Reklama

Bydlení - jsem nerozhodná a bojím se samoty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 11:11
Bydlení - jsem nerozhodná a bojím se samoty

S manželem a dvouketou dcerou bydlíme v pronajatém bytě 2+1. Rádi by sme něco svého. Od začátku sme s mužem chtěli doeček, ale sehnat nemovitost v našem kraji nebo městě je nadlický víkon. Chtěli sme dřevostavbu na klíč ale manžel anjednou začal couvat. A kouká po bytech, jako by zlenivěl. Finančně na to máme a část by uhradila hypotéka. Já chci bydlení hlavně se zahrátkou abych s malou mohla být v létě na zahrádce. Nesnaším přelidněná dětská hřiště, kde jendo díte bere něco druhému a ostatní matky blbě koukají, ale to je věc jiná.
Jsem dítě z baráku a ráda pěstuju. Snažili sme se najít i zahrátku, ale i tu je to nedostatkové zboží.
Další věc je, že mám problém najít si kamarádky. Než někoho poznám, nejsem moc upovídaná. Bojím se, že když pudu na vesnici, kde jsou ceny za parcelu nižší, nenajdu tam maminky k sobě.

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 11:13

Tak co nějaká bytovka o 4 bytech se zahrádkou? já teda jsem taky spíše typ do bytu, ráda přijdu k hotovému než abych musela něco opravovat atd…
o kamarádky se neboj :) seznámit se dá všude

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 05.01.17 11:32

Hledejte větší vesnici, kde je nějaké mateřské centrum, nebo jiný aktivní lokální spolek. A určitě takovou, kde je škola, ne vyloženě pár chalup mezi poli. Pak holt překonejte ostych a zajděte se na nějakou akci či schůzi představit, přineste koláč a flašku vína a bude to fajn.

Ale tedy pozor - bez výčitek a předpokladů, jak věci musí být si promluvte s manželem, jak to vidí on.

Protože pokud si pořídíte barák, tak ten od něj bude vyžadovat furt nějakou práci a pokud byste ho kupovali jen proto, že ho chcete vy a on neprotestuje, kvůli klidu v rodině, tak pak bude práce na baráku věčné jablko sváru. Pokud muž není na stavebně-kutilské práce, tak je potřeba se dohodnout, že pokud opravdu chcete dům, tak to po něm nebudte vyžadovat a nebudete to brát jako křivdu, když se holt na práce, které nechce či neumí najme někdo, komu za to zaplatíte.

Sany80s
Kelišová 6282 příspěvků 05.01.17 11:34

Tak asi nejlepší by bylo si s manželem promluvit o jeho důvodech, proč změnil názor.
Třeba slyšel něco negativního o dřevostavbách, třeba nechce někam do něčeho zapadlejšího.
Ne tady hádat, že zlenivěl.
To nemusí být vůbec pravda. My když s manželem na něco měníme názor, tak si taky řekneme důvody.
Nedovedu si představit, že bych se o názorech na tak zásadní věc nebavila s životním partnerem.
Můžu se ještě zeptat, ty jsi cizinka?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 11:38

My bydlíme v baráčku na polosamotě už přes rok. Zatím jsem se s nikým z vedlejší vesnice neseznámila jelikož nebyla příležitost. Pořádají tu i nějaké akce ted tu byde nějaká maškarní tak nevím jestli tam jít když je malému teprve 1,5roku..Jinak jsem společenská ale stačí mi ten okruh kamarádek co mám a ty jezdí převážně za mnou takže sama si nepřijdu

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 05.01.17 11:58

Nebo baráček na malém městě tak cca do pěti tisíc obyvatel. Bývá tam vše od školky, přes školu, doktory a přitom si to uchovává i možnosti vesnice.

Netopirek
Echt Kelišová 7602 příspěvků 05.01.17 12:14

Já jsem na vesnici vydržela rok a rychle jsem utíkala zpět do Prahy do bytu.
Na baráček si počkám a nebo si pořídíme chalupu. Ale vím, že život na vesnici není pro mě. Třeba to má tvůj manžel podobně. Baráček ano, ale ne na vesnici.

Manžel možná couvnul protože se mu nechce na samotu. Bylo by ideální se ho zeptat, proč teď hledá byt a ne barák.

vejilka
Závislačka 4360 příspěvků 05.01.17 13:09

A co třeba koupit někde poblíž města chatu aby muž nemusel daleko dojíždět? Přes léto byste byli tam a v zimě v bytě. Na baráku je to super ale má to i své nevýhody hlavně přes zimu. Navíc když budete někde na samotě je nutnost být pojízdná

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama