Bungalov, nebo dvoupatrový dům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martu
Ukecaná baba ;) 2075 příspěvků 08.10.14 14:32
Bungalov nebo dvoupatrový dům?

S manželem se chystáme na stavbu domu a stále se nemůžeme dohodnout, jestli postavit bungalov nebo dvoupatrový dům. Máme zcela rovný pozemek o velikosti 870m2. Já chci bungalov kvůli bezbariérovosti, nesnáším schody a celkově mi vadí představa, že bude dětský pokoj nahoře a obývák dole, takže vlastně budeme stejně pořád dole a budou tam všude krámy a pod. Manželovi se bungalovy nelíbí a jeho hlavní argument proti je, že nám na pozemku zbude hrozně málo místa na zahradu. Chceme dům s obytnou plochu cca 150m2. Vy co už máte postaveno, napište mi prosím vaše názory a zkušenosti. Máte někdo bungalov na podobně velkém pozemku a trápí vás malá zahrada? Budu vděčná za každou radu z praxe. Všem předem moc děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 08.10.14 14:35

@Martu Tak my mame tedy dvoupatrovy dum, dole klasika obývák, kuchyňe, místnost pro hosty aj.ta místnost pro hosty je báječná, protoze kdyz potrebuji u nas nekdo přespat spi dole a do prvniho patra vubec nemusí :palec: coz je k nezaplacení a nahore jsou detske pokoje, ložnice, pracovna, koupelny a herna, ja bych ve vašem pripadne z důvodu velikosti pozemku volila tez jako manzel patrový dum. :think:

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 08.10.14 14:36

Mám ráda ložnice v patře, kam mi nelezou návštěvy. Jednopatrový ve mě evokuje byt. Takže za mě podkroví. Ale to je osobní názor a pocit ;)

Eemii
Neúnavná pisatelka 17272 příspěvků 08.10.14 14:36
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 08.10.14 14:38

Dala bych přednost větší zahradě. Tedy zvětšení zahrady na úkor rozložení bytového rpostoru do pater. Máme jednopatrový podkrovní dům. Pravdou ale taky je, že první roky dětí jsme tak nějak bydleli pčes den dole a v noci v ložnicích nahoře a rozhodně místnosti zdaleka nesloužily tak, jak bylo předpokládáno. Například tak ěnjak dodnes spojený obývák s kuchyní a jídelnou dodnes funguje tak, že obývák je herna a hosté se schází v jídeně a já se tak nějak motám okolo linky.

Aríí
Generální žvanilka 24799 příspěvků 08.10.14 14:41

@Martu Já jsem pro přízemní dům. Co se týče zahrady, to musíte zvážit sami, kolik Vám bude stačit. My nejsme zahrádkáři a sekání zahrady nás taky nebaví, takže ani menší zahrada by nám nevadila.
Za mě má přizemní dům mnoho výhod. Už jen, když člověk pomyslí na stáří. My se teď z patrového domu přestěhovali do přízemního (ale není to moderní bungalov, je to velmi starý kamenný dům) a jsme více spokojeni.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 08.10.14 14:42
Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 08.10.14 14:42

@Martu Ja mam treba kuchyni celozasklenenou a protihlukovou, takže se tam zavru, absolutne necitím v baraku zadny smrad, a přitom si připadám, ze jsem v dění rodiny i kdyz varim a to je taky báječné

Martu
Ukecaná baba ;) 2075 příspěvků 08.10.14 14:42

@Eemii Děkuju, diskuzi jsem ve vyhledávači našla, ale název mi nedával smysl, tak jsem ji neotvírala. Název: Bungalov či přízemí mi přišel divný :) Rozhodně ji přečtu.
Všem ostatním děkuju za názory

Pepinek007
Kecalka 152 příspěvků 08.10.14 14:44

Já po zkušenosti, co mám, bych volila patrový dům jako manžel. Máme už dnes dospělé syny a to patro, kde mají oba své pokoje je k nezaplacení. Přesně jak píšou holky nade mnou. Když k nám někdo přijede na návštěvu, tak v patře je zachováno soukromí, nikdo se mi tam necourá…a za klukama chodí jejich slečny, kamarádi…a vše se odehrává nahoře a dole je klid. Když byli kluci malí, tak jsme holt žili přes den dole a spalo se nahoře. Ale teď si to nemůžu vynachválit. Můj bratr má postaven bungalov a vždy mám u něho pocit, že se mu návštěvy courají po celém domě…to mi malinko vadí. Takže za mě patrový dům 8)

gina76
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 08.10.14 14:52

Máme patrový a když bych volila znovu tak už jen přízemní, presne pro ty duvody co tady píšeš, ale jefakt, že pozemek na patrový máte ne uplne velký, ale zase záleží jak moc je pro vás vlekost zahrady duležitá..zjistuji čím menší tím mín práce..máme 1500 a jen to posekat je otročina a co se týče utulnosti..ppořád je to veliké a nesoukromé…pokud tam tedy nemáš už stoleteé stromy…Schody hruza než jsou deti spát musím 100× nahoru a dolu,,když se prevlékám a něco zapomenu zase jdu zase stokrát nahoru a díky tomu mám bezva figuru :lol: tech hraček a krámu co je dole v obýváku se nedá nikdy zbavit, protože deti (malé deti si nahoře sami hrát nebudou a když jo stejne tam budeš pořád lítat jestli jsou v pořádku).jediná výhoda je vytápeni:)),ale snad jen jedináááááá :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 51175 příspěvků 3 inzeráty 08.10.14 14:55

Máme dvoupatrák, zahradu menší, než co zbyde vám. mě to stačí - děti maj možnost se proběhnou, mmy posezení, gril, pár stromků, skalka. Větší bych nechtěla.
dvoupatrák te´d OK. Prblém je podle mě s prťatama a ve stáří. ted mi to neva.
k tomu tahání hraček - mě právě ted už u větších dětí vyhovuje, že jsou nahoře a hračky mi do obýváku tolik netahaj. v bytě to stěhovali furt, po schodech se jim neche. navíc jsou zavřeníí nahoře a já nemusím řešit jejich žabomyší války, mladší je rázem mín uječená a nechodí furt žalovat.
ale jinak pokud bych se měla sama rozhodovat a měla pozemek jako vy, šla bych s ohledem na budoucnost a stáří do bungalovu

Martu
Ukecaná baba ;) 2075 příspěvků 08.10.14 14:58

Teď je syn malý, takže si sám nahoře určitě hrát nebude a krámy budou po celém obýváku dole, ale zase za pár let bude určitě rád za svoje soukromí nehoře. Takže univerzální řešení asi neexistuje. Škoda, že nemáme větší pozemek. Tam bych ten bungalov vyargumentovala ale takhle už slyším chlapa, jak bude pořád prudit, že chtěl mít ovocný strom a záhony a bla bla bla :roll: Já jsem vyrostla v bytě, takže na nějaké zahradničení moc nejsem, ale zase posezení, pískoviště, houpačku, klouzačku a tyhle blbosti pro kluka bych tam chtěla.

gina76
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 08.10.14 15:01

@Martu Hlavne aby mu to zahradničení vydrželo,,my byly uplen zapálení a dneska dokud nezaprší tak se nezalejvá :mrgreen: co to vyřešit nejakým L kovým nebo do u nekde na kraji aby pak pozemek byl v celku za domem prostornejší

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 08.10.14 15:03

Máme patrový, pozemek podobně velký, ale ne rovný. Bungalov by zde nešel. Kdybych měla neomezeně peněz, šla bych do bungalovu, dětské pokoje co nejvíc oddělené :-) a větší pozemek. To patro mě teď s malými dětmi štve, jsme dole, máme tu krámy, furt pro něco chodím, děti za mnou, pak zas dolu. Ale až budou puberťačky, budu ráda, že zalezou nahoru a bude pokoj, myslím. Jo a když jsem s dětma sama v noci, pouštím dole alarm, to je příjemný. Už nám tu chodil jednou někdo po zahradě a od té doby jsem paranoidní.
Až nebudem schopni vylézt do patra, počítám, že bude k ničemu i ta zahrada a práce kolem domu celkově a budem muset pořídit byt.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě, vítězoslavné výkřiky na internetu si... číst dále >

Česká novinářka Engelová: Pro Terezu je trest výhra, na odvolání bude čekat roky

Téměř devět let v pákistánském vězená si bude muset odsedět Češka Tereza... číst dále >