Bydlení u bývalého manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 14:10
bydlení u bývalého manžela

Ahoj, jsem rozvedená s dvěma malými dětmi a teď po rozvodu bydlím v bytě svého bývalého manžela, on se odstěhoval. Byt je psaný na manžela, platím mu nájem a poplatky za byt, zatím to nemáme řešeno smlouvou, zatím se zajíždíme takto druhý měsíc..Nejradši bych si samozřejmě našla jiný byt, ale bohužel hledám už pár měsíců, zatím nic a navíc si myslím, že je to lepší pro děti, jsou tu zvyklé..Zajímá mě, pokud bych to takhle chtěla nechat ještě chvíli, než něco najdu, můžu si zažádat třeba o příspěvek na bydlení, než půjdu do práce? Mám minimální příjem, 4800 Kč RD plus přídavky a 6000 Kč alimenty a manžel chce za byt 10000 Kč..:( Zatím mi pomáhá mamimnka, ale je to děs, dlouho to tak dělat nejde..Do práce můžu nejdřív od září, nemám hlídání a malýho mi do školky dřív nevezmou..platit nějakou chůvu se mi absolutně nevyplatí..Máte někdo radu?? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 15.11.14 14:13

Manžel je borec, desítku za byt, kde bydlí jeho děti, to je bomba. Upřímně, neumím ti poradit, nevím, co na to řekně socka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 14:16
@terinka4444 píše:
Manžel je borec, desítku za byt, kde bydlí jeho děti, to je bomba. Upřímně, neumím ti poradit, nevím, co na to řekně socka.

On si byt kupoval sám ještě před svatbou a bral si na něj hypotéku, platí měsíčně 6000 Kč jen hypo, a jeho příjem není zase tak vysoký..sám žije u rodičů, protože také nemá jiné bydlení..je to pro nás zapeklitá situace..bylo by nejlepší najít si vlastní bydlení, ale opravdu to není snadné, zatím nenám štěstí :(

every.lee
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 15.11.14 14:17

Jezis to je manzel celkem parchant ne kdyz chce celou 10000 za byt kde zijou jeho vlastni deti…

SIMONA1234
Kelišová 7279 příspěvků 15.11.14 14:20

Co to je za byt??? To má 200m2 nebo co? Nebo mu splácíš hypotéku?
I blbý 3+1 má fond oprav, poplatky, odpady atd…kolem 5-6 tisíc…maximálně.
Je to teda vydřiduch…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 14:27

Jak jsem psala, mám hypotéku - 6000 Kč měsíčně plus poplatky delají 6000 Kč měsíčně, je to byt 3+1..na jednu stranu ho chápu, vychází tak akorát a kdyby mi měl platit alimenty a ještě za mě byt, skoro nic by mu nezbylo..nevím, asi by bylo nejlepší fakt intenzivně dál hledat a odstěhovat se, ale říkala jsem si, že pro děti by to bylo takhle lepší možná..

bobr123
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 15.11.14 14:37

Najdi si 2+1,nevim kde teda bydlis, ale tam se ve 3 vejdete a urcite zaplatis min jak 10 tisic. Manzel je celkem frikulin, takze az ty se odstehujes, bude si muset najit jine najemniky, kteri mu tu hyposku budou platit, pac podle toho jak pises, to sam neutahne. Ma to dobre vymysleny!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 14:39

A mám tedy nárok nyní třeba na příspěvek na bydlení??Pokud tedy bude vše podloženo nájemní smlouvou? Počítám, že ještě nějaký ten měsíc to potrvá, než najdu něco vhodného..bydlíme na malém městě a nabídka nic moc :roll:

bobr123
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 15.11.14 14:39

@terinka4444
Asi se zeptam blbe, ale proc by to melo zajimat socialku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 14:43

Asi kvůli tomu příspěvku na bydlení..

lolla.jones
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 15.11.14 14:47

Poplatky 6 tisic? 8o

krákora
Povídálka 47 příspěvků 15.11.14 14:49

Pokud tam budeš mít trvalé bydliště, tak by to u sociálky mělo projít. Samozřejmě pak je k tomu další bambilion podmínek, ale to trvalé bydliště je základ. Je to stejné pro všechny nájemní vztahy, a je jedno, jestli ti byt pronajímá bývalý manžel nebo Karel Gott.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 14:52
@lolla.jones píše:
Poplatky 6 tisic? 8o

no je to vlastně 5500 Kč, ale 2500 z toho je fond oprav :?

PetraJ
Kelišová 6865 příspěvků 15.11.14 14:55

Tak příspěvek na bydlení bys dostala, ale nezapomeň, že manžel ten příjem bude muset zdanit.
Nejlepší byste asi oba měli, kdyby sis ty našla menší byt s trvalým pobytem a on si vzal do bytu cizí nájemníky.
Taky jsme pronajímali byt. Hypotéka na něj byla 5600 a od nájemníků jsme měli čtyři tisíce. Takže jsme dopláceli na hypo ze svýho jenom 1600 Kč.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 15.11.14 15:05
@bobr123 píše:
@terinka4444
Asi se zeptam blbe, ale proc by to melo zajimat socialku?

no jak se bude tvářit socka na případný příspěvek na bydlení :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Server Forum 24 si vymyslel článek o politickém ovlivňování Lvů. Ozval se režisér Trojan!

Studená sprcha pro web Forum 24! Ondřej Trojan se ohradil vůči lžím, že jeho... číst dále >