Bydlení, nemůžu se rozhodnout. Pomůžete?

Anonymní
1.2.21 15:14

Bydlení, nemůžu se rozhodnout

Zdravím všechny. Prvně vím, že se musíme rozhodnout sami, ale už nevim, jak se rozhodnout.
V době corony, jako plno jiných, jsme zjistili nebo spíš se utvrdili v tom, že bydlení v bytě pro nás není. Takže jsme se pustili do akce „najdeme dům“. No, ale to neni tak jednoduchý. Všechno je šíleně přepalený. Máme byt na hypotéku, ten bychom prodali a zafinancovali dům. Po prodeji by nám měly zůstat přibližně 2 miliony a maximalni výšku hypotéky máme spočítanou na 4,5 milionu. Řekla bych, že to není úplně málo, ale tady kousek od Prahy je to h.. Nevim, jestli čekat na zázrak (i polorozpadle domy tu stojí 5 milionů) nebo prostě zvětšit okruh hledání a prodloužit tím dojezd do práce. Našla jsem pozemek za rozumnou cenu(1000kc/m2), ale je prostě už 45km daleko.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.2.21 15:24

My se ze stejného důvodu budeme stěhovat dál od Prahy blíže k jinému většímu městu a budeme muset holt oba měnit práci. :roll: Také teď bydlíme v bytě na hypotéku, který prodáme, vezmeme si hypo na domek a rádi bychom zůstali někde u Prahy, ale jelikož je to nereálné a ceny pořád jdou nahoru, obzvlášť v té Praze, tak jsme se rozhodli takhle. Ikdyž z toho nejsem úplně nadšená a děsí mě to :lol: ale domek je domek. A zase mi to přijde lepší, než koupit nějakou rujnu jen proto, že je blízko Prahy, když všude jinde jsou nádherné domy za super ceny.

• Citovat
  • Nahlásit
1.2.21 15:26

Rozšířit lokalitu. Bydlím u Prahy v malém městě…ceny jsou tu šílené. Vůbec nechápu, kde na to ty lidi berou…dát za 160m2 obytné plochy s pozemkem 800m2 20 mil??? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4693
1.2.21 15:28

Záleží, jak jste na tom s dětmi a tak. Já jsem měl chalupu 45 km od Brna a cesta od dveří do dveří trvala 40 minut, ale o víkendu. Samotná vzdálenost nic neříká, důležitá je taky čas, který cesta zabere.
Na bydlení a zaopatření dětí jsou asi třeba dvě auta, záleží, jaké tam jsou školy, kroužky a podobně. To vše se musí vzít v úvahu, ať za 5 let neřešíte problém, jak se dostat zpátky do Prahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 15:31
@Anonymní píše:
My se ze stejného důvodu budeme stěhovat dál od Prahy blíže k jinému většímu městu a budeme muset holt oba měnit práci. :roll: Také teď bydlíme v bytě na hypotéku, který prodáme, vezmeme si hypo na domek a rádi bychom zůstali někde u Prahy, ale jelikož je to nereálné a ceny pořád jdou nahoru, obzvlášť v té Praze, tak jsme se rozhodli takhle. Ikdyž z toho nejsem úplně nadšená a děsí mě to :lol: ale domek je domek. A zase mi to přijde lepší, než koupit nějakou rujnu jen proto, že je blízko Prahy, když všude jinde jsou nádherné domy za super ceny.

Koukám, podobné problémy, jen máte výhodu bytu v Praze. Chlap právě měnit praci nemůže, ma dobrou pracovní dobu a dost peněz. Já jsem na rodicaku a ještě nějakou dobu budu. Potom, ale měnit zaměstnání budu muset. Ještě by byl nezvyk jít z města na vesnici.

• Citovat
  • Nahlásit
4041
1.2.21 15:33

50km za Prahou není tak hrozné. Půl hodiny do centra autem. Metrem je to kolikrát v rámci Prahy časově náročnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1979
1.2.21 15:35

1000 za m2 je v pohodě, kolem větších měst bývají ceny pozemků mnohonásobně větší…
Na Vašem místě bych se taky přestěhovala dál od Prahy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 15:38
@Pedro 00 píše:
Záleží, jak jste na tom s dětmi a tak. Já jsem měl chalupu 45 km od Brna a cesta od dveří do dveří trvala 40 minut, ale o víkendu. Samotná vzdálenost nic neříká, důležitá je taky čas, který cesta zabere.
Na bydlení a zaopatření dětí jsou asi třeba dvě auta, záleží, jaké tam jsou školy, kroužky a podobně. To vše se musí vzít v úvahu, ať za 5 let neřešíte problém, jak se dostat zpátky do Prahy.

Autem cesta do práce 45 minut, ale záleží na dopravě. Vybirali jsme, ale i dle trati vlaku a tam to vychazi 30minut vlakem + 15 min pěšky (na vlak/z vlaku). Než bych šla do prace, tak bych se ráda vyvarovala 2 autům. Školka je ve vesnici i škola do 9 třídy. Vlakem dobrá dostupnost do Ústí nad Labem, Prahy nebo Kolína. V okruhu 15km jsou 3 města z toho jedno okresní

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 15:51

Zalezi jake mate potreby sluzeb. Pokud vam nevadi vesnicka tak se za 4,5 mil da kolem 30km od prahy hlavne na vychod a jih sehnat dum cca 150 m2, za vas rozpocet, ale urcite to nebude novy dum, co nebude nekolik let potrebovat neco upravit. Z toho duvodu jsme sli s muzem pred lety cca 80km od prahy, kde se daji poridit nove, novejsi, rekonstruovane domy, za ta leta jsme dali zatim(klepu) za udrzbu zahrady. Ja si nasla praci tady, sic za min penez, ale to pro nas nehralo roli. Manzel dojizdi denne, a je to pro nej pohodlnejsi a casove tak +- stejne, jako kdyz se jede pres zasekanou prahu vecer. Ale jak rikam vesnicka, nic tu neni, autobus pouze dvakrat denne, obchod otevren jen dopoledne a pouze suche potraviny, pecivo dvakrat tydne. Lekari v nejblizsim meste celkem naprd. Dve auta nutnost. Takze zalezi jestli se s timto dokazete zzit, mam znamou co a muzem nalili hrozne penez do domu na samote a az prisly deti tak zdrhli zpet do mesta.

• Citovat
  • Nahlásit
4624
1.2.21 15:54

Koukala jsi třeba na Roudnici nad Labem a okolí? To najdeš na dálnici a za chvíli jsi v Praze. :palec:
A ceny nejsou zas astronomické. :) Da se sehnat pěkný domek.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 15:56
@Kazimíra Olejovka píše:
Rozšířit lokalitu. Bydlím u Prahy v malém městě…ceny jsou tu šílené. Vůbec nechápu, kde na to ty lidi berou…dát za 160m2 obytné plochy s pozemkem 800m2 20 mil??? 8o

Musim uznat, ze už je to fakt zoufalství. Jako ceny tady přímo u nás, tak vyšponované nejsou, ale řadovka s malym pozemkem se pohybuje od 7-9 milionů. Pozemky od 3500 Kč /m2

• Citovat
  • Nahlásit
1.2.21 16:00
@Anonymní píše:
Musim uznat, ze už je to fakt zoufalství. Jako ceny tady přímo u nás, tak vyšponované nejsou, ale řadovka s malym pozemkem se pohybuje od 7-9 milionů. Pozemky od 3500 Kč /m2

Je to mazec. To, co zmiňuji je novostavba - řadovka. My naštěstí rekonstruovali dům v OV. Někdy přemýšlím, že to za 20 mil. prodáme, koupíme si dům dál od Prahy v přírodě a ještě si k tomu budu moci koupit vysněné auto :srdce: Ale děti tu mají kamarády…to jim nemůžu udělat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
1.2.21 16:05
@Fofrník píše:
50km za Prahou není tak hrozné. Půl hodiny do centra autem. Metrem je to kolikrát v rámci Prahy časově náročnější.

Tohle může napsat jen člověk, který to nikdy neřešil. Za půl hodiny jsi autem v centru v ranní špičce tak leda z Černého Mostu a i to někdy trvá déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 16:07
@Maja25 píše:
Koukala jsi třeba na Roudnici nad Labem a okolí? To najdeš na dálnici a za chvíli jsi v Praze. :palec:
A ceny nejsou zas astronomické. :) Da se sehnat pěkný domek.. :)

Tím směrem koukáme, ale zrovna Roudnice je na špatné straně řeky a to je jedna z mala věcí z kterých nemůžu slevit, ačkoliv autem by to bylo blíž do prace, ale jinak se tam nedostane.

• Citovat
  • Nahlásit
4732
1.2.21 16:10
@Anonymní píše: . Našla jsem pozemek za rozumnou cenu(1000kc/m2), ale je prostě už 45km daleko.

Kde jsou takové pozemky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat