Bydlení na vesnici nebo ve městě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xmamka
Stálice 61 příspěvků 04.10.11 14:48
bydlení na vesnici nebo ve městě?

Zdravím všechny,

právě s manželem přemýšlíme,jestli zůstaneme bydlet ve městě v paneláku,nebo se přestěhujeme na vesnici, kde máme dům.
Zvažujeme pro a proti a stále nevíme.
Dům je potřeba zařídit (kuchyň, koupelna, podlahy…),takže si zřejmě půjčit,protože na to momentálně nemáme. Na druhou stranu syn je na vesnici o víkendech vždy spokojený a hodnější,než doma. Ale zase si říkám,co budu na vesnici celý týden a víkend dělat? Je tam jen jedno hřiště, jeden malý obchod a jinak bysme asi byli na zahradě…ale i tak mi přijde,že bych tam neměla takovou volnost,jako ve městě…no nevím nevím.

co vy? stěhovali jste se někdo z města na vesnici?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 04.10.11 14:54

Já jsem se stěhovala už 22× :mrgreen: Znám město i venkov. Přemýšlela jsem stejně jako ty.
Jenže není venkov jako venkov a ani není město jako město.
Zahrada pro malé dítě je neocenitelná. Ale jako první byste měli zvážit, jestli tam seženete práci, kde je nejbližší školka, škola… jaké je tam spojení. Auto třeba vždy nebude pojízdné… atd. atd.
Prostě si napiště všechny plusy a mínusy a pak uvidíš.

Aknel2
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 04.10.11 14:55

Ono hodně záleží na tom jak je vesnice velká, zda už tam jsou nějaké mladé rodiny, zda máš možnost se lehce dostat do města (lékař, školka, škola …). Já bydlím na vesnici (zhruba 400 lidí). Kousek od velkého města a menší kousek od malého města, kde je ale úplně všechno. Pokud máš k dispozici celý den auto nebo na té vesnici jezdí dobře autobus či vlak, šla bych určitě na vesnici. Zvlášť pokud bydlíš v paneláku na velkým sídlišti ve velkým městě.

Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 04.10.11 14:56

Bohužel jo, nesnáším venkov, i když zahrada je super věc, teď se tu vyvalujem :mrgreen: a pro děti to možná bude lepší. Bohužel v Praze bychom si barák dovolit nemohli a jiné město by byl taky kompromis. Nejvíc mě serou ty pomluvy, každý si tu vidí do talíře :roll: takže radši nevylejzat a za nějakým vyžitím dojíždět jinam.

Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 04.10.11 14:57
lumáťa píše:
Já jsem se stěhovala už 22× :mrgreen: Znám město i venkov. Přemýšlela jsem stejně jako ty.
Zahrada pro malé dítě je neocenitelná. Ale jako první byste měli zvážit, jestli tam seženete práci, kde je nejbližší školka, škola… jaké je tam spojení. Auto třeba vždy nebude pojízdné… atd. atd.

Tyyy woe 8-o 8-o 8-o , to jsi teda dobrá, žes přežila :mrgreen: :palec:

Crystal87
Generální žvanilka 24213 příspěvků 04.10.11 14:58

já jako malá bydlela na vesnici ted byldím vmalém městě za mě na vsnici bych nešla pro děti je to asi lepší jenže co dospělí?věčně někam dojíždět později i děti za zábavou…v zimě nemusí být prohrnuto(moje zkušenost).

evick2
Závislačka 3540 příspěvků 04.10.11 14:58

já jsem z vesnice, teď jsem porodila a naši mi nabídli byt takže jsem tu od narození a utekla bych kdyby bylo kam, všichni vrstevníci nehledě k tomu že ještě nemají děti jsou různě po vysokých nebo pracujou jinde a není tu s kým pokecat. Pracovat nebude kde jedině dojíždět. Jezdíme nakupovat do Varů. Je tu sice toho dost škola, školka, dr. lékárna a jeden obchod a jedni vietnamci ale bankomat není ani kavárna nic.. je pravda že je super být na zahradě a grilovat jenže to jde jen v létě jináč prostě vesnické núďo.. teda alespoň pro mě :nevim:
a samo drbny na jednom konci vsi se uprdneš a na druhým už se ví že jsi se po.rala ale to je asi všude :-P :-P

cincula
Kecalka 368 příspěvků 04.10.11 14:59

Stěhovali jsme se z města na vesnici letos v únoru. V té době domeček ještě nebyl dokončený (což vlastně není neni teď) a tak byla třeba podlahy jen v obyváku a jednom pokoji :-) Největší rozdíl vidím v tom, že na vesnici se žije více sousedský život, nedá se vyhnout kontaktům s ostatními tak snadno jako ve městě. My máme štěstí na opravdu příjemné okolí a výtečné mezilidské vztahy, ale vždycky to tak být nemusí. Co se dětí týká tak náš v prosinci tříletý klučina si to tady opravdu užívá a nejspíš by si nedokázal představit návrat zpět na sídliště. Pokud nejsi schopná (neumíš, bojíš se, ..) řídit auto tak tě bude vesnice opravdu dost omezovat

Muchitos
Závislačka 2830 příspěvků 04.10.11 15:03

vesnice je příjemnější… ale zase na druhou stranu ty drby… no nevím. Ale já bych byla pro zahradu… to by mě asi nalákalo nejvíc… a pak ten lidštější přístup… ten mi ve městě hodně chybí…

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 04.10.11 15:11

když máš volno a jsi v bytě jdeš pobloncat po obchodech nebo lehneš k televizi, na vesnici budeš lítat se sekačkou a sekat tu super zahradu
celý den nepotkáš člověka,protože já jsem teď třeba na vesnicikde je 200 lidí a nuda neskutečná
bez auta jsi hotová to se nedostaneš nikam
ale do města by jsem nešla-ten hukot, trnout jestli mě před domem nezajede dítě auto, tady je klid, ale makačka-věčně něco na baráku a kolem zahrady

Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 04.10.11 15:16

Jsem teď v podobné situaci. S přítelem teď kupujeme pozemek a chystáme se stavět. Myslim si, že pro maminu s dětma je baráček se zahradou k nezplacení. Ale mě odjakživa v paneláku štvalo to, že sem přišla z práce a nemohla si dát třeba kafe někde venku, leda na balkoně. Pravda taky je, že vesnice kde pozemek kupujeme je od města vzdálená 5km., takže jsem v podstatě vysmátá.
Ale i město má své výhody, takže v podstatě babo raď :nevim: Každej to máme trochu jinak :-D

lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 04.10.11 15:21
Gina108 píše:
lumáťa píše:
Tyyy woe 8-o 8-o 8-o , to jsi teda dobrá, žes přežila :mrgreen: :palec:

Cha chá, zatím žiju :mavam:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15320 příspěvků 04.10.11 15:26

My jsme šli z velkého města z bytu na vesnici do domku s velkou zahradou, pro děti super (spali v kočárku na zahradě, nemusela jsem jezdit po sídlišti, teď si tam vyhrají), nutnost dvou aut, ale i tak se moooc těším, až se zase vrátíme, což máme v plánu, ale do domku (s menší zahradou), už ne do bytu. Za mě město je město, vyžití pro děti i dospělé, blízko školky a školy, blízko obchody, kamarádi, záleží, kde máš rodinu.
Hodně záleží, jaké máš priority, všechno skloubit nejde, když máte na výběr to, co jsme měli my - domek na vesnici nebo byt ve městě.
Vesnice zase znamená větší klid, bezpečí, nedávno jsem nezamčela auto kvůli nedovřeným dveřím a ono tam druhý den stálo :lol: , ve městě už by bylo fuč. Zase ovšem všichni ví, co se kde šustne a zírají. Na to jsem si teda ještě pořád nezvykla, jak tady lidi s prominutím čumí a neuhnou pohledem, ani když se na ně podívám, kdo že to na mě čumí. :zed: Anonymita města mi v tomhle vyhovuje líp. No a zahrada pro dospělé je sice super relax, ale taky dost práce, i když je „bezúdržbová“, jak jsme si domlouvali se zahradnickou firmou. Chacha, makáme, makáme, jinak bysme tu zarostli.
Zkus si to sepsat, pro a proti a uvidíš, jak ti to vyjde. Nebo ještě lépe sepište to oba, každý sám bez nakukování přes rameno a pak to porovnejte. :wink:

Knihomyš
Extra třída :D 10700 příspěvků 04.10.11 15:34

Záleží, jak jsi založená, ni?

Co bys na vesnici celý týden dělala je jasné - krom lítání kolem dětí bys přece přestavovala ten barák, sháněla řemeslníky a materiál, transportovala děti do nejbližšího města a zpět na kroužky, jezdila tam taky nakupovat, topila a řezala dřevo (pokud tedy dům nemá dálkové vytápění nebo tak něco), chodila na sběr lesních plodů, pěstovala plodiny na zahrádce, zavářela… ono se vždycky něco najde :-)

Jako mně přesun z města na ves vyhovuje, kamarádka trpěla jak zvíře. Pokud si kladeš otázku, co bys tam dělala, tak bych doporučovala nestěhovat se.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 04.10.11 15:45

Jsem člověk, který by se zbláznil samotou v paneláku uprostřed největšího sídliště. A to jsem člověk, který má jinak vcelku samotu rád.

Takže jsme to řešili jak jsme to řešili - a monžá mně budete mít za exota - máme domek na poměrně velkém pozmeku cca 300 m od nejbližšího souseda a cca 15 min pěšky do vsi.

Bez auta, resp, bez dvou aut se to už nedá řešit. Ale - jeden starší model se používá k autobusové zastávce (takže manžel) a druhý novější model k dojíždění za lékaři, nákupy, úřady (takže já) . Starší chodí do školky do vsi (současně „odbytá“ povinná procházka s kočárkem a cestou vezmu rohlíky) a do školy bude jezdit do města. S náma autem. A budeme to řešit, až to přijde - s kým, v kolika tak dále. Nakonec spousta dětí ze vsi třeba dojíždí s jinými rodiči, prostě jak se to tu domluví.

Co se týče nákupů, je tu jeden koloniál. Takže do desíti dopoledne rohlíky a chleba, pak jen konzervy s fazolema a toaletní papír. Holt autem do města. Nevím jak vy, ale já ikdyž jsem bydlela ve městě v podnájmu, byla jsem zvyklá udělat drobný nákup rohlíků v pekastu a na velký si stejně dojet autem někam do většího supermarketu.

Že tu není co dělat? Nu, to máte tak. Tady je spousta zájmových skupin. OPravdu. Jak pro děti, tak pro dospělé. Od hasičů, myslivců, foklorního souboru, sportovců … Hasiči pořádají bály, soutěže, diskotéky … folklorní soubor přehlídky, vystoupení, zvou si sem spřátelené soubory … myslivci maí přednášky, bály … sportovci se starají o hřiště, turnaje … Ale je to o tom, že všichni zúčasnění se musí bavit a pracovat aktivně, ne se nechat bavit. Nemůžete přijít na hřiště a jen tak koukat. Co takhle zvednout zadek a taky se zapojit? Zapinkat si? Zakopat si? Poslat děti do folklorní přípravky a čekat, že to bude vše. Pravděpoodbně po vás nikdo nebude chtít zápisné, ale bude se po vás chtít, že se zapojíte třeba tím, že ty své i cizí děti poté rozvezete. Nebo aspoň pohlídáte, než si pro ně ostatní rodiče dojdou. Pokud vynikáte v nějaké specializaci, je normální, že budete požádány tuto činnost nabídnout celku - mám na mysli onen spolek, ne úplně každý občan vesnice. Jakože jestliže umíte třeba opravovat akordeon, asi vás někdo ze souboru osloví, až mu jeho harmonika doslouží. Jestliže máte traktor, můžete přivézt z lesa strom na májku. Nemusíte ale. Není to vaše povinnost. Dále - my se tu ve vsi scházíme maminy a aktivně se společně bavíme. jedn apřinese občerstvení, jedna hračky, jedna zajistí protor u sebe doma, atd. Stejné aktivistky pořádají pro ostatní „venkovní akce“ - zrovna teď v sobotu je drakiáda s občerstvením. Jo,a to jsem zapomněla na seniory, kteří teď v sobotu vyrazili na šumavu a přijeli celí nadšení. Tak nadšení, že si o tom pak ještě museli dát sezení s přednáškou, kdeže to valstně byli, a zákusky. A na místního klučinu, kronikáře tak nadšeného, že jeho přednášky s promítáním fakt taky stojí za to … a tam teda „stačí“ přijít a poslouchat. Popřípadě položit dotaz. Pokud byste chtěly být aktivní.

A na baráku je taky práce habakuk …

Ne, nemyslím si, že na vsi je nuda. Ale taky to neberu nikomu, kdo je prostě zvyklý se bavit jinak.

Je to o prioritách.

Ale jinak když k nám přijedou lidi z města, z paneláku, říkají, vy jste na celoroční dovolené … a něco na tom bude.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama