Bydlení v bytě - novostavbě nebo v domečku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 14:01
Bydlení v bytě - novostavbě nebo v domečku?

Ahoj,

prosím podělte se zkušenostmi. My momentálně bydlíme v pronajatém 2+kk a rozhlížíme se po vlastním bydlení. Už jsme si zjišťovali, jaké máme možnosti ohledně získání hypotéky atd…A jde o to, že se rozhodujeme, jestli pořídit nový byt v Praze (na větší, než 2+kk nedosáhneme) a nebo sehnat někde dál za Prahou nějaký domeček (také ale by to zřejmě byl menší a pravděpodobně řadový, když nechceme jít bydlet zase moc daleko od Prahy). Máme už konkrétní přehled, zajímalo by nás, jaké máte vy zkušenosti, proč jste se jak rozhodli a určitě nám pomůžou vaše postřehy. Domeček zní samozřejmě lákavěji, ale pravděpodobně by byl rozměrově také menší (i když větší, než byt 2+kk), jenže zase bude nákladné a zdlouhavé dojíždění, k tomu se budeme o to více muset uskromnit. Tak se ptáme, stojí to za to?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
 
Alyss1
Závislačka 2822 příspěvků 5 inzerátů 20.03.18 14:08

Bydlime v byte v Praze. Dum je krasny s dvorem. Vsude okolo spousta deti vseho veku. Potkavame se pred domem na hristi, casto se chodime navstevovat. Skolka pred domem, krouzky ( deti i moje) dame MHD v pohode. zcela odpada starost o zahradu ale i o “zbytek domu”: strecha, komin, fasada, garaze, chodba - to samozrejme platime ale nemusime zarizovat.

Do centra prahy temer nejezdime, ale vse mame zde. Manzel je z prace za 20 min doma.

 
Tichošlápek
Extra třída :D 10476 příspěvků 20.03.18 14:08

Volili jsme nejdříve byt a pak dům za Prahou. 2kk je malé a velký byt v Praze příliš drahý

 
Bábrdl
Generální žvanilka 21497 příspěvků 20.03.18 14:12
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím podělte se zkušenostmi. My momentálně bydlíme v pronajatém 2+kk a rozhlížíme se po vlastním bydlení. Už jsme si zjišťovali, jaké máme možnosti ohledně získání hypotéky atd…A jde o to, že se rozhodujeme, jestli pořídit nový byt v Praze (na větší, než 2+kk nedosáhneme) a nebo sehnat někde dál za Prahou nějaký domeček (také ale by to zřejmě byl menší a pravděpodobně řadový, když nechceme jít bydlet zase moc daleko od Prahy). Máme už konkrétní přehled, zajímalo by nás, jaké máte vy zkušenosti, proč jste se jak rozhodli a určitě nám pomůžou vaše postřehy. Domeček zní samozřejmě lákavěji, ale pravděpodobně by byl rozměrově také menší (i když větší, než byt 2+kk), jenže zase bude nákladné a zdlouhavé dojíždění, k tomu se budeme o to více muset uskromnit. Tak se ptáme, stojí to za to?

Tak to je dilema…

Já bych se rozhodovala podle toho, co vám vadí víc. Lidi jsou extrémně různí a jejich potřeby jsou jiné.

Osobně bych šla raději 3+1 v paneláku, než do 2+kk v novostavbě, protože když mám málo místa, začnu požírat lidi okolo jako krysa. A dojíždět by se mi nechtělo určitě. A jít mimo Prahu už vůbec. To raději ten panelák.

Ale zase znám lidi, kteří by se v bytě udusili a raději budou dvě hodiny dojíždět každé ráno (a tvrdit, že to mají domů 40 minut :zed: :zed: :zed: :zed: ), než aby byli v bytě. Dokud jsou v bytě, chřadnou a u domu úplně rozkvetou.

Já bydlím v domě, máme velkou zahradu a vylezu na ni párkrát do roka. A to mi ještě všichni říkají, jak se mám, že máme tu velkou zahradu v Praze. :mrgreen:

 
Claire00
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 20.03.18 14:14

Rozhodovala bych se podle finančních možností. K investici do novostavby domu musíte počítat s náklady na zahradu, plot, terasu, pořízení techniky, atd což nejsou malé položky.
Při velmi omezeném rozpočtu bych raději volila byt v Praze. Pididomek v řadovce je pouze byt naležato s malou zahradou, kde si se sousedy vidíte do talířů.

 
Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 14:14

Záleží jaký jsi typ, já nejsem vůbec kutil ani zahrádkář, ani se mi nechce dávat pořád peníze do domku, takže já bych stoprocentně volila byt, možná někde jen pronajmout chatku za městem kdybych chtěla z města, ale pro mě je lepší dostupnost a pohodlnost než barák mimo veškeré dění

 
Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 14:14

Příspěvek upraven 20.03.18 v 14:15

 
Gortyna
Kecalka 406 příspěvků 20.03.18 14:14

My řešili to samé ve 2014. Nakonec jsme zvolili byt v novostavbě v Praze, teda 3+kk. Obrovská výhoda: Infrastruktura ( obchody, mhd, lékař, kultura, volný čas), když neteče třeba teplá voda tak to „někdo“ vyřeší za nás. Nevýhoda: Poplatky, občas žasnu za co a hlavně kolik. Sousedi mohou být výhoda i nevýhoda. Za sebe nelituji. Pocházím z vesnice, kde „chcípl pes“ a bez auta byl člověk namydlenej.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 14:15

Mame krasny velky byt v novostavbe v Praze, stal nas i s vybavenim neco kolem 8mil. a za to bysme za Prahou dum dle nasich predstav neporidili, navic to dojizdeni a obcanska vybavenost, resp. nevybavenost.
My teda vse resili z vydelku a uspor, bez hypoteky, a ja mam dobrou praci v centru Prahy a odmitala jsem dojizdet, nebo menit praci.

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 20.03.18 14:24

My šli do kompromisu (velikost, lokalita, cena, zahrada). Takže máme 2+kk v novostavbě s velkou zahradou. Za cenu, která pro nás byla přijatelná tak, abysme se nemuseli extra uskromňovat. Jako jedna místnost navíc by se hodila, ale jsme v novém a čistém, v domě se skvělými sousedy. Lokalita na okraji Prahy, ale s dobrou dostupností metrem a blízko ven z Prahy do přírody.

 
Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 20.03.18 14:30

Zakladatelko, byt 2kk nebo 2+1 bude pro rodinu jednou malý. Pokud plánujete mít dítě, buď si prostě rovnou pořiďte větší, nebo se smiřte s bydlením v pronájmu, což má také své výhody, pokud trefíte na rozumné majitele.
Co třeba pronajmout si v Praze dům nebo byt v rodinném domě se zahradou? Pár lidí z mého okolí to tak udělalo, není to o tolik dražší, než třeba byt na sídlišti a je to prima bydlení.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 14:39

Děkuji všem za vaše zkušenosti… @Alyss1 @Tichošlápek @Bábrdl @Claire00 @Doe_Jane

@quinsley nad něčím podobným právě uvažuju já…buď zahrada takhle u novostavby, nebo teráska, či aspoň prostornější balkón - k tomu u novostaveb bývá možnost parkování/pod­zemních garáží…do klasického starého paneláku bych investovat nechtěla. Teď tak bydlíme (v nájmu) a parkování je šílené, je tu staré klasické jádro :roll: a chodba, schodiště i dům z venku nedělají dobrý dojem. Jo a nemáme vůbec balkón, který teď už vím, že velmi postrádám. Výhoda tedy je, že je tu výtah - ale dost malý - museli jsme tomu přizpůsobovat výběr kočárku. Dítko máme jedno a je ve hvězdách, zda bude další, teď to není v plánu…

Jinak já také vůbec nejsem kutilský ani zahrádkářský typ. Manžel by zase domeček hrozně rád, ale také řešíme to dojíždění, aby pak bylo vůbec kdy si ten domeček užívat společně. Je to dilema. Samozřejmě s našimi nároky (předzahrádka/te­rasa), místo k parkování, novostavba, hezká lokalita a byt sice 2+kk, ale dobře řešený a prostorný, to bude tak či tak velmi nákladné bydlení. Případný domeček by potom obnášel velké kompromisy, tedy to, že by se jednalo nejspíše o řadovku, nemůžeme čekat tak dobrou dostupnost a občanskou vybavenost, atp…zase ale by rozměrově byl zhruba 3+1 nebo 4+kk (co jsme se tak dívali) - otázka je i ohledně úložných prostor, takovéto domečky v řadovkách nemívají ani prostorné sklepy, půdy nebo tak - to už je otázka, jestli bychom si nějak moc pomohli proti bytu. Jo a zapomněla jsem zmínit, že v Praze mám rodiče, ti mají pronajatou celou místnost místo sklepa, tedy když jsme blízko u nich, tak můžeme mít část věcí i tam, takže to nám zase zlepšuje podmínky pro bydlení v bytě…chjo, já fakt nevím, jakým směrem se orientovat a na co se zaměřit.

 
Uživatel je onlineAmys
Generální žvanilka 20739 příspěvků 20.03.18 14:46

Já bychh se možná ani tak neorientovala na tu dostupnost Praha kontra blízko Prahy. Pokud vyberete dobrou lokalitu u Prahy (třeba nějakou vlakovou zastávku na hlavnější trase), pak možná budete v centru Prahy dřív, než byste byli z okraje Prahy. Většina vlaků končí na Hlavním nebo Masarykově nádraží a tam odsud je to kousek pěšky na metro i tramvaje.

 
Tichošlápek
Extra třída :D 10476 příspěvků 20.03.18 14:53

A jaký tedy mate rozpočet? To je dost podstatná věc. Jinak my teď třeba bydlíme v českém Brodě a vlakem jsi za 30 minut v centru Prahy ;)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 14:55

@Amys Jenže u takto dobře dostupných lokalit je to zohledněné i v ceně - tedy otázka je, jestli bychom na domeček v nějaké takové lokalitě finančně dosáhli. Kdybychom kupovali v praze, tak samozřejmě upřednostníme lokalitu, kde to bude opravdu kousíček do práce. Další problém je, že manžel často potřebuje do práce autem - v rámci pracovní doby musí i přejíždět. Tedy i to je třeba zohlednit, aby pak nestrávil 2 hodiny v zácpě cestou do práce a další 2 cestou z práce…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >