Bydlení s přítelovými rodiči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 21:39
Bydlení s přítelovými rodiči

Ahojky, potřebovala bych poradit. S přítelem jsem 5 let a příští rok se chceme vzít. U jeho rodičů máme jeden pokoj. Mají dvougeneracni dům, dole bydlí přítelova babička a nahoře jeho rodiče a my. Jeho rodiče počítají s tím že pal půjdou dolu a my zůstaneme nahoře. Ale to je to co já nechci. Nechci bydlet s tchýní a tchánem. Proste už teď s tchýni moc nevychazim. Chtěla bych si s přítelem postavit domeček, ve kterém budeme mít vlastní soukromí, protože pokud zůstaneme tady tak nikdy mít soukromí nebudeme. Navíc vím ze když tady zůstaneme, nikdy tu nebudu mít žádné slovo. Přítel by chtěl zůstat tady, ale nevadilo by mu si postavit vlastní dům. Tchyně ale přítele přemlouvat abysme zůstali tady, hraje na city a říká mu ze to tady sami nezvládnou. Nicméně tchyně i tchán ví ze tady zůstat nechci a proto jakmile přijde nějaká návštěva vypráví jak už se těší až půjdou dolu a my tady zůstaneme a budeme mít miminko ze nás budou mít blízko a když řeknu ze to ještě není jisté ze přemýšlíme nad tím ze bychom se odstěhovali tak jsem hned ta špatná co jim chce syna odtáhnout pryč. Navíc bychom si chtěli postavit dům ve stejně vesnici ve které bydlíme teď takže bychom se mohli často navštěvovat ale bydlet s nimi proste nechci. Neměl byste někdo nějakou radu jak na tuto situaci? Moc dekuju????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
arada
Neúnavná pisatelka 16543 příspěvků 18.01.19 21:42

Postavte si vlastní dům.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 21:46

Problem je ten ze pritelovi rodiče chtějí abychom zůstali s přítel me přemlouva, ze to bude nejlepší a nechápe ze já pryč nechci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 21:47

Chtěla jsem napsat ze nechci zůstat a chci jít pryč

Elzaaa
Kecalka 127 příspěvků 18.01.19 21:49

Urcite jdete do vlastniho.

fera21
Kecalka 133 příspěvků 18.01.19 21:50

Jestli tomu správně rozumím, tak čekají až bábi zahne kramle, aby se po ní mohli nacpat do kvartýru a vám umožnit plození dětí. To je jednak dost nechutný (nikdy jsem nepochopil myšlení lidí, kteří úpěnlivě čekají až odejde někdo z jejich rodiny, aby po něm mohli dědit) a jednak dost panovačný. Máš dvě možnosti, buď zdrhněte a postavte něco vlastního a nebo udržujte babičku v takovém stavu, aby se v plném zdraví a svěžesti dožila 110 (tím pádem byste měli důvod k tomu ten barák postavit :D ). Ne ale vážně, zdrhni. Bydlení s rodiči je sice hezký, ale to spolu ti lidi musí fungovat na 200%, což většinou není. Moje pratetička vždycky svým mladým říká, že je má sice ráda, ale ještě radši je, že bydlí dost daleko od ní, protože je jí jasný, že obě strany mají na spoustu věcí jinej názor - ona by nedokázala do všeho nekecat a oni by nevydrželi si nedělat po svým. A co na to řekne okolí bych se vyprdnul. Jestli to bude ve stejné vesnici, tak většina rozumných lidí určitě pochopí, že jste od sebe dost daleko, aby jste se nes*ali, ale dost blízko, abyste se mohli navštěvovat. Navíc, jestli je ta tvoje tchýňka nějaká fúrie a takhle se i prezentuje, tak budeš mít u spousty spoluobyvatel tichou podporu :D

Teris195
Stálice 78 příspěvků 18.01.19 21:51

Tohle si prostě musíte vyřešit spolu. Nikdo ti s tímhle neporadí. Ale chápu, že mluvit s přítelem o tomhle na plnou pusu je celkem těžké… přece jen jde o jeho rodiče. Zkus si s ním o tom promluvit a vysvětlit, proč se chceš přestěhovat. :nevim:

ilak
Povídálka 46 příspěvků 18.01.19 21:51

Trvala bych na vlastním bydlení. Byla bys tam nešťastná. Pokud budete bydlet ve stejné vesnici, tak je můžete navštěvovat, popř. jim pomáhat.

arada
Neúnavná pisatelka 16543 příspěvků 18.01.19 21:51

To si musíte vyřešit s přítelem. Pokud by trval na bydlení s rodiči, nebudeš to mít lehké. Nikdy nebude stát při tobě, bo už včil je na straně rodičů. Trvej si na bydlení zvlášť. Kdyby nesouhlasil, šla bych od něj, nikdy nic nebude podle tvého přání.

SussieS
Závislačka 3839 příspěvků 18.01.19 21:52

Vy chcete stavět nebo ty? Přítel asi úplně moc pryč nechce, takže si nejdřív udělejte pořádek v těchto plánech a pak až se berte… a rada je jednoduchá, rozhodně jít do svého, ale musí to být rozhodnutí vás obou a maminka do toho nemá co žvanit

Uživatel je onlineAmelie30
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 18.01.19 21:52

V tomhle bych neustoupila. Buď vlastní bydlení nebo rozchod. Protože když zůstanete, tak ten rozchod přijde. Řešila bych jen s přítelem.

peta81
Ukecaná baba ;) 2202 příspěvků 18.01.19 21:54

musis si proste sednout s pritelem, vysvetlit mu svoje duvody a trvat na tom, ze chces abyste jako rodina pak zili sami jinde. jinak to bude o nervy, budes nestastna a vztah vam pujde do kopru, natoz az pribude dite… najdi si, je tady x diskuzi o souziti s rodici/tchanovci, ktere proste nefunguje a jsou z toho jen neshody, hadky a slzy.

Šarlota4
Extra třída :D 10429 příspěvků 18.01.19 22:05

Mu rekni at jdd tedy on bydlet k tvoji mame. Na zkousku na mesic. A mamce rekni at ho prudi

hanullllka
Kecalka 127 příspěvků 18.01.19 22:06

No rozhodně bych tam nezůstala, to by taky dopadlo tak, že každodenně budete svádět souboj vy vs maminka tak dlouho, než to vzdáte a rozejdete se. :nevim: Kolik je jeho rodičům, to jsou nesvéprávní nebo nemocní, že to nezvládnou? Pro mě je to noční můra bydlet i s vlastními rodiči natož s tchýní, takže bych se sbalila a dala na výběr. Buď půjde se mnou nebo ne, ale já tam nezůstanu a tchýni bych řekla, že prostě chci vlastní domácnost, tak ať to respektuje. Vždyť budete blízko a budete se navštěvovat. Snažila bych se jí to vysvětlit, ale trvala bych na svém.

ivculka
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 18.01.19 22:11

Pročti si tady pár diskusí na téma " Bydlení s tcbyni/tchanovci " Tvé uvažování je naprosto v pořádku a úplně ti rozumím. Musíš si o tom promluvit s přítelem ještě před svatbou- musíte si to ujasnit a domluvit se, resp.musíš ho přesvědčit, aby stál na tvé straně a podpořil tě. Proti mamince to bude asi velmi těžké a pokud chce, abyste tam zůstali, využije všech prostředků. Držím palce ať to dobře dopadne :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >