Bydlení v garsonce - výhody a nevýhody

Anonymní
15.5.21 23:59

Bydlení v garsonce - výhody a nevýhody

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké jsou podle vás výhody a nevýhody bydlení v garsonce?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
959
16.5.21 00:27

Máš míň na uklízení, ušetříš kačky :think:
No a nevýhody vidíš sama ne? Když jsi sama tam je to podle mě v poho ale ve dvou je to už masakr, ale i tak jsme takhle žili s přítelem pár let v garsonce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
16.5.21 00:31
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké jsou podle vás výhody a nevýhody bydlení v garsonce?

Vyhody? Tak pred deseti lety jsme s partnerem bydleli v garsonce, asi ctyri mesice a zadny vyhody to nemelo 😀 Proste malej byt, kde se mackate. Mel teda balkon, aspon to bylo fajn, ze jsem mela kde susit pradlo pres leto. Jinak bych na tom nic pozitivniho nevidela.
Doted si pamatuju, jak vsechno smrdelo, kdyz jsem smazila rizky nebo cokoliv varila. Odsavani to nestihalo a smrdelo snad i to, co bylo zavreny ve skrinich.

A vlastne jo, jedna pozitivni vec se nasla. Mela jsem uklizeno behem pul hodiny 😀.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2490
16.5.21 01:02

Měla jsem rychle uklizeno, ale vlastně nikdy pořádně uklizeno nebylo, protože tam bylo málo skladovacích prostor, pořád jsem měla pocit, že všude máme furt něco roztahaného, byli jsme ale jen v nájmu, vlastní byt bych si zařídila úplně jinak.
Když jeden ponocoval, dotýkalo se to i druhého, holt to soukromí tam nebylo, ani třeba co se týče návštěv a toho, co ta návštěva tam z našich osobních věcí uvidí…
Jo a vůně z vaření taky všude, v knížkách, peřinách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16122
16.5.21 07:06
@Anonymní píše:

Pokud zijes sama nebo to mas jako studentsky privat, tak v pohode :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
16.5.21 07:47

Platíš míň peněz. To je asi taková největší výhoda. Obvykle v garsonce nebývají dobře vyřešeny úložné prostory, takže pokud máš hodně věcí, máš je většinou na očích :? To by pro mě bylo ubíjející. Zároveň se pak hůř uklízí - vysává, vytírá, utírá prach, protože musíš všechno přenášet, nadzvedávat. Pokud máš ovšem málo věcí, tak úklidem trávíš minimum času, navíc pro mě jsou menší a prázdnější prostory útujnější než „paláce“.

Největší nevýhoda je pro mě ta, že když vaříš, tak ti prostě všechno načuchne. Větrat můžeš jak chceš, ale v zimě půjdeš vždycky cítít vařením. My zrovna máme malej byt, ne teda garsonku, ale pořád mám načuchlou bundu a když jdu vyzvednout dítě do školky, tak se úplně stydím, protože pokaždé zavane náš oběd. Působí to dost sockovsky :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
16.5.21 07:49
@Anonymní píše:

Přiznám se, že v garsonce jsem nikdy ve dvou nebydlela, zpočátku jsme byli v 1+1 a jak jsme byli rádi, že máme možnost se oddělit do jiné místnosti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1439
16.5.21 07:51

Zadny vyhody nevidim, max ze usetris, ale za to nepohodli to vlastne ani jako vyhodu nevnimam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2585
16.5.21 07:59

Když jsem žila sama tak jsem si našla 2kk, garsonku bych asi nedala je to moc malé. A já mám ráda prostor.. Jediná výhoda toho může být maximálně to že uklidís za pár minut, ale jinak asi nic..😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
16.5.21 08:33

Pokud jsi sama tak do začátku dobrý, pro pár popř. rodinu už v tom žádnou výhodu nevidim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2605
16.5.21 08:35

Z vaření mi tedy nikdy nic nesmrdelo, bydlela jsem v garsonce dva roky s dítětem 8o ale nepoužívám smradlavý oleje ani sádlo, to je fakt :lol:

A ano, jak píšou holky, uklizi se to teoreticky snadno, jenže nemáš místo a všude mas proste věci :nevim:

A pak další věc, celkem se tam nudis, takže si hledas aktivity zejména venku, v jednom pokoji proste není prostor na nic krom přepsání. Asi jako v hotelu no. Taky na den vypadnes a na přespani přijdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36260
16.5.21 08:38

Výhoda? Na první pohled vidíš, jestli tam na tebe nečíhá vrah. Nevýhoda? Když ano, nemáš se kam schovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7082
16.5.21 08:45

Garsonka fakt jen pro jednoho člověka už pro pár je to naprd.

Výhody při málo věcech je hned uklizeno cena, pro samotného mladého člověka ideální

nevýhody nedostatek prostoru, soukromí, úkožných prostor rychlá ponorka / v páru při dětem už je to mučení) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
16.5.21 09:19

Výhody: nižší platby za bydlení, teoreticky rychlejší úklid
Nevýhody: Málo úložných prostor, věci se válí tak nějak všude a uklízet v tom, když nic nemá své stálé místo je teda taky prima. Když se bydlí ve dvou, nemáš kam utéct, abys měla chvíli klid jen pro sebe. Nemáš si pomalu kam přivést návštěvu.

Pro jednoho nebo do začátku se to dá zvládnout, ale na nějaké delší žití to fakt není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
16.5.21 09:28

Bydlela jsem tak ve 20, první bydlení. Pro jednoho super, pro dva už někdy obtížnější, když chce např. jeden spát a druhý ne nebo když chce mít jeden klid a druhý poslouchat radio či TV. Ale v mládí se chodil člověk domů většinou jen vyspat, tak to šlo…a jak psaly holky výše, smrady z vaření, pořád jsem větrala, ale stejně věci někdy načichly.

Příspěvek upraven 16.05.21 v 09:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat