel to nelze.

• Citovat
  • Nahlásit
37066
27.7.21 14:56

Pokud to vzniklo v časové souvislosti s očkováním a je to bolestivé, tak to prakticky jistě je reakce spádové uzliny na imunitní proces probíhající v paži. je to, doufám, ta stejná ruka :-)
Můžeš zkusit vzít nějaký protizánětlivý lék (ibuprofen), pokud se to zlepší, je to dobré znamení.
UZ prsu samoplátecky bych neřešila. Možná by ses ale mohla objednat a protože tě stějně nevezmou hned, nejspíš ti to zmizí, než se dočkáš termínu a tak to zase zrušíš.

očkování ti rakovinu neudělá. jen shodou okolností má prso a ruka uzliny na stejném místě.

Na ty BRCA bych zkusila ukecat gynekologa, zdá se mi to docela rozumné.

k tvému dotazu - ano, jde to z rozpočtu ordinace. Každý lékař má od pojišťovny limit, kolik toho může ročně indikovat, tedy co někdo dostane navíc, o to je jiný jeho pacient obrán - zjednodušeně. Limity jdou navýšit, ale je to zdlouhavý proces, během kterého lékař celou akci sponzoruje z vlastních úspor.
Realokace prostředků ve zdravotnictví je složitá a vždycky bude nějak nespravedlivá, účelem je omezit plýtvání indikováním neadekvátních vyšetření, například na přání pacienta.

Příspěvek upraven 27.07.21 v 15:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 14:57

Nevím, kde bydlíš, ale objednej se ke genetikovi. Ten by Ti genetické testy na BRCA mutace napsat měl. Pokud bude třeba doporučení, požádej obvoďáka. Za mě podle rodinné anamnézy na testy nárok rozhodně máš! A na prevenci taky. Do gynekoložky bych hučela a vysvětlovala. A opravdu zvážila změnu, i kdybys pak musela někam dojíždět. Pokud Tě za ní obvoďák posílá, řekni mu upřímně, že Ti nevyhověla a že rodinnou anamnézu nebere vážně. Dále se dají testovat z krve onkomarkery, ale ty jsou dost nespecifické. To by mohl předepsat obvoďák nebo zase gynekoložka.

Měla jsem po prvním očkování podobnou reakci. Pokud Tě na vyšetření poslat nechce, zkus zavolat jinému lékaři. Víc se dělat zkrátka nedá.

• Citovat
  • Nahlásit
33926
27.7.21 15:15

Mně se udělala za uchem boule po viróze někdy ve třiceti a hmatná je furt a asi bude navždycky.. Je to reakce uzliny na boj těla s infekcí. V tvém případě „s infekcí“. Po vakcíně se to muže taky stát, aspoň vidíš, že to funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 15:17
@Anonymní píše:
Nevím, kde bydlíš, ale objednej se ke genetikovi. Ten by Ti genetické testy na BRCA mutace napsat měl. Pokud bude třeba doporučení, požádej obvoďáka. Za mě podle rodinné anamnézy na testy nárok rozhodně máš! A na prevenci taky. Do gynekoložky bych hučela a vysvětlovala. A opravdu zvážila změnu, i kdybys pak musela někam dojíždět. Pokud Tě za ní obvoďák posílá, řekni mu upřímně, že Ti nevyhověla a že rodinnou anamnézu nebere vážně. Dále se dají testovat z krve onkomarkery, ale ty jsou dost nespecifické. To by mohl předepsat obvoďák nebo zase gynekoložka.Měla jsem po prvním očkování podobnou reakci. Pokud Tě na vyšetření poslat nechce, zkus zavolat jinému lékaři. Víc se dělat zkrátka nedá.

Myslíš tedy, že se mám objednat jen na Brca mutace a na onko markery ne? Ke genetikovi potřebuji zadanku? Jsem z Prahy, tak tady snad nějaký genetik bude.

• Citovat
  • Nahlásit
6229
27.7.21 15:26
@Anonymní píše:

vyšetření na žádost pacienta pojišťovna nehradí a hradí si jej sám, tzn jestli opravdu chcete mermomocí sono prsou, hradíte si jej sama…

máte reakci po očkování, stává se to, hlavně tehdy, když se očkují obě dávky do jedné strany, což není úplně nejlepší postup

lepší je ty strany prostřídat a u mladých lidí je lepší rozestup mezi dávkami, delší než 21 dnů

když se to nabouchá u mladých lidí po 21 dnech do jedné strany, často je pak na té straně zvětšena uzlina, je to reakce imunity na očkování a známka že očkování funguje, o nic nejde a nic nehrozí

jestli přesto máte pocit že určitě chcete sono prsou, hradíte si jej sama, nelze si na lékaři vynucovat žádanku, když vás on nikam neposílá, ale posíláte se někam sama

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6229
27.7.21 15:29
@Anonymní píše:
Myslíš tedy, že se mám objednat jen na Brca mutace a na onko markery ne? Ke genetikovi potřebuji zadanku? Jsem z Prahy, tak tady snad nějaký genetik bude.

smazáno – ztráta času

Příspěvek upraven 27.07.21 v 16:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat