Bydlení - rekonstrukce nebo půdní vestavba

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.1.22 19:08

Bydlení - rekonstrukce nebo půdní vestavba

Ahoj holky,
už nějakou dobu s přítelem řešíme bydlení. Vzhledem k cenám pozemků a nemovitostí jsme nuceni hledat jinou variantu. Mimochodem spolu jsme doteď nebydleli, pendlujeme mezi našimi a jeho rodiči, bydlíme oba s rodiči. Já bych chtěla bydlet u našich. Stěhovali jsme se do domečku v roce 2014, moji rodiče si brali hypotéku, kterou ještě budou několik let splácet, já jim každý měsíc do rozpočtu přispívám. Rodiče jsou mladší, oboum je 49let. Mě je 26. Dům jsme také v r.2014 částečně zrekonstruovali (nová okna, střecha, podlahy, vymalování, atd.) chybí už jen fasáda, balkón je připraven na případnou přestavbu na 1 místnost, což bych chtěla. V 1. patře mám koupelnu, pokoj, rodiče ložnici, ten balkón + chodbu/místnost ze které vedou 3 dveře do zmíněných místností a je zde i vchod na balkón a vchod na půdu. Chtěla bych vchod probourat na větší a propojit s balkonem na místnost, mohla by to být kuchyně s jídelnou a obývákem možná…dole je další koupelna, wc, obývák, ložnice, kuchyně s jídelnou, 3 menší chodby, špajz a vchod do sklepa, nějaké úpravy by proběhly, protože naši by si ložnici udělali dole, abysme patro měli pro sebe. Přítel je proti a nechce tady bydlet. Dřív byl pro, ale nechávali jsme tomu volný průběh, že si ještě něco našetříme. Je zde občanská vybavenost - bus, vlak, obchod, školka, škola, dětský a dospělý lékař, pošta, cukrárna, dětské hřiště, fotbalové hřiště, sokolovna, nájezd na D5 a měli bysme to oba kousek do práce. Myslím i do budoucna školka a škola v místě, s dětmi ideální. Přítel chce půdní vestavbu u jeho rodičů. Je to aboslutně starý dům. Žije tam ještě babička v části, v druhé části rodiče, tchýně pracuje, tchán je v důchodu. Tchýně je 54, tchán 62, babička 83. Dům je napojený na dílnu a stodolu. Venku je kadibudka, která NEexistuje, že by se zrušila. Chovají králíky, slepice a včely. Za domem je zahrada a louka. Jediné co by se zde dalo předělat je právě půda, ale ani to jsme si nezjišťovali, zda by šla. Nedokážu si představit mít všechny místnosti z půdy…dům je neudržovaný, stará dřevěná okna, nezateplený, jeho rodiče neinvestují do domu nic. Občanská vybavenost žádná, je to vesnice kolem 100 lidí a daleko od města. Nemají tady nic, jen OÚ. A ještě zde možná bude národní park.Jsem z toho nešťastná, zahrabu se v „díře“, všude budu muset dojíždět (30km do práce, škola je také až ve vedlejších vesnicích, bus spojení minimální) a s dětmi to bude mnohem těžší, u nás mám všechno skoro u nosu, školu máme před domem…nevím co dělat, kompromis v tom nevidím žádný :(
Jinak budeme s přítelem 10 let. Jen jsme v začátcích oba studovali, poté začínali pracovat a také postupně šetřili, ale na vlastní dům to stále není :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
453
8.1.22 19:18

To je problém, chápu tě. a náklady na dojíždění, 2 auta, bere v potaz? taky je varianta jít někam na neutrální místo, třeba i do bytu. pokud se nedohodnete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
8.1.22 19:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
už nějakou dobu s přítelem řešíme bydlení. Vzhledem k cenám pozemků a nemovitostí jsme nuceni hledat jinou variantu. Mimochodem spolu jsme doteď nebydleli, pendlujeme mezi našimi a jeho rodiči, bydlíme oba s rodiči. Já bych chtěla bydlet u našich. Stěhovali jsme se do domečku v roce 2014, moji rodiče si brali hypotéku, kterou ještě budou několik let splácet, já jim každý měsíc do rozpočtu přispívám. Rodiče jsou mladší, oboum je 49let. Mě je 26. Dům jsme také v r.2014 částečně zrekonstruovali (nová okna, střecha, podlahy, vymalování, atd.) chybí už jen fasáda, balkón je připraven na případnou přestavbu na 1 místnost, což bych chtěla. V 1. patře mám koupelnu, pokoj, rodiče ložnici, ten balkón + chodbu/místnost ze které vedou 3 dveře do zmíněných místností a je zde i vchod na balkón a vchod na půdu. Chtěla bych vchod probourat na větší a propojit s balkonem na místnost, mohla by to být kuchyně s jídelnou a obývákem možná…dole je další koupelna, wc, obývák, ložnice, kuchyně s jídelnou, 3 menší chodby, špajz a vchod do sklepa, nějaké úpravy by proběhly, protože naši by si ložnici udělali dole, abysme patro měli pro sebe. Přítel je proti a nechce tady bydlet. Dřív byl pro, ale nechávali jsme tomu volný průběh, že si ještě něco našetříme. Je zde občanská vybavenost - bus, vlak, obchod, školka, škola, dětský a dospělý lékař, pošta, cukrárna, dětské hřiště, fotbalové hřiště, sokolovna, nájezd na D5 a měli bysme to oba kousek do práce. Myslím i do budoucna školka a škola v místě, s dětmi ideální. Přítel chce půdní vestavbu u jeho rodičů. Je to aboslutně starý dům. Žije tam ještě babička v části, v druhé části rodiče, tchýně pracuje, tchán je v důchodu. Tchýně je 54, tchán 62, babička 83. Dům je napojený na dílnu a stodolu. Venku je kadibudka, která NEexistuje, že by se zrušila. Chovají králíky, slepice a včely. Za domem je zahrada a louka. Jediné co by se zde dalo předělat je právě půda, ale ani to jsme si nezjišťovali, zda by šla. Nedokážu si představit mít všechny místnosti z půdy…dům je neudržovaný, stará dřevěná okna, nezateplený, jeho rodiče neinvestují do domu nic. Občanská vybavenost žádná, je to vesnice kolem 100 lidí a daleko od města. Nemají tady nic, jen OÚ. A ještě zde možná bude národní park.Jsem z toho nešťastná, zahrabu se v „díře“, všude budu muset dojíždět (30km do práce, škola je také až ve vedlejších vesnicích, bus spojení minimální) a s dětmi to bude mnohem těžší, u nás mám všechno skoro u nosu, školu máme před domem…nevím co dělat, kompromis v tom nevidím žádný :(
Jinak budeme s přítelem 10 let. Jen jsme v začátcích oba studovali, poté začínali pracovat a také postupně šetřili, ale na vlastní dům to stále není :?

Hlavně byste si měli zkusit spolu napřed bydlet… Třeba na rok jít někam do podnájmu, abyste se pořádně poznali, pořádně ti vztah prověří až společné bydlení ;)

Každopádně já bych nebrala ani jednu možnost, společné bydlení s rodiči je peklo a zvlášť když jeden z vás ustoupí a půjde tam, kam stejně nikdy nechtěl.. Ono si stačí pročíst ty diskuze tady..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
8.1.22 19:32

Bydlet s rodiči kohokoliv je horší než bydlet v útulku Armády spásy. Vím, o čem mluvím. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
3282
8.1.22 19:36

Kazdy nechce bydlet u rodicu toho druheho. To je pochopitelne. Za me se radeji uplne osamostatnete. Vubec by bylo dobre zkusit si spolecne bydleni nez budete do neceho investovat nebo porizovat ty deti. Malokdy je vicegeneracni souziti to nejlepsi reseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55839
8.1.22 19:36
Ono se to generační bydlení začne vracet. Jak dál porostou ceny všeho. Budou neúměrné. Mladé, začínající rodiny, důchodci to neustojí. Než být bezdomovec, tak jiná možnost, než bydlet spolu nebude.
@Floralys píše:
Bydlet s rodiči kohokoliv je horší než bydlet v útulku Armády spásy. Vím, o čem mluvím. :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1537
8.1.22 19:38

Bydlet s rodici jeste s klukem, se kterym jsi nikdy nebydlela? Šílenost. Kdo by platil rekonstrukci u vas? Doufam, ze ne i pritel?
Bezte spolu do nájmu a uvidite, jak to pujde dal. Jak dlouho spolu jste, ze pendlujete po rodicich?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
8.1.22 19:45

Nejdřív se spolu na rok někde zabydlete.
Nájem utáhnete a uvidíte. Společné bydlení může vše zlepšit a nebo se naopak objeví neřešitelné problémy a půjdete každý svou cestou.
A u rodičů bydlet v jednom domě je že začátku možná fajn ale po chvíli si začnete lézt na nervy a budou jen neshody

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27777
8.1.22 19:45

Ani jedno. Běžte spolu bydlet do podnájmu a pak se uvidí. S rodiči ani omylem, navíc to nebude papírově vaše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3556
8.1.22 20:36

Když už s rodiči, tak s těmi ženinymi. Se svojí matkou se holka srovná lehčeji než s tchýní. I chlap to obecně snáší u tchánů líp než žena, protože neřeší tolik emoce. Ale samozřejmě - nic se nevyrovná tomu, když mladí bydlí sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.22 21:58
@pikola píše:
Ani jedno. Běžte spolu bydlet do podnájmu a pak se uvidí. S rodiči ani omylem, navíc to nebude papírově vaše.

Souhlasím, na 100%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
8.1.22 22:05

Bydlení s rodiči nedělá dobrotu. Dost to ovlivní vztah. Vím o čem mluvím. Bydlíme u mých rodičů a chce to hodně tolerance.
Jinak půdní vestavbu, jako komplet byt nedoporučuji. My jsme tam udělali 3 ložnice, šatnu a koupelnu.
Za 1. se tam kvůli sklonu vleze opravdu málo věcí, chce to nízký, nebo na míru nábytek a za 2. je tam hrozné vedro. Máme tam sice klimatizaci, ale v létě to nestačí…
Neumím si představit tam mít celý byt a ještě tam třeba 2× týdně vynášet nákup 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10510
9.1.22 08:27

Ani jedno, běžte spolu bydlet do pronájmu, a pak se uvidí.
Pokud nevyděláte ani na ten pronájem a oba pracujete, tak je někde chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 08:36

Právě do bytovky nás nikdo nedostane. Oba jsme vyrostli v domech se zahradou a nechceme rok platit nájem, když doteď jsme šetřili a vyhodit cca 130-150 tis za to, že si zkoušíme spolu bydlet. Jsme spolu skoro pořád, jen to střídáme. Po dobu vztahu jsme tedy většinou u našich, dům je 2 generační, s tím to i kupovali, že tam jednou zůstanu. Jsem jedináček, přítel má ségru, ta bydlí s přítelem a dcerou jinde, ale tady je vtipné to, že dceři platí hypo přítelovo rodiče, barák mají od 2015, dodnes ho neopravili, tenkrat byl i s pozemkem za 1,3mil, to je dnes nereálné. Taky počítám s tím, že příští rok chci řešit prcka…no vlastní bydlení je pro nás v tuto chvíli nedosažitelné :( vím, že by to bylo lepší, ale já jsem i fixovaná k tomu domu, mám tam svého psa, který je zvyklý být se mnou na zahradě, už několik let tam buduji celou zahradu a pěstuji, moji rodiče jsou za to rádi, ale jejich koníček to není a v létě se koupeme ve velkém bazénu. Koukala jsem i v okolí, po nemovitostech ale 4 mega a výš a je to ruina :,( všichni z rodiny říkají, že bysme byli blázni zadlužit se na 30 let, když mám možnost kde bydlet…achjo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4414
9.1.22 08:46

Nesla bych ani do jednoho. Nejdriv si aspon rok zkuste spolecne bydleni s partnerem v pronajmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat