Bydlení s přítelem po jeho rodině

26
23.4.21 14:25

Bydlení s přítelem po jeho rodině

Ahoj ženy,

jdu si pro radu. Jsem v situaci, kdy hledáme s přítelem bydleni, ale jelikož je dneska taková doba a vše je tak těžké a složité nemůžeme nic najít. Rodiče máme suprové jak z mé strany, tak i z přítelovo strany. Vědí, že chceme jít pryč z nájmu z bytu a najít si domeček, ať už stavba či rekonstrukce, ale bohužel nedaří se nám.

Náhle ale přišly ze strany pritelovo rodina s návrhem, jelikož už jeho táta pár let kolem baráku nic nechce dělat, že je toho moc a je vyčerpaný z práce - že příteli prepíší celý barák. Je to opravdu veliký barák i s velkou zahradou.

ALE, mně se to nelíbí. Mám strach, chtěla jsem jít do našeho společného, nerekli, ze napisou i neco na mně a ja bych se tam asi proste necítila. Barak potrebuje udělat novou vodu, kotel qpod. Bude to velka investice. Přítel se tam vidí a šel by tam i semnoi, ale nikdy mi zatim nepozadal o ruku ani nenabidl, ze bude to nase společný, ani jeho rodina nic takového nenabidla.

Další věc, mamina chce jit pryč, ale jeho otec je vidět, že by zůstal, kdyby prý bylo všeho polovina, aby se to dalo, ale takhle, ze je toho šíleně moc a nemluvě o opravach, které je třeba udělat. Cítím i z jeho maminy, ze kdyby táta byl makac a zvladal barak zustala by rada.

Nevim, je mi z toho zvláštně a vlastně říkají, ze i kdyz si neco najdeme, tak by se musel tento barak jednou treba prodat a ze je to zbytečný.

Nevim tedy, jak k tomu přistupovat. Říkám si jo super nemusime hledat, ale porad je to dost i o penezich na rekonstrukci, ale jiny barak by byl taky, ale prijde mi, ze to delaji kvuli nam, coz ja nechtěla dopustit.

Z me strany rodina mi nabídli na zahrade pozemek na stavbu nebo bydlet spolecne. Pritel o tehle variante nechce ani slyset.

Dalsi věc. Přítel ma sestru. Odstehovala se daleko, kde si postavila novy barak. Nevim vubec jak by to bylo s tim, ze jeji bracha dostal takovy barák. Kdyzby prijeli za babi a dedou, ktere bydli hned vedle pobliz tohoto baraku, museli bychom i snad pro ne udelat misto, aby mohli byt a prijet na tuhle stranu. To se mi taky uplne nelibi. S jeho sestrou se bavim, ale nevyhledavam kontakt. Jsou jini nez mi. Mam strach, ze jednou na tom budeme diky takovemu kroku od jeho rodiny bytí, ze si budr narokovoat, pomluvy apod. Ze oni si postavili a my se vetřeli.

Přítel ma i babi s dedou hned vedle, jsou to jeho maminy Rodiče. Skvělý lidi, jeho deda by dal vnukovi co by šlo i jeho bydleni a šel pak do penzionu, coz bychom nedopustili, ale co me mrzi, ze babi nerekne nic, ani se nevyjádři, ma ho tak rada, ale jeho segru vnucku mnohem víc. Je videt, ze si rika, ze ona to taky zvladla si najit a postavit a financujou a my bychom to meli takto. Cizim to z ni tak a nějak mě to taky trápí.

Jak byste prosím reagovali a co byste řekli rodičům? Nejsem pritelovo nic, nejsme svoji, mame spolu dítě, ale manzele nejsme. Budu si tam pripadat jako na návštěvě. Mám to snad tak brát nebo to říci příteli? Nevím, nebo snad od toho ruce pryč aby to nevypadalo, ze to je kvůli nám a nikdo nam nezazlival, ze jsme je snad vyhnali a co s tou segrou, bat se, ze oni museli vybudovat a mi k tomu takhle přišly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29365
23.4.21 14:34

Do toho bych nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2492
23.4.21 14:40

Taky bych do toho nešla… Když se zeptám - jak jsi na tom finančně ty, když chceš, aby ti tam taky něco patřilo? Máš aspoň nějaké úspory? Protože s malým dítětem teď velký příjem mít nebudeš.. Byla bys schopna podílet se finančně na rekonstrukci :pocitac:, nebo bude vše platit přítel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64373
23.4.21 14:44

Našla bych své bydlení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2651
23.4.21 14:51

Úplně stejně je na tom moje švagrová. Brácha dostal od našich barák, nastěhovali se do něj ještě před svatbou, už mají dvě děti. Švagrové tam nepatří vůbec nic,,, opravy financoval brácha, jen na nějaký nábytek má švagrovka faktury, tak to by si případně nechala nebo se jí proplatilo. Já se jí fakt hodně divim. Ale ona je hodně salámista a mouchy snězte si mě, hlavní, že se bydlí a že děcka pak budou něco mít.
Já bych do toho každopádně nešla, ještě s tou vší rodinou okolo… zároveň ale nemám nápad, co na tvým místě dělat, když s chlapem není řeč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
23.4.21 14:53

Tak logicky - když řekneš, že nechceš, tak by to měl přítel respektovat ne? Vše je o komunikaci. Najdete si něco svého, alespoň budeš mít jistotu, že nezůstaneš s holou prdelí pokud by se něco potentovalo 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9142
23.4.21 14:54

Správně ti bliká kontrolka..dnes jsou všichni skvělí a pak si akorát zkazíte vztahy navzájem. Nedělej to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11171
23.4.21 14:56

Ani náhodou bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
23.4.21 15:06

Holky, co byste dělaly, kdybyste si našly chlapa s barákem? Trvaly byste na tom, aby vám část napsal, nebo ho tlačily odejít do společného, nebo jak? Nebo byste se u něj cítily jen jako na návštěvě? A teď fakt čistě chlap, který má svůj barák a nemusí řešit nic kolem vztahů v rodině.

Tenhle scénář je hodně na příteli, jak si nastaví vztahy v rodině on a i to, jakou má zkušenost s řešení podobných situací v rodině - tak už může vědět, jak na to bude rodina reagovat. A je to taky o komunikaci mezi tebou a přítelem a naprosté otevřenosti jeden ke druhému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8632
23.4.21 15:09

Hele až to bude napsané na příteli, tak mu nic nebrání v tom na tebe část napsat, podle toho, kolik do toho nasypes svých peněz. Nevidím JEDINY důvod, proč by na tebe měli něco přepisovat, jen kvůli tomu, že se tam stěhujes. A určitě to přijde levněji než nový pozemek a dům nebo nějaká koupě jiného. Ale to už je taky o tom. Jak jste na tom financne. Pokud v pohodě ufinancujete pozemek a nový nebo koupě svého. Tak si nekomplikujte život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
23.4.21 15:14

@Petr-33

Ano komunikujeme a samozřejmě se mě zeptal na můj názor a jsem na vaskach, nevim. Nemám holou prdel, mam penize nasetrene, ale co budeme povidat ani s tim si nedokazu jit do rujny za 3-4 mil na hypoteku a vse splacet do toho rodina. Pritel videlava, ale taky ne nijak extra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
23.4.21 15:17

@Cenarius

Ano přesně takhle to beru ja, mám nasetrene penize, ale i tak si neverim, ze bych to utahla v dnesni době, kdy vše rapidně stouplo. A proto váhám, bojim se vztahů kolem, co by se stalo, sli by kvuli nqm pryc do mestskeho bytu a tam žili az do doby nez by se pripadne uvolnil barak po rodine z maminy strany, po prarodičů. Ale ma segru, co zaviat nebo cokoliv jineho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
23.4.21 15:18

@Anik

U nas by to taky nastalo, vse bychom financovali. Společně jak ja, tak i on. A jak pohlížíte vy rofina na nej? Nebo ostatni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32085
23.4.21 15:20
@Petr-33 píše:
Holky, co byste dělaly, kdybyste si našly chlapa s barákem? Trvaly byste na tom, aby vám část napsal, nebo ho tlačily odejít do společného, nebo jak? Nebo byste se u něj cítily jen jako na návštěvě? A teď fakt čistě chlap, který má svůj barák a nemusí řešit nic kolem vztahů v rodině.

Můj manžel má dům. Fakt na něj netlačím, aby mi přepsal půlku. :lol: Neudělal by to, je to speciální situace, je to velký dům v Praze, cenově jsou to desítky milionů (ve vedlejší ulici se teď na začátku roku prodal za 23 mega).

Ale já mám svůj byt (teď pronajatý) a vzali jsme si spolu hypo na společný malilinkatý „investiční“ byt, ať máme něco v SJM, o co se můžem když tak porvat u rozvodu :lol:

Pokud bych neměla vlastní bydlení, tak bych do toho jen tak nešla a snažila se vyřešit tu situaci ztak, abych měla alespoň malý byt. Ženská/chlapi, kteří žijí u někoho, kdo si platí hypo jen na svůj barák nechápu. Jeho prachy se investují, její prožerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
23.4.21 15:20

@Beckyttine5

Ano podílela bych se ja a dokonce bych rekla i ze z vetsi části, setrila jsem si od brigad, mam sporici ucty, pritel jedno sporeni. Mam vic nez on, talze byh určitě ja predevsim sypala penize, ale on nyni vydelava ja jsem na materske, tedy se to otočí. Neumim si qni predstavit v dnesni dobe jit do sveho, financovat to. I kdyz tady je taky hodne co předělávat a kdyz bych chtela i k obrazu svému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat