Bydlení Bučovice, Znojmo či Brno?

Anonymní
10.7.21 16:22

Chci po vyřešit bydlení co nejdříve, jelikož ceny bytů stále rostou, až nyní mi konečně přišla částka z majetkového vyrovnání, bohužel šlo všechno skoro o 100% nahoru, takže bych měla mít správně nárok na víc, ale již jsem před půl rokem, kdy tomu tak ještě nebylo souhlasila s nabídkou od ex manžela a vzala částku kterou mi nabízel, protože jsem se nechtěla soudit dalších 10let, měsíc poté šly byty nahoru.
Nicméně nyní mi moc na výběr nezbývá, ráda bych měla byt alespoň 2+kk kolem 45 m by mohlo stačit, aby případně za mnou mohl syn pokud by se tak rozhodl v budoucnu, nebo bych využila oddělenou část na spaní. Bohužel v Brně na takový byt nemám, musela bych jedině do Znojma, Břeclavy, Kunštát, Letovice, což je daleko na dojíždění a nevím jak je to tam s prací, auto nemám. Nebo koupit malý byt prozatím 1+kk 34m nový Bučovice přes 2 miliony, což bych ještě měla rezervu pro případ potřeby a viděla jsem v nabídce i Brno 30m panelák, ale už se vydám skoro mi nic nezbyde a malá 1 místnost. Zas pro mě stačí. Výhoda jediná, že zůstanu v místě bydliště. Na práci se vyloženě nevážu, můžu pracovat jinde, ovšem aby tam práce byla.
Co byste radili, znáte nějakou z těchto lokalit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9847
10.7.21 16:30

Jakou máš práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13516
10.7.21 17:13
@Anonymní píše:
Chci po vyřešit bydlení co nejdříve, jelikož ceny bytů stále rostou, až nyní mi konečně přišla částka z majetkového vyrovnání, bohužel šlo všechno skoro o 100% nahoru, takže bych měla mít správně nárok na víc, ale již jsem před půl rokem, kdy tomu tak ještě nebylo souhlasila s nabídkou od ex manžela a vzala částku kterou mi nabízel, protože jsem se nechtěla soudit dalších 10let, měsíc poté šly byty nahoru.
Nicméně nyní mi moc na výběr nezbývá, ráda bych měla byt alespoň 2+kk kolem 45 m by mohlo stačit, aby případně za mnou mohl syn pokud by se tak rozhodl v budoucnu, nebo bych využila oddělenou část na spaní. Bohužel v Brně na takový byt nemám, musela bych jedině do Znojma, Břeclavy, Kunštát, Letovice, což je daleko na dojíždění a nevím jak je to tam s prací, auto nemám. Nebo koupit malý byt prozatím 1+kk 34m nový Bučovice přes 2 miliony, což bych ještě měla rezervu pro případ potřeby a viděla jsem v nabídce i Brno 30m panelák, ale už se vydám skoro mi nic nezbyde a malá 1 místnost. Zas pro mě stačí. Výhoda jediná, že zůstanu v místě bydliště. Na práci se vyloženě nevážu, můžu pracovat jinde, ovšem aby tam práce byla.
Co byste radili, znáte nějakou z těchto lokalit?

Bučovice bych nechtěla. Na mě ta vesnice působí strašně negativně. Nevím, asi aura těch jatek :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
10.7.21 18:23

A co hledat v nějaké vesnici poblíž Brna? Tam by ty ceny mohly být o něco přívětivější než například v centru.. Pokud jsem teda pochopila, že pracuješ v Brně a pokud ne, tak si myslím, že máš větší šanci sehnat práci právě tam - větší město.
Znám docela dost lidí, co ze Znojma dojíždí pracovat právě do Brna (cesta na hodinu a něco) a nebo dost jezdí do Rakouska, takže jestli umíš německy, tak zkusit štěstí tímto směrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
10.7.21 18:25

Bučovice jsou fajn :palec: donezdova vzdálenost od Brna malá, spoje jezdí často, město se taky furt rozrůstá, vyžití je..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
10.7.21 18:39
@chs.jasmin píše:
Bučovice bych nechtěla. Na mě ta vesnice působí strašně negativně. Nevím, asi aura těch jatek :nevim:

Tak bacha, Bučovice jsou město :lol:

Centrum je docela pěkný, veškerá občanská vybavenost, větší obchody tam taky jsou (tuším Penny a Lidl). Dojezdová vzdálenost autem cca půl hodiny Brno, Kyjov. Vyškov asi 15 minut. Autobusem/vlakem tipuju tak jednou tolik. Takže za prací se dojíždět taky dá. Nějaké firmy jsou i přímo v Bučovicích, záleží samozřejmě na oboru. A pokud preferuješ klidnější bydlení, proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
10.7.21 18:43

@Kvestorka myslím, že z Bučovic do Brna jede dost autobusů, moje kolegyně, když jede do Brna, tak zaparkuje v Bučovicích a odtud jede autobusem, protože v Brně se špatně parkuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 18:50

Jsem vyučená prodavačka ale pracovala jsem ted ve fabrikách. No tam bych měla menší byt v Bučovicích nový zas ještě se staví, ale pod střechou poslední patro a tuším 1 střešní okno, z čehož mám strach a bez balkonu. Vzít Třeba Znojmo tak mám šanci se finančně vejít i do 2 + 1 aby případně mohl být se mnou syn, pokud by jednou potřeboval, anebo vzít něco a kdyby chtěl jít za mnou tak to prodat, nebo si našla partnera.Je víc možností, ale rozhodnout se správně.

• Citovat
  • Nahlásit
226
10.7.21 18:58

@stinga jj, jezdí autobusy i vlaky každou chvíli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 19:11

Sehnat práci kde? Jsem z Brna narodila jsem se tady, ale zvyknout se dá i jinde, práci můžu změnit na tu se nevážu, jen aby byla a případně dobré spojení. Ve Znojmě je dost obchodů, ale nemůžu si být jistá zda by mě vzali.
Jinak okolí Brna předražené stejné ceny, hlavně byty nejsou, když se něco objeví je to hned pryč.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 19:12

@Kvestorka píše:
@stinga jj, jezdí autobusy i vlaky každou chvíli

Se zas projede, no uvidím.

• Citovat
  • Nahlásit
294
10.7.21 22:23

Uvažuj i o menších městech/obcích blízko Brna, odkud je dobré spojení: Adamov, Blansko, Kuřim, Rajhrad, Pohořelice, Židlochovice, Hustopeče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Roznova
10.7.21 22:24
@Anonymní píše:
Jsem vyučená prodavačka ale pracovala jsem ted ve fabrikách. No tam bych měla menší byt v Bučovicích nový zas ještě se staví, ale pod střechou poslední patro a tuším 1 střešní okno, z čehož mám strach a bez balkonu. Vzít Třeba Znojmo tak mám šanci se finančně vejít i do 2 + 1 aby případně mohl být se mnou syn, pokud by jednou potřeboval, anebo vzít něco a kdyby chtěl jít za mnou tak to prodat, nebo si našla partnera.Je víc možností, ale rozhodnout se správně.

Ber to Brno, nejdulezitejsi je lokalita, tu proste nezmenis. Ano, je tam draho, ale pokzd dosahnes na garsonku, tak ber.
Souhlasim s tebou, ze byt pod strechou bez balkonu a jeste se stresnim oknem-zde se usmazis zaziva v lete, oknem navic muze zatekat, jak jsou novostavby dost casto nekvalitni.

A znojmo je od brna uz dost daleko.

Zkus pohledat jeste ty byty v brne na bazos.cz,avizo cz,bezrealitky.cz

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 22:40
@Lemrucha píše:
Uvažuj i o menších městech/obcích blízko Brna, odkud je dobré spojení: Adamov, Blansko, Kuřim, Rajhrad, Pohořelice, Židlochovice, Hustopeče…

Tak Kuřim je draha jako Brno, má se tedy stavět od developera 1+kk 34 bez balkonu přízemí za 2.914mil, se uplně vydám, zas skoro Brno. Blansko je jako Brno cenově a ted tam malý levny není, z výše jmenovaných ted nově v nabídce Hustopeče 1+1 2.5mil bez provize.Ale ty byty mají víc zajemců, je nedostatek, dnes je zítra nebude,
Ze Znojma bych nedojíýděla, ale jedině tam bych zas sehnala byt i větší za cenu co tady malý.

• Citovat
  • Nahlásit
24425
10.7.21 22:45

Znojmo bude zřejmě asi také příjemné město pro bydlení, škoda, že tu nikdo odtamtud nenapíše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat