Bulka v prsu už skoro 2 týdny a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucyanglie
Povídálka 47 příspěvků 23.04.19 22:15
Bulka v prsu už skoro 2 týdny+ kojení

Ahoj všichni :) strašně by mě zajímalo jestli jste některá kojila a zároveň jste si našla boulicku v prsu. Je okolo 2cm velká a vůbec mě nebolí, dokonce i manžel jí může jen jemným dotekem cítit. Kojim ale i dokrmuji. Zanet to urcite neni a ani zatvrdle mleko uecite ne to uz man za sebou. Malý má teprve 6 týdnů cos znamená že jdu tento týden na kontrolu ale je to pořád ještě dlouho na to čekat. Jestli máte někdo zkušenosti tak prosím napište dekuju :)

Příspěvek upraven 24.04.19 v 19:13

Reakce:
Adelkadd
Kecalka 433 příspěvků 23.04.19 22:23

Ja jsem mela spoustu malych boulicek pri kojeni. Muj dr me vyšetřil a vše ok, prý “při kojeni jsou prsa hrbatá”. Rozhodně si to ale zajdi k dr zkontrolovat

Safija
Kecalka 270 příspěvků 23.04.19 22:29

Mi se obcas ucpe kanalek v bradavce, to pak v prsu udela takovou bulku ci zatvrdlinu, jde to poznat podle bile tecky v bradavce, nekdy nejde ta tecka videt, musi se bradavka citlive pomackat tak, ze se spusti mleko, ale z toho ucpaneho kanalku se tam misto mleka objevi ta bila tvrda tecka, ktera jde tezko vyndat ven

hospodki
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 23.04.19 22:49

Měla jsem asi první dva měsíce, přesně jak píšeš. Nebolelo, pak sama zmizela.

veselamuchomurka
Stálice 58 příspěvků 24.04.19 06:34

Ahoj, taky jsem si našla, byla to cysta, nic vážného

anavi13
Závislačka 3863 příspěvků 24.04.19 07:34

Sice to nic být nemusí, jak píšou holky, ale zkontrolovat to chce. Ukaž to určitě na gyndě a není od věci si vyžádat nebo zajít na ultrazvuk prsou. Každopádně i po tomto všem ji hlídej a kontroluj ;) já mám taky cystičky v prsech a teď při kojení se mi blbě kontrolovali, takže se raději na ten UZ objednám taky. U mě to bude v půl roce malého i když budu kojit, jsem tak domluvená s doktorkou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 07:47

Ihned objednat ultrazvuk a poté dle výsledku biopsii. Nezanedbavat. Kdokoliv si najde během tehotenstvi boulicku v prsu - raději 100× zbytecne než jednou ne a průšvih - kdysi jsem se pohadala s příbuznou, její lekar řekl jen tak od stolu dobrý… a udelala jsem ji takovou scénu ze sla. Zachránilo ji to život. Měla karcinom s hormonalni reakci, ihned zastavit laktaci a řešila se terapie. Já si taky nahmatala boulicku a mazala jsem na ultrazvuk taky. A byla taková. Prosím anonym, nejsou to info pouze o mě a navíc osobní. Cílem není někoho strašit, ale cílem je, aby kdokoliv toto četl si uvědomil, ze se to nesmí podcenit. Pokud Vám lekar nedá zadanku, můžete jít i jako samoplatce, stojí to cca 200kc. Kdyby příbuzná tenkrát nesla, už tady není. To řekl přednosta a strašne se zlobil na gyndare, ze ji neposlal. Asi tak.

anavi13
Závislačka 3863 příspěvků 24.04.19 11:15
@Anonymní píše:
Ihned objednat ultrazvuk a poté dle výsledku biopsii. Nezanedbavat. Kdokoliv si najde během tehotenstvi boulicku v prsu - raději 100× zbytecne než jednou ne a průšvih - kdysi jsem se pohadala s příbuznou, její lekar řekl jen tak od stolu dobrý… a udelala jsem ji takovou scénu ze sla. Zachránilo ji to život. Měla karcinom s hormonalni reakci, ihned zastavit laktaci a řešila se terapie. Já si taky nahmatala boulicku a mazala jsem na ultrazvuk taky. A byla taková. Prosím anonym, nejsou to info pouze o mě a navíc osobní. Cílem není někoho strašit, ale cílem je, aby kdokoliv toto četl si uvědomil, ze se to nesmí podcenit. Pokud Vám lekar nedá zadanku, můžete jít i jako samoplatce, stojí to cca 200kc. Kdyby příbuzná tenkrát nesla, už tady není. To řekl přednosta a strašne se zlobil na gyndare, ze ji neposlal. Asi tak.
@Anonymní píše:
Ihned objednat ultrazvuk a poté dle výsledku biopsii. Nezanedbavat. Kdokoliv si najde během tehotenstvi boulicku v prsu - raději 100× zbytecne než jednou ne a průšvih - kdysi jsem se pohadala s příbuznou, její lekar řekl jen tak od stolu dobrý… a udelala jsem ji takovou scénu ze sla. Zachránilo ji to život. Měla karcinom s hormonalni reakci, ihned zastavit laktaci a řešila se terapie. Já si taky nahmatala boulicku a mazala jsem na ultrazvuk taky. A byla taková. Prosím anonym, nejsou to info pouze o mě a navíc osobní. Cílem není někoho strašit, ale cílem je, aby kdokoliv toto četl si uvědomil, ze se to nesmí podcenit. Pokud Vám lekar nedá zadanku, můžete jít i jako samoplatce, stojí to cca 200kc. Kdyby příbuzná tenkrát nesla, už tady není. To řekl přednosta a strašne se zlobil na gyndare, ze ji neposlal. Asi tak.

Máte úplnou pravdu. Tohle není strašení, je to prostě fakt. A ten UZ nebolí, lepší než to zanedbat. Já chodím od 23let každého půl roku :palec: raději tu rakovinu zachytit včas než vůbec.

Váš příspěvek
Reklama