Bydlení pronájem jak vyřešit

Anonymní
9.1.21 21:52

Bydlení pronájem jak vyřešit

Dobrý den holky, chci se zeptat
Můj přítel bydlí v byte od své mamky a má tu trvale bydliště a nastěhoval si mě tady ze začátku nebyl problém až teď protože nemame spolu dobrý vztahy tak řekla ze se do 14 dni mám vystěhovat ale můj přítel mi říká ze on nechce a ze mě tu chce má právo si mě tu nechat když tu má trvale bydliště a jeho mamka vlastní to bydlení. Nebo mě muže i vystěhovat i přesto ze nemám nájemní smlouvu. Dekuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2167
9.1.21 21:53

A proč si nenajdete s partnerem bydlení? Matka je majitel bytu, má právo Tě vyhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 21:56

@alena1995 určitě najdem ale nejde to za 14 dni půjčky na kauci si taky nebudem brát

• Citovat
  • Nahlásit
303
9.1.21 21:58

Matka má samozřejmě právo tě jako majitel vyhodit, horší by to měla se synem, který tam má trvalý pobyt. Ale je to i otázka slušnosti - držet se v bytě proti vůli majitele mi přijde dost ubohý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
9.1.21 21:59
@Anonymní píše:
Můj přítel bydlí v byte od své mamky a má tu trvale bydliště a nastěhoval si mě tady ze začátku nebyl problém až teď protože nemame spolu dobrý vztahy tak řekla ze se do 14 dni mám vystěhovat ale můj přítel mi říká ze on nechce a ze mě tu chce má právo si mě tu nechat když tu má trvale bydliště a jeho mamka vlastní to bydlení. Nebo mě muže i vystěhovat i přesto ze nemám nájemní smlouvu. Dekuji za odpovědi

Samozrejme, ze ma pravo te vyhodit, je majitelka. Odstehuj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2167
9.1.21 22:00

A proč tě tam nechce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17064
9.1.21 22:09

Trvalé bydliště nezakládá nárok na užívání bytu. Natož aby trvalé bydliště syna zakládalo právo na užívání bytu jeho partnerky.

Máš smlouvu?

Platíš alespoń část nákladů? A máš od toho doklady?

Snažíš se řešit spory tak, aby si vycházela vstřct majitelce bytu, která tě nechává u sebe bydlet? Není to tvůj byt - ty ses tam nastěhovala a nejspíš se na konfliktech dost podílíš.

Spíš bych si tipla, že žádný nárok mít nebudeš.

Takže pokud tam chceš zůstat budeš muset urovnat spory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2495
9.1.21 22:21

To te cekaj do budoucna pekny vztahy teda, kdyz te nesnasi „tchyne“ takhle uz ted…vyhodit te muze, nevim teda, jak by to v realu vypadalo, musela by podat navrh k soudu na prikaz vystehovani..a co na to pritel? Ten je s tim v pohode? To neumi s mamou vykomunikovat? To se ona neboji, ze si znici vztah se synem? Spis, nez resit, jestli ma ona pravo te vykopnout, byste meli zkusit urovnat vztahy, jestli planujete nakou spolecnou budoucnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
9.1.21 22:24
@Anonymní píše:
@alena1995 určitě najdem ale nejde to za 14 dni půjčky na kauci si taky nebudem brát

A vy si tam ted oba bydlite zadarmo? Kauce jsou bezna vec, kdyz jdou lidi bydlet sami. Pracujes? Jak je mozne, ze na kauci nemate ani dohromady? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6084
9.1.21 22:42
@Anonymní píše:

wow, kdyz opomenu, ze dospela borka, zijici u matky pritele nema na ucte ani susen na kauci (matka asi vi, proc te pakuje)… tak ti fakt neni hanba (osobni moralka) bydlet tam bydlet? ocividne ty ani tvuj pritel nebudete moc chytri, kdyz on ti toto tvrdi a ty se jdes ptat sem s dotazem, ktery i me 8mi lete dite vydedukovalo spravne… kolik ti je, ze se nedokazes postarat sama o sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21292
9.1.21 22:44

Jako že bys tam bydlela dál jo? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
9.1.21 22:52
@terien píše:
Jako že bys tam bydlela dál jo? :lol:

To chce silny zaludek a/nebo nizky intelekt :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6084
9.1.21 23:15
@Galitea píše:
To chce silny zaludek a/nebo nizky intelekt :lol:

no vzhledem k polozenemu dotazu lobuji za ten nizky intelekt (a holou zadel) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1440
9.1.21 23:23

A tobě není ani trochou blbý se tam držet dál, když tě chce vykopnout? To chce teda silnou náturu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20776
9.1.21 23:30

Vyhodit tě nemůže, na to by potřebovala soudní rozhodnutí. Nicméně, je dost nemorální se nakvartýrovat k někomu do bytu a pak se tam držet zuby nehty i přes jeho odpor. Pokud máte tak holej zadek, že nedáte dohromady peníze na kauci, tak si půčku vem. To je jeden z mála důvodů, kde má půjčka smysl. Nábytek seženete na bazarech za hubičku nebo za odvoz.
@Ou ševče, drž se svého kopyta…nemáš pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat