Bydlení s rodiči přítelkyně

9
20.6.13 20:49

bydlení s rodiči přítelkyně

Dobrý den, bydlím v bytě 2+1 a mám dceru kterou mám ve střídavé péči..s přítelkyni řešíme naši budoucnost, ona nechce bydlet u mě v bytě, ale chce aby jsme šli bydlet do dvougeneračního domku k jejím rodičům..Měli by jsme spodní patro včetně vlastní koupelny, wc a kuchyně.. společnou jen zahradu vchod s chodbou..
Přítelkyně i její rodiče přijali malou(5let) velmi dobře..Má starší rodiče matka 65 otec 69 a chce jim do budoucna pomáhát, pže i barák by měl být asi její(musí vyplatit 1/3 sestru)..
Jenže já už mám strach začít někde jinde od znova a vlastně v cizím..Navíc nevím jak nám to bude klapat s rodiči i co se soukromí týče..Byt bych pronajal..Takže vlastně nevím jak se rozhodnout..Děkuji za odpovědi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12745
20.6.13 20:53

S moji mamou by jsme s manzelem bydleli v pohode. U tchyne ani nahodou. Zalezi jak s nimi vychazis. Jeji obavu chapu ono pokud ma starsi rodice tak je pravdepodobne ze za par let budou potrebovat pomoci. A pokud by jste si poeidili spolecne ditko tak by to pro ni bylo velmi narocne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
844
20.6.13 20:54

Bydlení s rodiči nedělá nikdy dobrotu ať spolu vycházíte sebelíp. Ale dá se to ukočírovat na únosnou mez. Záleží na kolik jsou obyvatelé domu tolerantní. Je potřeba stanovit pomyslná pravidla hned na začátku a může být fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.13 20:56

Hele když to napíšu hnusně, tak když byt pronajmeš, vlastně o nic nejde, budeš se mít s dcerkou kde vrátit a ten měsíc nebo dva než se podnájemníci odstěhují to vydržíš…nejvíce ale záleží jaké máš vztahy s jejími rodiči, jak se chovají k malé atd. to je to nejpodstatnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3529
20.6.13 20:57

Jo to máš těžké. Pravda je to, co se všude říká, že bydlení s rodiči ať vlastními nebo od partnera nikdy nedělá dobrotu, protože ten styl života a smýšlení je prostě jiný a je potřeba spousta přizpůsobování. Na druhou stranu záleží na povahách a se spoustou přizpůsobování a tolerancí to jde.

Chápu tě, že se bojíš a bohužel rozhodnutí bude jen na tobě, možná se s přítelkyní domluvit (nevím jak dlouho jste spolu),že byste to zkusili až dýl a každopádně jak píšeš se domluvit i na tom, nechat si zadní dvířka, v podobě pronajatého bytu, prostě když to nepůjde, tak rychle pryč. Ale řešení to asi dobré není.

Můj muž do toho šel. Začátky byli velmi krušné a proběhlo i hodně hádek, doteď to není ideální, ale naučili jsme se společně jakš takš vycházet, ale popravdě znovu bych do toho nešla a za sebe pokud máte možnost a prostředky bydlet odděleně někde poblíž rodičů, abyste jim v případě potřeby mohli pomoci bylo by to nejideálnější. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17563
20.6.13 21:04

Hele, rozhodně je vždycky lepší bydlet s JEJÍMI rodiči, než s JEHO. Záleží totiž hlavně na tom, jak se snesou ženské. Takže jestli ona má s matkou dobrý vztah, tak bych se toho nebála. No a jak tady píšou holky, odstěhovat se můžeš vždycky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5330
20.6.13 21:11

Všude je to s rodiči na houby!!! Jedni tě az moc milují a jsou z toho jen problémy a hádky (vše je přece pro tvé dobro…), druzí tě třeba zrovna nemusí. My bydleli i s našima, i s tchánama. V obou případech platila varianta „však to děláme pro vás a vy si ještě stěžujete“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.13 21:11

Radši anonymně, nevím zda sem nechodí švagrové. Taky jsem bydlela 5let u tchánovců, celé patro bylo jen naše, ale už bych to NIKDY neudělala! Spousta peněz tam padlo a když jsme chtěli vyplatit sestry, tak si navymýšleli ohromné sumy a bylo to vše nereálné, i když původní domluva byla jiná. Rodiče se za nikoho nepostavili a my odešli, naštěstí manžel držel vždy se mnou a byl rád, že odešel. Bylo toho spousta a doteď jim nemůžeme spoustu věcí odpustit a nechápu, jak jsem si mohla nechat tolik věcí líbit.

• Citovat
  • Nahlásit
3141
20.6.13 21:34

Hele, dokud si budeš držet svůj byt, tak vlastně nic neriskuješ. Buď to bude v pohodě, nebo se i s dcerou za čas vrátíte. Váhala bych s nějakými většími investicemi do cizího, ale jinak bych do toho šla. Může to být v pohodě a dcerka bude mít v baráku „babičku a dědu“, to se také může hodit:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.13 21:50

Já bydlela 5 let u tchánů, z toho 1 rok s dítětem, a říkám, už nikdy víc. Už jsem na ně měla takovou averzi, že jsem nechtěla bydlet „ani nikde poblíž“. :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
napresdrzku
20.6.13 22:22

Nebál bych se toho. Jde o to jak si sednete, jak s nimi vychází přítelkyně. Klidně bych ještě chvíli počkal, vždy tam strávil víkend a postupně prodlužoval pobyt a ono se uvidí. Taky bych dal na dceru, jak se tam cítí. Jak už zaznělo, nemáš co ztratit, vrátit se bude dát případně vždycky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat