Bulky v prsu -vysetreni UTZ

Anonymní
4.2.21 22:03

Bulky v prsu -vysetreni UTZ

Dobry vecer,
Prosim, setkal jste se nekdo s diagnozou dysplasia fibrocyst? Byla jsem odeslána na UTZ prsů, protoze mne jedno dost zlobi. Jako zakladni diagnosu mi gynekolog uvedl tohle, ale pokud se snazim neco vygooglit, najde mi to anglicke stranky.
Samozrejme, ze konecna diagnosa padne az po vyšetření, ale zajima me, co to vlastne znamena. Chtela bych si porovnat potize jake mam s tim, co bych se docetla. Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24454
4.2.21 22:14

Co to znamena „zlobi“? Diagnozu stanovil kdo a z jakeho vysetreni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 22:31
@mroe píše:
Co to znamena „zlobi“? Diagnozu stanovil kdo a z jakeho vysetreni?

Toto mi muj gynekolog napsal na zadanku na vysetreni ultrazvukem.
Prso me boli, nekdy az do podpaží. Jsou v nem hmatne tvrde bulky, je napjaté i bradavka. Vystouplé zily a barevne zmeny na dvorci-svetle az bile pruhy. Oproti druhemu prsu se zda byt i o trochu vetsi. Obcas kapicka z pradavky.
UTZ me ceka za 14dni, ale zajimalo by mne, co znamena ta dysplasia fibrocyst.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 22:38

Fibrocystycka nemoc prsu/mastopatie, mam to taky 8)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 23:17
@Anonymní píše:
Fibrocystycka nemoc prsu/mastopatie, mam to taky 8)

Léčí se to nějak? Ta bolest je někdy opravdu velká.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 00:34
@Anonymní píše:
Léčí se to nějak? Ta bolest je někdy opravdu velká.

Neleci, musis si na to zvyknout :roll: mne se ty bulky meni v zavislosti na fazi menstruacniho cyklu, tu nejvetsi jsem jednou mela 5×7 cm pri utz, jinak mam plno malych-cca velikosti mandle :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
24454
5.2.21 07:12
@Anonymní píše:
Toto mi muj gynekolog napsal na zadanku na vysetreni ultrazvukem.
Prso me boli, nekdy az do podpaží. Jsou v nem hmatne tvrde bulky, je napjaté i bradavka. Vystouplé zily a barevne zmeny na dvorci-svetle az bile pruhy. Oproti druhemu prsu se zda byt i o trochu vetsi. Obcas kapicka z pradavky.
UTZ me ceka za 14dni, ale zajimalo by mne, co znamena ta dysplasia fibrocyst.

Vzhledem k tomu, ze te jeste zadny odbornik nevidel to v tvem pripade neznamena vubec nic. Fibrocysticka choroba je spis ekvivalent pro bohatou zlazu se sklonem k tvorbe cyst. Neleci se to nijak, neni to potreba.
A tvuj problem je jiste jineho puvodu, bolest jednoho prsu do podpazi je typicky od pohyboveho aparatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 08:17
@mroe píše:
Vzhledem k tomu, ze te jeste zadny odbornik nevidel to v tvem pripade neznamena vubec nic. Fibrocysticka choroba je spis ekvivalent pro bohatou zlazu se sklonem k tvorbe cyst. Neleci se to nijak, neni to potreba.
A tvuj problem je jiste jineho puvodu, bolest jednoho prsu do podpazi je typicky od pohyboveho aparatu.

Samozrejme to beru pouze informačně když jeste nemam za sebou vyšetření. Jen mne zajimalo, co to asi je.

@Anonymní píše:
Neleci, musis si na to zvyknout :roll: mne se ty bulky meni v zavislosti na fazi menstruacniho cyklu, tu nejvetsi jsem jednou mela 5×7 cm pri utz, jinak mam plno malych-cca velikosti mandle :zed:

Na tu bolest se zvyknout nedá. Me prijdou porad stejne 🤔 nevim, za 14dni budu moudrejsi, jen mne zajimalo, co ten nazev vlastne znamena.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat