Bydlení u rodičů ve 27 letech

Anonymní
2.1.19 14:27

Bydlení u rodičů ve 27.

Ahoj,
Je mi 27 let a stále bydlím u rodičů. Cca před 2 lety jsem bydlela v pronajatém bytě s přítelem, bohužel s přítelem to. neklapalo tak jsem se vrátila zpět k rodičům. Mám pouze jednu místnost „pokojík“ jinak vše ostatní s rodiči na půl. Dům máme obrovský, časem by se zde dali udělát dvě samostatné jednotky, bohužel zatím na to nejsou penize. Bydlíme na vesnici, auto mám. Zajímal by mě váš názor, šetřit a zůstávat u rodičů nebo si najít podnájem? Můj plat není zase tak velký, cca 16tis. Nevím jestli bych bydlení utáhla, a na druhou stranu pořád přemýšlím, až se. odstehuji, rodiče v takovým obrovským domě zůstanou úplně sami.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

781
2.1.19 14:30

Zustala bych. Me kdyby to nevyslo s pritelem,tak se take vratim k nim,jestli s nimi mas tak pekny vztah jako ja,tak proc ne. Alespon nejake penize usporis a davala bych jim nejakou castku jako prispevek na domacnost.
Znam spoustu lidi,co takto bydli a casto i s detmi (matka samozivitelka,jeji deti a jeji rodice) a dle meho to ma jen vyhody.
16tis opravdu neni moc a radeji bych setrila a az si najdes pritele,tak bezte bydlet spolu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675

Pokud si „nepřekážíte“ a podilíš se na chodu domácnosti (finance, úklid, vaření,…) Nevidím v tom žádný problem :)

Příspěvek upraven 02.01.19 v 14:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8141

Není to příjemné, ale v případě single lidí v našem městě dost běžné, nájmy jsou tu tak vysoko, že i lidi s příjmem okolo 15 čistého bydlí ve spolubydlení nebo u rodičů.
To si musíš rozhodnout sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1516
2.1.19 14:31

No tak já už jsem v 28 byla těhotná, takže mně to přijde už dost na to, abys mohla bydlet sama, ale na druhou stranu, když to vaším nevadí a ty nemáš přítele, raději bych šetřila a bydlela u nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15814
2.1.19 14:33

Já bych u rodičů nebydlela ani zadarmo, takže bych šla pryč. Už vůbec bych si nebudovala bydlení v jednom domě, to bych musela být padlá na hlavu. Jen si procti pár diskuzí tady jak je to potom príma. A že budou sami - no to už si musí rozhodnout oni sami jestli jim to vyhovuje nebo ne a sami si to musí vyřešit. Rozhodně bych se neobětovala kvůli domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
2.1.19 14:33

Je mi taky 27,bydlim sama od 19,kdy jsem zacala chodit s pritelem (ted uz manzelem),bydlet jsme spolu zacali kdyz mi bylo 23.. myslim, ze nejake potencionalni partnery odradi, ze bydlis u rodicu :nevim: ja si to vubec nedokazu predstavit, ze bych jeste bydlela u rodicu, ale bude to i tim, ze uz jsem skoro tri roky vdana a mame dite ..

• Nahlásit
  • Citovat
2675
2.1.19 14:35

@terien tak my máme společný dům (samostatně byty) s tchanovci a super ;) ne vždy je to tragédie. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2283
2.1.19 14:35

S timhle platem bych zustala, vzdyt bys nic nenasetrila, 16 tis je fakt hrozne malo, takze vyuzij toho, ze muzes neco usporit, pokud vam vztahy v rodine klapou. Navic pises, ze mate velky dum, tak lepsi nez o sebe zakopavat v byte..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
2.1.19 14:36
@Anonymní píše:
Ahoj,
Je mi 27 let a stále bydlím u rodičů. Cca před 2 lety jsem bydlela v pronajatém bytě s přítelem, bohužel s přítelem to. neklapalo tak jsem se vrátila zpět k rodičům. Mám pouze jednu místnost „pokojík“ jinak vše ostatní s rodiči na půl. Dům máme obrovský, časem by se zde dali udělát dvě samostatné jednotky, bohužel zatím na to nejsou penize. Bydlíme na vesnici, auto mám. Zajímal by mě váš názor, šetřit a zůstávat u rodičů nebo si najít podnájem? Můj plat není zase tak velký, cca 16tis. Nevím jestli bych bydlení utáhla, a na druhou stranu pořád přemýšlím, až se. odstehuji, rodiče v takovým obrovským domě zůstanou úplně sami.

a proč bys šla pryč? Vycházíte s rodiči?
Našetřené peníze se ti budou jenom hodit, až si někoho najdeš a budete se chtít sestěhovat spolu nebo si to u rodičů předělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15814
2.1.19 14:38
@Lejlinka88 píše:
@terien tak my máme společný dům (samostatně byty) s tchanovci a super ;) ne vždy je to tragédie. :kytka:

Skoro vždy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3586

Co když si najdeš partnera, který nebude preferovat bydlení s rodiči? Pak by úpravy druhé bytové jednotky byly naprosto vyhozené penízí, protože to asi nepůjde ani nabídnut někomu k pronájmu…
Ale já bych s rodiči bydlet nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5167
@Anonymní píše:
Ahoj,
Je mi 27 let a stále bydlím u rodičů. Cca před 2 lety jsem bydlela v pronajatém bytě s přítelem, bohužel s přítelem to. neklapalo tak jsem se vrátila zpět k rodičům. Mám pouze jednu místnost „pokojík“ jinak vše ostatní s rodiči na půl. Dům máme obrovský, časem by se zde dali udělát dvě samostatné jednotky, bohužel zatím na to nejsou penize. Bydlíme na vesnici, auto mám. Zajímal by mě váš názor, šetřit a zůstávat u rodičů nebo si najít podnájem? Můj plat není zase tak velký, cca 16tis. Nevím jestli bych bydlení utáhla, a na druhou stranu pořád přemýšlím, až se. odstehuji, rodiče v takovým obrovským domě zůstanou úplně sami.

Kdybych jednou vylétla z hnízda, už bych se do hnízda nevracela. Měla bych pocit, že jsem to nezvládla a potřebuji rodiče, abych přežila, tak jako malé dítě. A to by mi vadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15333
2.1.19 14:39

Tak záleží na vztahu, já od rodičů odešla ve 20, i když byl velký dům, protože se mi prostě příliš motali do života, chtěli všechno organizovat a připadala sem si jak malé dítě. Nicméně znám lidi co i po 30 bydlí u rodičů a jsou spokojeni. Pokud si nepřekážíte tak ok, aspoň můžeš šetřit a pak si třeba vlastní byt koupit a nejít hned do podnájmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.19 14:40

Já, co psala příspěvek ????

To je přesně ono, koukala jsem jak se pohybují nájmy v okolí, a je to od 10000 víš, což s mým platem bych asi nezvládla.
Ale právě, nechci aby si o.me někdo myslel že využívám mamahotel, jinak s rodiči nám to klape, ale myslím že když jsem byla pryč předtím, bylo to lepší :grin: u mě je asi největší problém, že hrozně koukám jak se budou cítit ostatní. Asi jsem moc velká citlivka, ale zase tady nechci bydlet tímto způsobem do 30. Přítele nemám. :blush:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama