Buzení na kojení v porodnici

Anonymní
16.1.21 20:37

buzeni na kojeni v porodnici

Ahoj, je tady nekdo, kdo nebudil v porpdnico na kojeni? kdo nechal miminko od prvniho dne aby se krmilo kdy se samo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6313
16.1.21 20:39

Já jsem nikdy nebudila na kojení, ale už je to pár let, co jsem byla v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10106
16.1.21 20:39

Já u prvního dítěte, ale byl to cicavec od začátku. Dceru jsme budila, jinak by nás snad nepustili domů, ale ona vydržela spát i 12 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1628
16.1.21 20:41

Moje mimco se snažilo krmit se nonstop cele první dvě noci :lol: strávilo je u prsa hledáním a poďumlavanim, já jsem jela na hormonech a nespala, tak jsem se mu snažila nějak pomáhat s tím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6485

Zkusila jsem budit 1× a stejně spal dal a neprisal se. Jinak sem to nechávala na dětech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8309

Já jsem nebudila, ale první dítě se budilo samo pravidelně po 3 hodinách a další dvě děti jsem měla problém oddělit od kozy. Kdybych měla spáče, budila bych, dokud by nezačalo přibírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 20:45

Zajima me, jestli kdyby byla pauza treba 5 hod v noci, jestli to nenadela paseku kvuli zvykani si streva na mliko. a vubec zazivaciho traktu.

• Citovat
  • Nahlásit
1628
16.1.21 20:53
@Anonymní píše:
Zajima me, jestli kdyby byla pauza treba 5 hod v noci, jestli to nenadela paseku kvuli zvykani si streva na mliko. a vubec zazivaciho traktu.

To si nemyslím, ono toho to miminko stejně zpocatku nasaje nula nula prd, ale zase je dobre nechat ho sat co nejvíc, aby se rozjela laktace. Plus pokud by mělo žloutenku, tak by se to mělo víc hlídat a případně i budit, jak je spavé, tak si nevytahne tolik mlicka co potřebuje a muže pak špatně pribirat. A ani nebude mit z ceho, pač tolik nepoteče. Ale to asi úplně není záležitost těch prvních třech dnů, tam bych ho nechala ať si dela co chce, takže ať si je u prsa jak dlouho chce a pustí se, až bude chtít. Když není třeba (jídlo, wc, sprcha), nesundavala bych ho. Kdyby dlouho nechtělo, stejně by mi to nedalo a vzbudila bych ho :P já měla ty první dny strach, ať se nevyhladoví :lol:

Takže abych to nějak shrnula, jak jsem se tak nad tím zamyslela, já bych ho asi vzbudila, pokud bych sama nespala a ono samo nesálo :lol: nejde podle me o samotný jeho žaludek, ale hlavně o to, aby do nej bylo další dny co dat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2631
16.1.21 20:59

Ja měla obě děti císařem a nosili mi ke asi po třech hodinách, v porodnici jsem vůbec mliko nemela, takze je dokrmovali, ale po oar dalších dnech se laktace v pohodě rozjela, druhého jsem kojila plně do pul roku, do roka pak s prikrmy. Nebala bych se, pokud je dítě donošene a klidně spi a nemá žloutenku, prostě pokud je zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
16.1.21 21:01

No, já budila první den, druhý a třetí už ne. Sestřička byla hodně nepříjemná, že MUSÍM ho budit a kojit a měřit teplotu a zapisovat jestli jsem prebalila, a taky mě hodně poučovala o tom, že NESMÍM ležet s dítětem, a takové věci. Upřímně mi to bylo úplně jedno, já měla klasicky donošené, spavé mimino a prostě když nešel vzbudit a neprisal se, tak jsem to neřešila a zpětně bych to udělala úplně stejně. Byla zrovna první vlna Covidí a bylo to v porodnici náročné, tím, že sestry na vás všechno řvaly od dveří :lol: snad to bude teď lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
16.1.21 21:08
@Anonymní píše:
Ahoj, je tady nekdo, kdo nebudil v porpdnico na kojeni? kdo nechal miminko od prvniho dne aby se krmilo kdy se samo?

Ahoj, první noc po porodu jsem dceru nechala dospat, aby nabrala silu. Takže jsem ji nebudila, ale druhou noc už jsem ji nechala max 4h, aby přibrala. Přece jen to mlíko ještě není mlíkem a je potřeba tu laktaci rozjet. Doma už jsem ji nebudila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5531
16.1.21 21:15

Nebudila jsem, obe decka se o jidlo hlasila až moc casto :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7885
16.1.21 21:16

Nebudila jsem, obě dcery se budily samy, ale je to už 9 a 6 let :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
16.1.21 21:19

Já první noc nebudila, respektive zkusila jsem to, ale nevzbudila jsem. Sestra říkala, ať začnu budit pravidelně až ten druhý den, ať se ten první radši obě vyspíme. Takže od rána jsem budila pravidelně, měla jsem hodně spavé dítě s hraniční žloutenkou, které by se samo fakt neprobralo. Takže kvůli ní a i kvůli sobě, aby se mi začalo dělat mléko. Když spala, tak jsem ji nechávala spát na sobě, na hrudníku. Budila jsem ještě celé dva týdny, pak ta spavost přešla a teď v měsíci se budí sama po dvou hodinách :lol:. V noci nastavuji budík teď po 4 hodinách, ale většinou se tak nějak vzbudí sama. Po šestinedělí po kontrole, jestli bude přibírat v pořádku, už to nechám na ní, ale myslím, že déle jak 6 hodin by ty děti neměly být bez krmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
16.1.21 21:22
@Anonymní píše:
Ahoj, je tady nekdo, kdo nebudil v porpdnico na kojeni? kdo nechal miminko od prvniho dne aby se krmilo kdy se samo?

Já. U druhého dítěte. Do papíru jsem psala, jako že se vzbudil a vypil málo, aby byly sestry v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat