Bydlení, nájem studentka a pracující přítel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 19:27
Bydlení, nájem studentka a pracující přítel

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak byste v takové situaci postupovali vy, jsem studentka 20 let, teď nastupuji do druháku na VŠ. Můj přítel, 27 si vzal před rokem hypotéku na byt 3+kk, já jsem doteď bydlela na koleji, ale s tím že jsem tam prespala stejně jen jednou za týden, moje vydaje mi platí rodiče a podporuji mě financne, o brigádu jsem přišla díky celorep. Propuštění ve firmě kde jsem dělala. Bydlím u přítele Teda rok, doteď vždy rikal že po mě na nájem nic nebude chtít, protože jsem studentka, ale po tom co mě propustili tak obrátí asi po 4 mesicich, říká že mu s ničím nepomáhám (finančně) přitom při renovaci jsem dala dost peněz které jsem měla bokem a zařídila v bytě co se dalo, v tapetování jsme vymalovali, no a on se teď rozhodl že chce peníze ať taky přispívám…napůl platíme jídlo, on platí hypotéku a zálohy vodu a tak, bez hypotéky to vyjde na 5600…O peníze mu asi nejde má skoro 30 čistého, zbývá mu dost na svoje blbosti… Nějak nevím jak to řešit, když budu chodit na brigádu tak si ty 3 tisíce vydelam max 4, ale víc určitě ne, taky nevím co si mám myslet o tom když najednou otočil… Uvažuju že půjdu bydlet k rodičům(bydlí na baráku 15 minut pěšky odtud) ale nevím jestli s tím nepůjde do hajzlu i vztah. Taky mi je hodně líto opouštět tady to co jsme spolu vybudovali (kdybych tu měla pobírat věci co jsem koupila tak by tu toho moc nezůstalo)… Další věc je ta že když se být zařizovat tak všechny věci šli z našich společných peněz nasetrenych bokem (každý dával 2 tis. Měsíčně)… Vážně nevím co si mám o tom myslet, kdybych pracovala tak je jasné že pojedem napůl, ale takhle… Jinak je zásadně proti tomu abych skončila se školou a šla pracovat. Řekl že by jsme se rozešli protože holku bez titulu nechce. Takže nevím jestli si sehnat brigádu abych otrocila tady v okolních fabrikach a pak přišla '' domu'' a všechno to odevzdala někomu kdo chce mít' ‚vyrovnaný vztah''. Nebo jít k rodičům a přijít o svůj klid a o prostory které mám za domov… Taky si myslím že když spolu bydlíme už rok a měla bych jít zpátky k rodičům tak bychom se zase posunuli do fáze 'chození‘… Co si o tom myslíte vy? Děkuji, Katka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
rozand
Závislačka 3143 příspěvků 26.08.18 19:35

Myslím, že tohle je ten typ, co bude chtít, aby sis z rodičáku všechno poplatila a na jeho peníze nesahala, krom almužny, kterou ti věnuje.

A že bych s někým, kdo na mě tlačí tím, že holku bez titulu nechce stejně nebyla.

Pokud by mu vyhovovalo, že se odstěhuješ, protože nemáš na placení, už byste spolu, tipuju, spíš vůbec nechodili.

 
vertunka
Závislačka 4644 příspěvků 26.08.18 19:39

Odešla bych k rodičům. Svoje věci bych vzala s sebou.

 
lachtanice86
Kelišová 6459 příspěvků 26.08.18 19:39

Mně by bylo zase blbé nic nepřispívat. Pisrs že jídlo je napůl. Ale na energie bych tedy přispívala. Na hypo spíš ne, když je stejně psana na něj.

 
truelly
Závislačka 2776 příspěvků 26.08.18 19:40

Byt je jen na něj…hypotéku si platí taky sám…no, tak až bych odcházela, rozhodně ne v době, kdy on bude doma, vzala bych všechny věci, co jsem platila já. Nevěřím totiž, že by ses od něj dočkala vyrovnání. Smlouvu na to, cos kupovala ty, jistě nemáte.

 
Markéta80
Hvězda diskuse 40051 příspěvků 26.08.18 19:44

na koleji si bydlela zadarmo? Možná očekával že když se k němu nastěhuješ tak alespon něco přidáš sama o sobě. Dala bych mu půlku z těch 5600 a půlku z jídla to je fér pro oba dva ;) nebo se vrat domů ;) On nikdo zadarmo totiž nebydlí. Asi počítal že to co se vrazilo za kolej dáš za bydlení u něj. Pár diskuzí tady už bylo jak se chlap nastěhoval k ženský a bydlel zadarmo. Moc pochopení v diskuzích teda nenašel :mrgreen:

 
Prof. Farnsworth
Závislačka 4739 příspěvků 26.08.18 19:56

Tak třeba mu jde jen o pocit, že se spolupodílí a stačila by mu symbolická spoluúčast tisíc korun. A že má 30 tisíc - třeba platí hypotéku 20 tisíc? Jestli má 3+kk třeba v Praze, tak to může být i za 5 milionů, a pak hypotéka nebude 5 tisíc měsíčně.

 
levandule23
Kecalka 495 příspěvků 26.08.18 19:56

Dávala bych mu od začátku to, co bych platila na koleji, nebo aspoň část toho - např.2000, když za kolej bys platila 3000. Že je jídlo napůl mi přijde samozřejmostí.
Ale to jste si měli vyjasnit hned na začátku, pokud otočil až teď, je to divné. Jo a s člověkem, co by mě bez titulu nechtěl, bych nebyla.

 
iiiv
Extra třída :D 10960 příspěvků 26.08.18 20:06

dávala bych minimálně to co jsi platila na koleji. A klidně bych si brigádu našla.

 
novomamča
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 26.08.18 20:24

Zkus mu to takhle říct, jak tu píšeš… Že nevíš, co si o tom myslet, proč najednou takto otočil, že mu musí být jasné, že z brigády při studiu si nevyděláš tolik, atd. Možná má jen strach, když teď nemáš žádnou práci nebo brigádu, že si ani nic hledat nebudeš chtít a budeš finančně závislá na něm. Zkuste si to vyříkat.

 
Markéta80
Hvězda diskuse 40051 příspěvků 26.08.18 20:27

třeba jen nechce přebírat péči za rodiče ;) Taky bych neživila dospělého člověka kterého mají živit rodiče :jazyk: Asi bych si řekla jestli samotnému mu to neni blbý nepřispět na poplatky.

 
Náměsíčná
Závislačka 4060 příspěvků 26.08.18 20:36

Mě by víc vadilo,že k tomu aby se mnou je potřeba titul. To bude láska jako trám.
Najdi si brigádu a podle toho za kolik bude se domluvte kolik budeš přispívat. Pokud se nedomluvíte tak jdi k rodičům a vem si sebou svoje věci.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 21:35

Ty peníze z koleje půjdou na jízdné na měsíčník, jinak všechno platíme napůl (i dovolená na které jsme byli tak jsem dala půlku za benzín, za hotel, a jídlo jsme platili že společně kasy) @rozand děkuji takhle jsem nad tím ještě nepřemýšlela (rodičák)… @Markéta80 @Prof. Farnsworth zbývá mu 15 tis, hypo atd být se vším všudy platí 15 max… Ma hodně drahý koníček (staví si svoje závodní auto) @novomamča nemůžu být na něm finančně závislá když mi nic nekupuje ani neplatí (jen byt který si vzal na hypo a ty zálohy, za mě) jinak fakt nic, a peníze z koleje půjdou na jízdné, brigáda ej samozřejmostí, ta se už shání ale když mi z ní nic nezbyde?… @Markéta80 můj hlavní úvazek je škola tak jak jeho je práce, až na to že já za to nedostávám peníze, on to moc dobře věděl do čeho jde, poznali jsme se v druháku na střední, ve vztahu jsme skoro 3 roky.. O tom titulu to asi řekl i proto, protoze ví že s titulem budu mít víc peněz, tak chce ať se na školu nevykaslu, ale taky mi připadá že chce ať jsem úplně dokonalá a podle jeho představ, už byli hádky i kvůli žehlení, že když mu nechci žehlit (svoje věci nezehlim, jeho Teda už jo) tak že mám platit nájem, to bylo půl roku zpátky, pak přijde nějaká hádka a je to hned '' tak když se ti něco nelíbí tak běž, nikdo tě tu nedrží ''… Katka

 
rozand
Závislačka 3143 příspěvků 26.08.18 21:53
@Markéta80 píše:
třeba jen nechce přebírat péči za rodiče ;) Taky bych neživila dospělého člověka kterého mají živit rodiče :jazyk: Asi bych si řekla jestli samotnému mu to neni blbý nepřispět na poplatky.

Tak já na tom byla podobně, muž vydělával, já studovala a měla brigády. Jakmile jsem začala pracovat, začala jsem se víc podílet…

 
Bubla_Bučková
Závislačka 3824 příspěvků 26.08.18 22:07
@Anonymní píše:
poznali jsme se v druháku na střední, ve vztahu jsme skoro 3 roky..

O tom titulu to asi řekl i proto, protoze ví že s titulem budu mít víc peněz, tak chce ať se na školu nevykaslu, ale taky mi připadá že chce ať jsem úplně dokonalá a podle jeho představ, už byli hádky i kvůli žehlení, že když mu nechci žehlit (svoje věci nezehlim, jeho Teda už jo) tak že mám platit nájem

, to bylo půl roku zpátky, pak přijde nějaká hádka a je to hned '' tak když se ti něco nelíbí tak běž, nikdo tě tu nedrží ''… Katka

pořiďte si miminko :mavam:
a teď vážně, kopni ho do zadele, věci nech věcma, pouč se ze svých chyb a užívej si bezstarostného mladí :hug:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Z gay pornoherce sportovcem! Filip Trojovský z Big Brothera se změnil k nepoznání

Jistě si pamatujete Filipa Trojovského (36) z reality show Big Brother. Tehdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

RETRO: Jak se cvičilo za socialismu. Televizní hopsání i spartakiády

Sexy vykrojené trikoty, pletené návleky, čelenky a nadšené poskakování... číst dále >