Bydlení s partnerem nefunguje

Anonymní
22.1.21 19:44

Bydlení s partnerem nefunguje

Dobrý večer,
Jdu si sem pro radu ohledně společného bydlení s partnerem. Už si totiž nevím rady. Jsme s přítelem 3 roky a máme téměř ročního synka. Momentálně bydlíme v domě mých rodičů, my jsme dole a naši nahoře. Dohodli jsme se tak s přítelem, aby jsme nemuseli platit nájem za byt a taky proto, že já do bytu nechci. Vyrostla jsem na vsi, byla jsem vedená k práci kolem domu a dobytka a nedovedu si představit život v bytě, kde bych nemohla nic dělat. Ale poslední dobou to mezi námi s přítelem hodně skřípe a nejspíš je to hodně zapříčiněné tím bydlením. Přítel tu není šťastný, nechce kolem domu nic dělat a radši celé dny prospí nebo je někde pryč (v dílně u jeho rodičů nebo u kamarádů). A to mě hrozně štve, protože jsem téměř pořád na všechno sama a ještě když malý brečí, tak ho budí a je protivný :( když ho budím, že by mohl jít s něčím pomoct, tak je protivný a stejně nejde. Tím pádem to dělá zle i ve vztahu s mými rodiči.
Nevím jak z toho ven. Bojím se toho, že když půjdeme do bytu, tak přítel stejně bude celý dny spát a já budu pořád sama. Ale když zůstaneme, kde jsme, tak se budeme pořád hádat, ale aspoň mám za kým jít, když potřebuju pomoct nebo si popovídat.
Co by jste mi poradili prosím :andel:???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59988
22.1.21 19:51

A on byl zvyklý na jaky typ bydlení?
Vztahy mezi vámi a rodiči jsou bez problémové?
Není ve svém, tak nemá důvod se tam moc angažovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
22.1.21 19:52

A nějaký kompromis? Nemusis mít přece jenom nějaký statek se zvířaty nebo naopak byt na sídlišti :nevim: já te chápu, ale jestli partner není jako ty a je spis bytový typ, tak někde u baráku nebude šťastný no, ale tohle jste si měli vyjasnit na začátku vztahu no :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
22.1.21 19:52

Přítel nepracuje? Že může přes den spát.
Když nechce pomáhat s prací kolem domu a děláš ji ty, tak by mohl aspoň hlídat dítě. Co vlastně doma dělá, kromě spaní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.21 19:54

Otazka je, s cim presne ma pomahat. Jestli s peci o syna a domacnost, tam by se urcite zapojit mel. Jestli o zvirectvo atp., nevidim duvod, aby delal neco, co ho nebavi. Tohle se asi tyka tebe a tve rodiny. Nevim, proc by misto toho nemohl chodit do dilny a za svoji rodinou a kamarady. Ty mas totez. Svuj obvykly zivotni styl a rodinu.
Ale pises toho malo, tak tezko vyjadrovat nazor nebo dokonce radit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.21 19:54

Jsou lidi, kteří se do baráku nehodí. Kamarádka byla v obdobne situaci (barák, ale tedy jen jejich, dítě a muž z bytu). Bohužel už je rozvedená, není to jen kvůli tomu, ale když chlapec za celou týdenní dovolenou zvládl maximálně naradkovat trochu dřeva, tak to bylo fakt smutný.
Pokud TY to sneses, a jde jen o tu fyzickou pomoc, tak bezte do bytu. Ale nějak si myslím, že to nebude ten hlavní problém, když ho obtěžuje vlastní dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
22.1.21 19:58
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Jdu si sem pro radu ohledně společného bydlení s partnerem. Už si totiž nevím rady. Jsme s přítelem 3 roky a máme téměř ročního synka. Momentálně bydlíme v domě mých rodičů, my jsme dole a naši nahoře. Dohodli jsme se tak s přítelem, aby jsme nemuseli platit nájem za byt a taky proto, že já do bytu nechci. Vyrostla jsem na vsi, byla jsem vedená k práci kolem domu a dobytka a nedovedu si představit život v bytě, kde bych nemohla nic dělat. Ale poslední dobou to mezi námi s přítelem hodně skřípe a nejspíš je to hodně zapříčiněné tím bydlením. Přítel tu není šťastný, nechce kolem domu nic dělat a radši celé dny prospí nebo je někde pryč (v dílně u jeho rodičů nebo u kamarádů). A to mě hrozně štve, protože jsem téměř pořád na všechno sama a ještě když malý brečí, tak ho budí a je protivný :( když ho budím, že by mohl jít s něčím pomoct, tak je protivný a stejně nejde. Tím pádem to dělá zle i ve vztahu s mými rodiči.
Nevím jak z toho ven. Bojím se toho, že když půjdeme do bytu, tak přítel stejně bude celý dny spát a já budu pořád sama. Ale když zůstaneme, kde jsme, tak se budeme pořád hádat, ale aspoň mám za kým jít, když potřebuju pomoct nebo si popovídat.
Co by jste mi poradili prosím :andel:???

Nechce kolem domu nic dělat? No to je divné, když je cizincem v domě tvých rodičů a nepatří mu tak ani klika u dveří, což mu dost možná i patřičně dávají najevo, když to podle popisu ve vztahu s nimi skřípe. Těžko říct, co se stane, když někam odejdete, ale když zůstanete, časem odejde sám, na to se můžeš spolehnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1952
22.1.21 20:05

No, kdyby to napsal muž, že bydlí v baráku s rodiči a strašně by se divil, proč je přítelkyně v „cizím“ prostředí nešťastná, všichni by mu řekli, že to je jasné.. Že život na hromádce a s více generacemi prostě je a bude peklo…

Hele, stejně tak bych řekla, že i tím, že nebydlíte jen sami ve svém, bude dost špatné.. Přítel, asi i kdyby chtěl něco dělat, tak tam asi nechce, protože to musí být podle někoho, né podle něj.. Já bych taky nechtěla žít v baráku pod cizími pravidly.. To je bohužel daň za ušetření nákladů za bydlení..

jinak může mít samozřejmě nějaký jiný problém.. Vyspávání přes den?? Drogy?? kdo ví.. Jen ty se ho můžeš zeptat, co opravdu v tom vězí a jak by si to představoval aby se více zapojil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 20:05

Do práce chodí 6 dní v týdnu, od 4 ráno do 2 odpoledne. Jenže přijde, nají se a jde spát. Nedělá to úplně každý den, ale na můj vkus až moc často, tak 3× do týdne. Vyrostl taky v domě na vesnici, byl zvyklý dělat všechno kolem domu nebo spravoval auta v dílně. Dřív taky neměl problém pomáhat, když bylo potřeba, jenže co je tady nastálo, tak nechce dělat absolutně nic. Když potřebuju něco udělat nebo se jít aspoň v klidu vykoupat, tak musí malýho pohlídat naši. Sám ho nepohlídá ani na hodinu, jenom když jsem v dosahu tak si s ním hraje. Toho se právě bojím, kdyby jsme se odstěhovali, tak budu muset být s malým 24 hodin denně a nebudu mít ani chviličku pro sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15377
22.1.21 20:06

Ano - to že v bytě to bude ještě horší se obáváš správně.

Myslím že sis nevybrala úplně nejlíp.

Nefunguje jako partner, nefunguje jako obyvatel stejné domácnosti, nefunguje jako otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1952
22.1.21 20:08
@Anonymní píše:
Do práce chodí 6 dní v týdnu, od 4 ráno do 2 odpoledne. Jenže přijde, nají se a jde spát. Nedělá to úplně každý den, ale na můj vkus až moc často, tak 3× do týdne. Vyrostl taky v domě na vesnici, byl zvyklý dělat všechno kolem domu nebo spravoval auta v dílně. Dřív taky neměl problém pomáhat, když bylo potřeba, jenže co je tady nastálo, tak nechce dělat absolutně nic. Když potřebuju něco udělat nebo se jít aspoň v klidu vykoupat, tak musí malýho pohlídat naši. Sám ho nepohlídá ani na hodinu, jenom když jsem v dosahu tak si s ním hraje. Toho se právě bojím, kdyby jsme se odstěhovali, tak budu muset být s malým 24 hodin denně a nebudu mít ani chviličku pro sebe.

Podívej.. Ale pořád je to o tom, že se bojíš coby kdyby.. Je třeba to vždy zkusit.. Nevíš, zda to jeho chování nesouvisí s tím, že se cítí až na nějaké třetí nebo čtvrté pozici.. s tím jak jsi mluvila/psala, že v baráku aspon máš za kým jít, když on nereaguje.. Tak bych řekla, že jsi ho třeba v něm vynechala.. Třeba se ti to nezdá a chodíš za tvými rodiči víc, než by bylo třeba.. Třeba ho odsouváš na jinou kolej.. Aspoň mě to tak trošku vyznívá.. Nejlepší by bylo se ho zeptat, co přesně ho omezuje, co ho negativizuje od pomoci a dělání všeho, co mu vyčteš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
22.1.21 20:10

Já bych s rodiči nikdy bydlet nechtěla. Ani se svými ani s partnerovými. Něco jiného je přijet na víkend. Nejlepší bude asi promluvit s chlapem, co se mu děje v hlavě, proč je takový. Není marod, že furt spí? Nebo má babu, co ho zaměstnává/vyčerpává. Což ti samozřejmě nepřeju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30220
22.1.21 20:12
@Anonymní píše:
Do práce chodí 6 dní v týdnu, od 4 ráno do 2 odpoledne. Jenže přijde, nají se a jde spát. Nedělá to úplně každý den, ale na můj vkus až moc často, tak 3× do týdne. Vyrostl taky v domě na vesnici, byl zvyklý dělat všechno kolem domu nebo spravoval auta v dílně. Dřív taky neměl problém pomáhat, když bylo potřeba, jenže co je tady nastálo, tak nechce dělat absolutně nic. Když potřebuju něco udělat nebo se jít aspoň v klidu vykoupat, tak musí malýho pohlídat naši. Sám ho nepohlídá ani na hodinu, jenom když jsem v dosahu tak si s ním hraje. Toho se právě bojím, kdyby jsme se odstěhovali, tak budu muset být s malým 24 hodin denně a nebudu mít ani chviličku pro sebe.

Kdybych pracovala od 4 hodin, tak bych taky šla po návratu spát.
Myslím teda do chvíle, než bych spáchala sebevraždu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19663
22.1.21 20:16

@Bábrdl Tak nějak. Ranní vstávání mě ničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9012
22.1.21 20:20

Dělá denně 10 hodin 6 dní v týdnu? A ještě od 4 od rána? Tak to bych taky po práci usnula. Odpoj pupeční šňůru, postavte se na vlastní nohy a najdete si svůj byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat