Bulka v prsu - dlouhé čekání na vyšetření kvůli koronaviru

Anonymní
31.3.20 10:22

Bulka v prsu - dlouhe cekani na vysetreni kvuli koronaviru

Jsem nervozni. Je to tak mesic a pul, co jdem si nasla v prsu nejasnou bulku. Bylo to hodne male, dalo se to nahmatat jenom na boku s rukou nahore. Pak jsem na to nejak zapomnela. Ted jsem na to narazila znovu. Vyrostla, uz je hmatna ve vsech polohach. A ted do toho koronavirus. Trvalo mi dva tydny, nez jsem se dovolala gyndarce. Ta rekla, at nemam stres, ze to bude nejaky fibromek a at se objednam na ultrazvuk. Ten ted samozrejme nepracuje, tak mi dali po dlouhem doprosovani termin na kveten, s tim, ze mozna jeste nebudou fungovat. Doktorce se zase nejde dovolat. Co vy ostatni, kdo jste resily neco podobneho. Je to v pohode takble dlouho cekat? Jeste to nikdo nevidel. A vyrostlo to dost :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

494
31.3.20 10:33

Hlavně v klidu, nemysli hned na nejhorší. Já jsem si v 18 poprvé nahmatala taky bulku. Úplně jsem se z toho složila. Byla to cysta. Od té doby už jsem měla cysty několikrát. Jedná cysta během pár dní narostla do větších rozměrů. Jsem pečlivě sledovaná u doktorů. Nikdy to nebylo nic závažnějšího (musím zaklepat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9734
31.3.20 10:34
@Anonymní píše:
Jsem nervozni. Je to tak mesic a pul, co jdem si nasla v prsu nejasnou bulku. Bylo to hodne male, dalo se to nahmatat jenom na boku s rukou nahore. Pak jsem na to nejak zapomnela. Ted jsem na to narazila znovu. Vyrostla, uz je hmatna ve vsech polohach. A ted do toho koronavirus. Trvalo mi dva tydny, nez jsem se dovolala gyndarce. Ta rekla, at nemam stres, ze to bude nejaky fibromek a at se objednam na ultrazvuk. Ten ted samozrejme nepracuje, tak mi dali po dlouhem doprosovani termin na kveten, s tim, ze mozna jeste nebudou fungovat. Doktorce se zase nejde dovolat. Co vy ostatni, kdo jste resily neco podobneho. Je to v pohode takble dlouho cekat? Jeste to nikdo nevidel. A vyrostlo to dost :,(

Odkud jsi? V Praze třeba Mamocentrum Waltrovka funguje v normálním režimu, Budějovická jen zrušila preventivní vyšetření pro akutní případy funguje.
Tak zkus ještě něco obvolat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
31.3.20 10:35

A odkud jsi? Já byla nedávno v Praze na Opatově, tam fungují normálně. Musíš mít tedy žádanku, jinak jsou strašně dlouhé čekací lhůty, ale může ji vystavit i obvodní lékař. Jinak pravděpodobně to bude v pohodě, může to být klidně třeba cysta, ale já bych pro klid duše šla co nejdřív - jeden nikdy neví. A ty už jsi v minulosti nějaký takový nález měla, že je doktorka po telefonu tak v klidu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 10:36

@ivašot. Jsem z vesnice, daleko od Prahy :nevim: Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.3.20 10:38

@Madelaine Doktorce staci, ze nemam zadnou rodinnou anamnezu a je mi 35. Ja si ale rikam, ze clovek nikdy nevi. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
9734
31.3.20 10:41
@Anonymní píše:
@ivašot. Jsem z vesnice, daleko od Prahy :nevim: Zakladatelka

A kam to tedy máš blíž?
Nebo můžeš zkusit alespoň nějakou sonografickou ordinaci, když mamocentrum je nedosažitelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 10:44

@ivašot. Nejbliz Budejovice, Tabor. Netusim, kde co je. Da se nekam jen tak objednat? Zadanku mam v el. podobe - sono prsu. Gyndarka je evidentne velice v klidu, ted psala na nas mistni facebook maminka v 7.mesici, ktera ma jit na kontrolu a dotycna pani neni k sehnani. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
61
31.3.20 10:44
@Anonymní píše:
@Madelaine Doktorce staci, ze nemam zadnou rodinnou anamnezu a je mi 35. Ja si ale rikam, ze clovek nikdy nevi. Zakladatelka

No tak já třeba už cystu v minulosti měla. A stejně jsem odcházela z ordinace s žádankou a v centru mne objednali na druhý den. Bylo to tedy těsně před začátkem karantény, ale už tehdy se kolem koronaviru bláznilo slušně. Zkusila bych pohledat třeba v nejbližším krajském městě a tu žádanku pak vyřídit přes obvoďáka, když gynekoložka nefunguje :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
31.3.20 10:46

Zkus Mamocentrum České Budějovice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9734
31.3.20 10:51
@Anonymní píše:
@ivašot. Nejbliz Budejovice, Tabor. Netusim, kde co je. Da se nekam jen tak objednat? Zadanku mam v el. podobe - sono prsu. Gyndarka je evidentne velice v klidu, ted psala na nas mistni facebook maminka v 7.mesici, ktera ma jit na kontrolu a dotycna pani neni k sehnani. Zakladatelka

Tak si musíš najít kontakty na internetu a prostě ta pracoviště obvolat. Určitě se dá objednat, navíc v tvém případě ne „jen tak“ vždyť máš žádanku.
Nebo se snaž to pustit z hlavy a počkat do toho května.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 10:57

@ivašot. Takovou radu jsem prave potrebovala. Nevedela jsem, ze s muzu objednat jinam a ze tam ta zadanka bude platit. Asi jsem naivni pacient. Obvolam to. Diky moc! Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
31.3.20 11:16

Na sono se dá objednat i bez žádanky /možná ne všude, ale já tak chodím/, ale musíš být v současné situaci iniciativnější a sama si pracoviště obvolat, jaké dávají termíny. Se žádankou to půjde na pojišťovnu, bez žádanky ti vyšetření udělají a ty ho zaplatíš. Nebo čekáš, že to za tebe udělá ta gynekoložka? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 12:06

@jájinka007 Ja jsem proste vzdycky poslouchala doktory :roll: Uz jsem se objednala do CB, maji terminy do tydne. Diky, zeny! Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
9734
31.3.20 12:12
@Anonymní píše:
@jájinka007 Ja jsem proste vzdycky poslouchala doktory :roll: Uz jsem se objednala do CB, maji terminy do tydne. Diky, zeny! Zakladatelka

Super, držím palce, ať je vše OK!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama