Bydlení s rodiči ve dvougeneračním baráku

Anonymní
30.3.17 13:51

Bydleni s rodici ve dvougeneracnim baraku

Dobry den, chci se zeptat jaka je vase zkusenost s bydlenim s rodici ve dvougeneracnim baraku? Ptam se treba na dedictvi, kdo ten dum nakonec zdedi, jake to bylo pred detmi jake to je ted kdyz mate deti, co spolecny dvur-jak tohle zvladate, vychova deti-spolecna? Kdo je tam vlastne panem, kazdy svojeho bytu, nebo tchyne tchan vladne vsemu? Lozi vam do vaseho bytu jen tak

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30.3.17 13:53

Takovéto generační bydlení, kde se slečna přistěhuje na barák přítele a bydlí s tchýní a tchánem je tady nespočet. Za mě - ne, do bydlení, kde nejsou alespoň byty odděleny dveřmi případě každý byt nemá svůj vlastní vchod - do toho nejdi, z toho jsou jen problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13402
30.3.17 13:55

My bydleli u rodicu muze asi 6 měsíců a stačilo.
Pres dvacet let jsme ve vlastním a vše ok.

Napíše tohle někdo obráceně? Těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
30.3.17 13:57

@hudečice souhlas, my zijeme s nasima ALE! 1)jsem jedinacek 2)oddelene bytove jednotky I vchody 3)velky pozemek 4)tolerance

A jde to, obcas to zadre, aleminimalne, uz to je to 12 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 13:57

Bydlí tak kamarádka (u jejích rodičů, i mají samostatný vchod), rodinné vztahy jsou v pořádku, ale nedělá to dobrotu. Už teď je tam patrné napětí, jak to jednou bude s dědictvím (kamarádka má sestru, která bydlí jinde) a to jsou jejich rodiče ještě mladí a dědění se nepředpokládá dřív než třeba za 30 let. Osobně bych do toho nikdy nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3118
30.3.17 13:58

Já bydlím ve dvougeneračním, nastěhovala jsem se k příteli, k jeho rodičům. Máme společný vchod, a vrch máme oddělený. Bylo to tu, že se vyšlo po schodech a byl druhý byt, já tam chtěla příčku nahoře, takže vyjdeme po shcodech a máme dveře k nám do bytu, chtěla jsem odděleno. A jinak já s tchýni vycházím perfektně, k nám nahoru skoro nechodí, a když už přijde zaklepe jestli může vejít, spíše já k ní na kafe. Anebo ji dát dceru na hlídání :-). Máme perfektní vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
30.3.17 13:58

Jo a vyhody topronas ma obrovske, hlavne hlidani, investice se.deli na. pul apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 14:00
@kterk píše:
@hudečice souhlas, my zijeme s nasima ALE! 1)jsem jedinacek 2)oddelene bytove jednotky I vchody 3)velky pozemek 4)toleranceA jde to, obcas to zadre, aleminimalne, uz to je to 12 let

Jo, nemám problém, s tím, že máte oddělené bytové jednotky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
30.3.17 14:04

Měli jsme nabídku od rodičů manžela, ale fakt ne, když to jen trošku jde, tak se osamostatnit úplně a nežít spolu. „Vládcem“ by byla samozřejmě tchyně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 14:06
@Paola21 píše:
Měli jsme nabídku od rodičů manžela, ale fakt ne, když to jen trošku jde, tak se osamostatnit úplně a nežít spolu. „Vládcem“ by byla samozřejmě tchyně

Je zajímavé, jak je problém vždycky v 95% s tchýní a tchánové jsou v pohodě. Čím to je? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3118
30.3.17 14:07

A jinak muž je jedináček. A tchýně opravdu nevládne, do výchovy mi nemluví. Ptá se na vše i když hlídá dceru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
30.3.17 14:09
@hudečice píše:
Je zajímavé, jak je problém vždycky v 95% s tchýní a tchánové jsou v pohodě. Čím to je? :think:

No v mém případě je to tím, že tchyně je manipulativní osoba, manžela má pod pantoflem, ten nemá už ani žádný vlastní názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 14:10
@Paola21 píše:
No v mém případě je to tím, že tchyně je manipulativní osoba, manžela má pod pantoflem, ten nemá už ani žádný vlastní názor

Chlap podpantoflák :mrgreen: bez názoru. Taková tchýně je pak akorát na zabití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13402
30.3.17 14:10
@hudečice píše:
Je zajímavé, jak je problém vždycky v 95% s tchýní a tchánové jsou v pohodě. Čím to je? :think:

Je to v tom, že žena je vladkyne krbu. Kdyz prijde snacha do domu, začne ji narušovat teritorium. Zet s tchanem mohou resit max na kolik cm budou sekat travu. Zatimco u zen je tech stycnych bodu nekonecne mnoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4102
30.3.17 14:12

Já jsem se nastěhovala k manželovi a jeho mamince. Barák je už přepsaný na nás a soužití úplně OK. Mámě oddělený vchod a každý si jdeme po svém :nevim:

Je to o lidech, jak si sednou… moje tchyně se nám do ničeho nemontuje, respektuje soukromí a hlavně ví že teď jsem paní domu já a ne ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama