Bydlení před a po rozvodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jananeta
Kecalka 180 příspěvků 18.04.19 10:03
bydlení před a po rozvodu

Ahoj všem, potřebovala bych poradit - budeme se rozvádět, a byt je manžela, musím se odstěhovat. Máme 2 děti - školka a prvňáček. Děti bych měla ve své péči s tím, že bychom se často střídali s manželem - a to zřejmě do rozvodu v jeho bytě, a poté bych si něco našla pro sebe a děti. Chtěla bych bydlet co nejblíže, kvůli škole a styku dětí s tátou, ale Praha 7 je nehorázně drahá. Mám dotaz - musím v době rozvodu už bydlet sama s dětmi a prokázat tak, že jsem schopna se o ně starat? Nebo si mohu najít podnájem až těsně při rozvodu? Zatím každá ušetřená koruna pro mě dobrá, bylo by pro mě lepší se odstěhovat až v nejzazším termínu… Pracuji ze zdravotních důvodů na 60 % úvazek (více je téměř nereálné, i kdybych to chvíli vydržela, hrozí že bych potom nemohla pracovat vůbec) i s příspěvkem na bydlení by mi zůstalo cca 5500,– a manžel, pokud se budeme o děti střídat i v týdnu (má práci na 12hodinové směny a noční), tak mi chce dávat cca 2500 celkem na obě děti, což mi teda připadá dost málo. Za případné info děkuji :-)

Reakce:
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 52595 příspěvků 18.04.19 10:08
@jananeta píše:
Ahoj všem, potřebovala bych poradit - budeme se rozvádět, a byt je manžela, musím se odstěhovat. Máme 2 děti - školka a prvňáček. Děti bych měla ve své péči s tím, že bychom se často střídali s manželem - a to zřejmě do rozvodu v jeho bytě, a poté bych si něco našla pro sebe a děti. Chtěla bych bydlet co nejblíže, kvůli škole a styku dětí s tátou, ale Praha 7 je nehorázně drahá. Mám dotaz - musím v době rozvodu už bydlet sama s dětmi a prokázat tak, že jsem schopna se o ně starat? Nebo si mohu najít podnájem až těsně při rozvodu? Zatím každá ušetřená koruna pro mě dobrá, bylo by pro mě lepší se odstěhovat až v nejzazším termínu… Pracuji ze zdravotních důvodů na 60 % úvazek (více je téměř nereálné, i kdybych to chvíli vydržela, hrozí že bych potom nemohla pracovat vůbec) i s příspěvkem na bydlení by mi zůstalo cca 5500,– a manžel, pokud se budeme o děti střídat i v týdnu (má práci na 12hodinové směny a noční), tak mi chce dávat cca 2500 celkem na obě děti, což mi teda připadá dost málo. Za případné info děkuji :-)

Ne, nemusíš se stěhovat před rozvodem. JInak moc to rozhodně není, záleží, jak budete platit jejich náklady - společně, napůl nebo z těch alimentů?
To už by mi dávala větší smysl střídavá péče, kde bude muset platit polovinu všech nákladů a vyjde to rzhodně víc, než 1250 na dítě na hlavu ( to je tak akorát školkovné, ne? ).

jananeta
Kecalka 180 příspěvků 18.04.19 10:19

Doma je mi totiž stále předhazováno, že když soud uvidí, že zatím nemám kde bydlet, že mi děti nedá… s těmi penězi - jeho návrh je, že když bude mít děti jednou za 14 dní a každý týden od středy 15 hod do čtvrtka 18 hod, tak že je to adekvátní částka… teď naposled tedy říkal, že by platil ještě dětem obědy. No mě připadá, že je to strašně málo… Já jsem ochotná mu vyjít vstříc vzhledem k jeho zaměstnání (ráno odchází v 5, přichází večer v 7 a pokud je na noční tak odchází v 5 odpoledne a ráno přijde v 7 - na to argumentuje, že si to zařídí a že se nemám zajímat jak), chci bydlet co nejblíž a prostě se střídat tak, aby mohl mít děti ve svých volných dnech.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14323 příspěvků 18.04.19 10:24

@jananeta nechala bych alimenty rozhodne stanovit soudně. Tohle je směšná částka

Hvězda diskuse 52595 příspěvků 18.04.19 10:29
@jananeta píše:
Doma je mi totiž stále předhazováno, že když soud uvidí, že zatím nemám kde bydlet, že mi děti nedá… s těmi penězi - jeho návrh je, že když bude mít děti jednou za 14 dní a každý týden od středy 15 hod do čtvrtka 18 hod, tak že je to adekvátní částka… teď naposled tedy říkal, že by platil ještě dětem obědy. No mě připadá, že je to strašně málo… Já jsem ochotná mu vyjít vstříc vzhledem k jeho zaměstnání (ráno odchází v 5, přichází večer v 7 a pokud je na noční tak odchází v 5 odpoledne a ráno přijde v 7 - na to argumentuje, že si to zařídí a že se nemám zajímat jak), chci bydlet co nejblíž a prostě se střídat tak, aby mohl mít děti ve svých volných dnech.

to je totálně trapnej návrh. 1250 je uplně nic. Kolik má příjem? Přitlačila bych, at se víc stará, platí polovinu plateb, v tomdle případě na tom jednoznačně vyděláš.
Doma předhazováno kým?

Agusaguss
Povídálka 26 příspěvků 18.04.19 10:33

To je malo dostanes vic

Hroznej puberťák
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 10:36

Skoro bych i řekl, že součástí dohody o rozvodu je i to, kde kdo bude následně bydlet. Pokud tedy jde o dohodu…

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 18.04.19 10:40
@jananeta píše:
Doma je mi totiž stále předhazováno, že když soud uvidí, že zatím nemám kde bydlet, že mi děti nedá… s těmi penězi - jeho návrh je, že když bude mít děti jednou za 14 dní a každý týden od středy 15 hod do čtvrtka 18 hod, tak že je to adekvátní částka… teď naposled tedy říkal, že by platil ještě dětem obědy. No mě připadá, že je to strašně málo… Já jsem ochotná mu vyjít vstříc vzhledem k jeho zaměstnání (ráno odchází v 5, přichází večer v 7 a pokud je na noční tak odchází v 5 odpoledne a ráno přijde v 7 - na to argumentuje, že si to zařídí a že se nemám zajímat jak), chci bydlet co nejblíž a prostě se střídat tak, aby mohl mít děti ve svých volných dnech.

na tohle mu vůbec nepřistupuj, 1250 na jedno dítě je naprostý úlet. Žádnou zvýšenou péči nemá, chce je jednou za 14 dnů, plus jeden den týdnu. To se na výši alimentů absolutně nemůže odrazit. Takže vezmi jeho plat a zhruba odhadem 15% z jeho platu jsou minimální alimenty. Takže se jím nenech „okrást“ Navíc, i kdyby měl děti úplně ve střídavé péči, má vyšší plat, i tak by platil alimenty. Dále, až do rozvodu máš nárok bydlet v jeh bytě. Ovšem péče o děti musí být hotova do rozvodu, je to podmínka rozvodu, takže v žádném případě není pravda, že ti děti nikdo nedá, když s nimi nemáš kde bydlet. Prostě bydlíš v bytě, až nebudeš bydlet, najdeš si jiný byt. Nenech se jím vydírat a zastrašit.

Hvězda diskuse 52595 příspěvků 18.04.19 10:43
@Hroznej puberťák píše:
Skoro bych i řekl, že součástí dohody o rozvodu je i to, kde kdo bude následně bydlet. Pokud tedy jde o dohodu…

Jo, ale stačí to obejít tak, že napíšeš, že jste dohodnutí.

jananeta
Kecalka 180 příspěvků 18.04.19 10:46

No já pevně věřím, že soud by vyměřil větší alimenty. Sice jsem myslela, že se domluvíme jako lidi, ale nezbyde mi asi nic jiného, než se poradit s právníkem. S tím stěhováním - nechci mu tam samozřejmě zaclánět, našla bych si podnájem v době, kdy by došlo k závěrečnému soudu, že nás rozvádí. Napadlo mě si do rozvodu najít tady poblíž k pronájmu třeba pokoj, s tím, že bychom se v bytě u dětí střídali. Jenže manžel říká, že to soud bude brát tak, že nemám kde s dětmi bydlet a že mi je do péče nedá. Že si mám najít bydlení s dětmi už teď.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 18.04.19 10:49
@jananeta píše:
No já pevně věřím, že soud by vyměřil větší alimenty. Sice jsem myslela, že se domluvíme jako lidi, ale nezbyde mi asi nic jiného, než se poradit s právníkem. S tím stěhováním - nechci mu tam samozřejmě zaclánět, našla bych si podnájem v době, kdy by došlo k závěrečnému soudu, že nás rozvádí. Napadlo mě si do rozvodu najít tady poblíž k pronájmu třeba pokoj, s tím, že bychom se v bytě u dětí střídali. Jenže manžel říká, že to soud bude brát tak, že nemám kde s dětmi bydlet a že mi je do péče nedá. Že si mám najít bydlení s dětmi už teď.

nemusíš si bydlení hledat teď. Bydlení máš. Poraď se s právníkem, manžel tě chce dost odrbat.

andelka83
Generální žvanilka 20823 příspěvků 18.04.19 10:53

My jsme bydleli společně ještě půl roku po rozvodu, než si ex něco našel. Děti máme ve společné péči. A vzhledem k tomu že jsem byla na RD, dohodli jsme se na alimentech. Pak už jsem pracovala, ale ex měl mnohem vyšší příjem, takže dohoda stále platí tak jak ji soud před 5 lety schválil. Na dalších věcech se oba podílíme.

Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 18.04.19 10:58

Bylo by lepší, abys bydlení měla zajištěné v době rozvodu. Stačí, když budeš domluvená a manžel bude souhlasit.
Do doby rozvodu máš právo bydlet s dětmi s manželem, jemu bych řekla, že do rozvodu si nemůžeš najít byt, protože by ti ho musel zčásti platit on, protože na tebe má vyživovací povinnost a máte právo na podobnou životní úroveň.
Za tím právníkem zajdi, zeptej se ho, za jakých okolností bys měla právo na výživné na tebe. Pokud máš nějaká omezení, tak by tu mohly být možnosti.
Alimenty na děti bych si nechala stanovit soudně, myslím si, že dostaneš víc, než ti nabízí manžel.
Ono ti to stejně ale asi moc nepomůže, protože pak dostaneš méně v příspěvku na bydlení.
Za okolností, ve kterých jsi, by bylo lepší domluvit se a mít v rozsudku, že bude platit určité náklady dětí(školkovné, kroužky do určité výše, školy v přírodě…).
Bohužel si myslím, že 5500 pro 3 lidi ti stačit nebude.

jananeta
Kecalka 180 příspěvků 18.04.19 11:00

Děkuju všem, uklidnili jste mě, že nejsem mimo mísu a nechci nic nereálného. Mě jde jen o to, abychom měli s dětmi kde bydlet a co jíst, a abychom byli všichni schopní nějak koexistovat.

Saba77
Povídálka 28 příspěvků 18.04.19 11:14

Držím palce :srdce:

Váš příspěvek
Reklama