Bumbleride indie vs. Cam Cortina X3

karamelína
28.3.10 19:59

Bumbleride indie vs. Cam Cortina X3

Ahoj všem,
potřebovala bych poradit…
Rozhoduju se pro naší ještě nenarozenou holčičku mezi Cortinou a Bumble Indií, ale nějak mi to nejde a ráda bych znala vaše názory na tyhle kočárky.
Znám holky, který mi Cortinu doporučují a taky ty, který zrazují. Nikoho, kdo má přímé zkušenosti s Indií neznám.
Cenově jsou tyhle kočárky srovnatelné. Je pro mě důležité, že jde u obou nacvaknout autosedačka, protože hodně jezdím autem a u prvního dítěte jsem tuhle vymoženost velmi využívala - měli jsme Jané Nomad, u kterého mě trochu zklamalo, že je výhradně do města. Jakékoliv sebemenší nerovnosti - to byl problém a taky se hned rozvyklal a tak. Slalom je na tom prý lépe, ale je dražší a 20 tis. je už pro mě příliš. Cortina mi přijde bytelnější, ale taky má 15 kg, což mi přijde dost. Vzhledem k tomu, že jí budu tahat do auta a nedejbože v mhd. Možná jsem zmlsaná z toho Jané… :think: Indie má jen 9 kg a má nafukovací kolečka. S těmi nemám tedy zkušenost a trochu se bojím ucházení vzduchu nebo píchnutí.
Oba kočárky jsem zkoušela na prodejně v Malvíku, vzhledově se mi asi o něco víc líbí ta Indie. Ale nevím no, oba mají něco do sebe :wink:
Vychrlila jsem ze sebe teď pátý přes devátý, tak doufám, že mi aspoň trochu porozumíte :think: :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9884
28.3.10 22:03

Můžu jen přidat zkušenosti s Cortinou.
Výhody:
Do korby se vejde i větší dítě dostatečně dlouho, což je super, je bytelná a stabilní, skvěle manévrovatelná, jde nasadit oběma směry (ale vzhledem k hmotnosti bych dala přednost možnosti jen přehodit madlo). Je překvapivě skladná, takže převážení v autě ok.

Nevýhody:

• málo pruží, nehoupe
  • je nejen poměrně široká a těžká, ale hlavně nešikovně dlooouhá - kolečko dost přesahuje korbu, každou chvíli jsem do něčeho najela, v MHD otrava
  • patentky na potah/kryt jdou dost špatně zapínat a rozepínat, jedna už se utrhla
  • brzda jde taky dost ztuha (v sandálech jsem měla problém odbrzdit), navíc dost cvaká a zasekává se
  • ve sporťáku dítě v popruzích poněkud visí - sjíždí dolů
  • originální taška je takový nepřehledný pytel

Sečteno - znovu bych do ní nešla, vždycky si připadám, že řídím tank, a mám-li jet dopravou, radši beru jen nosítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
28.3.10 22:56

indie :mrgreen: promne jednoznačně :)

cortina má teda teď možnost nafukovacích koleček, které jízdu změkčí (nemusíš sejich bát, je to lepší než plastovky!!!! za dva roky jsem píchal jen jednou, vlastní vinou.. manžel prostě neuznal, že trním po rozbitéláhvi by jet asi neměl..). jediné jeji „plus“ je sedačka otočná k mamince… pro mne je to ale plus velmi nevýznamné..

indie asi nebude mít těch inzerovaných 9kg.. vždy přičítám tak kilčo. ale i 10kg je super!
má super sedačku, i ta „redukce“ pro malé děti - takové to polstrování..
jen pozor, rozdíly mezi kolecí 09 a 2010.
2010 je 100×lepší!!
opět má madlo před dítětem (09 neměla, jen k dokoupení snack-pack)
madlo je po sundání polstrování zárověň adaptér na autosedačku. = konec zbytečných kusů..
má lepší korbičku - resp. vložnou tašku. má chytání do díry po madle. má vlastní boudičku. tzn, že jde dát klasicky proti smeru .. u té 09 to bylo nějaké vachrlaté..
součástí korbičky pro 2010 je pak fusak. je ze dvou částí, vrchní se připne jako kryt na korbičku,..

sečteno - podtrženo, jediné, co mi u indie chybí, je ruční brzda. (oproti speedimu..). ale nemít ho a chtít sporťák, i od narození, je indie moje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.3.10 07:41

Ahoj :wink:

Já teda čekám dvojčátka, takže je to mimo. Ale v Malvíku jsem taky zkoušela Indie (byla pro jedno dítko, pro dvojčata neměli na skladě) a uchvátila mě. Chtěla jsem původně na jedno dítě PPGT3, ale zřejmě bych brala tu Indie :wink:
Indie pro jedno jsme vyzkoušeli a objednali jsme Indie Twin pro naše dítka. Dneska nebo zítra si ho jedeme vyzvednout na prodejnu :dance: :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3096
29.3.10 14:08

Ahojky, jeslti můžu přidat i svůj názor, tak já měla Cortinu 2008, byla super, ale kvůli sporťáku jsem ji pak prodávala a kupovala golfky, protože mi tam malej - i když byl velkej - sjížděl dolu, cortina má ten popruh mezi nožičkami daleko od zádově opěrky!! A taky mi úplně neseděl nánožník, byl dost daleko/nízko od tělíčka mimča, upadl mi u něj cvok kterým se přichytával - byl přidělaný na gumě… Nevím jak to má Indii, ale určitě se na to zaměř, protože jde o zádíčka dítěte!! Jinak ale cortina super, brzda- stačilo promazat olejem a šlapala líp jak nová :-). Korbička byla krásně velká, prostorná. Já mám pro druhé vybraný PegPérego GT3 :-) . Přeji šťastnou ruku při výběru!! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karamelína
29.3.10 19:32

Díky moc za postřehy! :palec:
Já už dřív jsem byla rozhodnutá pro Indii, ale pak mě nějak znejistěla kamarádka, co mívala Cortinu a pěla samou chválu. Ale přesně jak psala Viking a aktijka - přišla mi neskutečně dlouhá a trefně jsem odhadla i patentky, kdy je kamarádka přesně měla na dvou místech vytržené. Přijde mi zbytečně robustní. Ale zase s ní jezdí tolik mamin, že jsem si myslela, že jsem třeba příliš kritická. Díky moc za vaše postřehy! :potlesk:
Indie je v mých očích vzhledově úžasná, i když třeba stupátko na nohy mi přijde extrémně mini. Ale pochybuju, že to bude něčemu vadit. Je super ta váha, i když je mi jasný, že bude mít o něco víc. Ale půjde s ní i bruslit, což je super. Bruslila jsem i s Nomadem a taky v pohodě (zastávám názor, že se dá bruslit skoro se vším :-D ), ručku oželím - možná pro to, že jí neumím ocenit :wink: Dívala jsem se na rozdíly mezi kolekcí 09 a 10 a určitě půjdu do té novější. Díky Natašo za super recenzi :palec:
janinkaz gratuluju ke kočárku! až ho doma vyzkoušíš, budu ráda, když písneš první dojmy :kytka:
Kdyby kdokoliv další chtěl přidat své postřehy atd., budu jen ráda! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
28414
29.3.10 20:10
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
29.3.10 22:18

karamelíno, není zač! :kytka:

janinkaz - děkuju moc za obrázky indie twin a konečně potvrzení, že na něj JDOU dát dvě autosedačky!!!!!!! super :palec: :D díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.3.10 22:21

není zač :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karamelína
29.3.10 22:38

janinkaz díky moc za fotky, paráda! :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
karamelína
30.3.10 15:39

holky, ještě se asi naprosto „debilně“ zeptám :oops: potah tý Indie se dá normálně sundat a nějakým způsobem vyprat, že jo? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
28414
30.3.10 19:09

karamelíno mám ten dvojčatovej a nevím, asi ne všechno. Proto jsem ty světlý barvy nechtěla. Ale tohle zrovna jsem nestudovala, takže netuším. Jsem dneska ko, ale podívám se ti na to :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karamelína
30.3.10 21:10

janinko budu ti vděčná! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
28414
31.3.10 09:32

Karamelíno, tak by mělo být pratelný úplně všechno, i stříšky (ta konstrukce jde vyndat), autosedačky taky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karamelína
31.3.10 18:07

Skvělé! :potlesk: Díky moc, zřejmě mám tedy rozhodnuto :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie