Bydlení v mezonetovém bytě, bytě se zahrádkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 11:37
Bydlení v mezonetovém bytě, bytě se zahrádkou

Ahoj holky,

prosím o zachování anonymu, protože sem chodí rodina a nechceme šířit, že zvažujeme prodej našeho domu.

A tak se dostávám k věci, zvažujeme že prodáme náš RD. A že by jsme za utržené peníze koupili mezonetový byt se zahrádkou. Plocha je 96m byt a 90m zahrádka.

Zajímalo by mě, zda je tady někdo, kdo už tak bydlí - jak se vám žije v takovém bytě? Manžel má strach, že nám budou všichni koukat z oken na zahrádku, že by nám sousedi házeli něco (nedokázal identifikovat :lol: ) na zahrádku aj. Zahrádka je ve nitrobloku a dům má dva vchody - tím vnitroblokem, kde je chodník mezi zahrádkama (dům je do U a ještě od silnice tu otevřenou stranu dělí zděné garáže = do vnitrobloku vede jen chodník s brankou. Je to hezky schované, dle mého i bezpečné :nevim:

A nebo se prodává v tom samém domě opět mezonetový byt se střešní zatravněnou terasou (opět cca ta samá metráž).

Dům by se prodal okolo 4mil a za tu samou cenu by se koupil byt. Stále se nedokážu rozhodnout a už to bylo i důvodem k menší výměně názorů. Kdy manžel v domě nechce zůstávat = nechce do něj už investovat, ale zároven chce zustat minimálně do doby fixace hypoteky (tj další dva roky). :roll: Ale já jsem zas toho názoru, že hned - aby si děti našly kamarády a nechci pak brát détě už ze školy, navíc po zimě nastupuji do práce, právě v tom městě a bdeme všichni dojíždět. Já fakt nevím… :zed: Už mám z toho i noční můry :lol:

Třeba jsme ještě minulý týden se bavili, že to tedy odpískáme a zůstaneme, takže jsem domluvila zatahovací sítě do fr. oken (tj 7tisíc) a ted abych to honem stornovala, protože to případný kupující neocení a já bych ty peníze mohla investovat lépe, když tady nezustaneme. A naopak :think:

do paneláku nechci, ale ty nové mezonetové byty vypadají opravdu krásně. Velké pozitivum vidím v usnadnění práce, méně investic do oprav a neustálého předělávání apod. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
cecetka
Kelišová 7447 příspěvků 24.10.18 11:44

S tou zahradkou ma pravdu. Budete tam vystaveni a vsichni na vas uvidi. Ale me se ty zahradky u prizemnich bytu libi.
Praktictejsi by byla zastresena terasa. Poskytuje aspon trochu soukromi. Jen pokud to je byt pod strechou, tak pozor na vedra v lete a zimu v zime (vyssi naklady s klimatizaci a topenim).
Pro me by byly prijatelne obe varianty :kytka:

eliskaj
Kelišová 5600 příspěvků 24.10.18 11:47

Me se ty novostavby - mezenetove byty nebo ty s predzahradkou strašně líbí, ale za me je baracek se zahradou baracek se zahradou. My bydlíme v baraku ale na jednom pozemku s tchýni a tchynem (které mimochodem miluju, jsou úžasni) ale zahrada jakoby patří jim, děti tam maji Písek, domeček,… travime tam čas, ale na naše “soukromí” máme terasu - cca 100m. Děti si vysnily bazén, ale děda ho na zahradu nechtěl, takže jsme ho složite pridelavali k terase… v tu chvíli jsem si říkala zlatý domeček se zahradou. Jenže u nás na vesnici je to otázka 10mega :mrgreen: no s vypětím všech sil máme terasu s bazénem, vše ve vzduchu :roll: děti nadsene, ale zahrada šla na druhou kolej… pořad si říkám, kdyby tchán dovolil na zahradě, tak i nadále jsme tam byly pořad. Takhle byly děti cele léto (pokud jsme byli doma) v bazénu.....
Věděl by se na tu zahrádku nebo terasu třeba bazén? Pískovište? Nějaký zahradní nábytek, zahonek??

Tichošlápek
Extra třída :D 10886 příspěvků 24.10.18 11:50

Volila bych terasu právě kvůli soukromí. Mala zahrádka uvnitř úcka je fakt tak akorát na divadlo pro sousedy. Ale pokud jste zvyklý na dům se zahradou tak myslím, ze vám bude v každém případě vlastní zahrada chybět.

eliskaj
Kelišová 5600 příspěvků 24.10.18 11:52

Ještě jak velký je současný dům? My máme dům veliký a tak me přijde 96m málo :nevim: nevím, jak bych tam naši 4clennou rodinu poskladala…

Gortyna
Kecalka 428 příspěvků 24.10.18 11:52

Já bydlím v bytovém komplexu, kde jsou dole předzahrádky. Lidé si na schůzi stěžují že jim tam je zima. Neustále se řeší že tam někdo hází dokourene cigarety, zbytky jídla. Vadí jim děti ve vnitřním bloku, protože si hrají u jejich plotů a oni pak nemají soukromí. Já když jdu vnitřkem tak se samozřejmě kouknu, když se někde svítí a to nejsem šmírák, syn se zasekne a já neumím koukat do blba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 11:55

@eliskaj Bazen nemame ani ted, leda nafukovací. Na te zahrádce ted majitele maji trampolinu, bazen s filtraci (cca průmer 1,2-1,5) a plastový domeček + u branky nějaké keře a podel maji rybíze. a i tak tam je ještě místo.
Ted jsme v lete také byli hodně na dvorku a na naší terase. Na zahrádce mam malý záhonek - velké zahradničení mě nebere. zbytek je zelená plocha se stromy a rybízy :nevim: Děti mají trampolinu, plastový domek a hřiště s houpačkou a skluzavkou - což uplně ignorují :nevim: dala jsem jim ven na dvorek kuchynku + pískoviště a s tím si hrají nejvíc - vaří a malují po dlažbě.

eliskaj
Kelišová 5600 příspěvků 24.10.18 11:56

Soukromí: ono si asi zvyknes. My máme tu terasu a bazén směrem na hlavní silnici. Vidět tam není, je tam dřevěný plankovy plot a poměrně vysoký, slyšet je určitě všechno. Ale nejak me to vůbec nepřijde. Ale je fakt, ze me tam nemají lidi odkud co házet, protože jsme jakoby v patře

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 11:59
@eliskaj píše:
Ještě jak velký je současný dům? My máme dům veliký a tak me přijde 96m málo :nevim: nevím, jak bych tam naši 4clennou rodinu poskladala…

Přízemí 120 + garáž, patro 150m. Plus s klep a půda. Ale na uklízení je to fakt na :zed: prd :-)

Je pravda, že jak mám ted jen kuchyn, tak takovž je tam obývák i s chodbou, kuchyn je tam veliká jako naše koupelna - ale tady je vše velké :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 12:03

Nebo ještě jinak - kdo žijete v domě : Jste nekdy ve fazi, že máte na domě vše hotové? Bydlíme 3 roky, první rok se dělala všude elektrina (i když měla být po rekonstrukci, ale majitel lhal a my neměli jak ověřit), druhý rok pokojíky dětem - od podlahy (elektrina, zdi, podlahy…), letos terasa, fr. okno na ni a nově se dláždil dvůr. Ted doděláváme novou dlažbu na chodbě + za 14dní hydroizolaci na balkoně a fasádu.
Příští rok by nás měly čekat ploty + dlažba v kuchyni (ted je bílá a je to horor). Pak mám pocit, že by to mohlo být hotové. Ale je to na domě někdy? Je někdy vše hotové? :think: jsem už z toho unavená a chlapovi se už nechce - ale jemu stačí suchá postel, plný pupek a je spokojený :nevim:

eliskaj
Kelišová 5600 příspěvků 24.10.18 12:03
@Anonymní píše:
Přízemí 120 + garáž, patro 150m. Plus s klep a půda. Ale na uklízení je to fakt na :zed: prd :-)Je pravda, že jak mám ted jen kuchyn, tak takovž je tam obývák i s chodbou, kuchyn je tam veliká jako naše koupelna - ale tady je vše velké :-)

Ja pri každém úklidu nadavam, ale do menšího bych asi nechtěla. Tam bychom se pořad potkávali… nehledě na to ze v kuchyni travim dost času s dvěma pomocnikama a mám fakt mega kuchyň spojenou s obývaném (cca 120m) 8o

eliskaj
Kelišová 5600 příspěvků 24.10.18 12:04
@Anonymní píše:
Nebo ještě jinak - kdo žijete v domě : Jste nekdy ve fazi, že máte na domě vše hotové? Bydlíme 3 roky, první rok se dělala všude elektrina (i když měla být po rekonstrukci, ale majitel lhal a my neměli jak ověřit), druhý rok pokojíky dětem - od podlahy (elektrina, zdi, podlahy…), letos terasa, fr. okno na ni a nově se dláždil dvůr. Ted doděláváme novou dlažbu na chodbě + za 14dní hydroizolaci na balkoně a fasádu.
Příští rok by nás měly čekat ploty + dlažba v kuchyni (ted je bílá a je to horor). Pak mám pocit, že by to mohlo být hotové. Ale je to na domě někdy? Je někdy vše hotové? :think: jsem už z toho unavená a chlapovi se už nechce - ale jemu stačí suchá postel, plný pupek a je spokojený :nevim:

Nikdy. My měli vše hotovo a letos se vymyslel ten bazén. Příští rik nás díky tomu bude čekat fasáda, taky nové střešní okno v ložnici… to mas pořad dokola :roll:

Denisa56
Kelišová 6429 příspěvků 24.10.18 12:08

Když už tak ten byt s terasou. Kamarádka měla přízemí s předzahrádkou a bylo to až ke zlosti. Z horních pater jim tam lidi házeli vajgly, děti lítaly kolem zahrádky, takže sednout si tam ke kafíčku a pohodička fakt nešlo. Vrcholem bylo, když jí takhle jednou soused přišel ze zahrádky do obýváku (bylo léto, měla otevřeno, děti na zahrádce) a připadalo mu děsně vtipný, že se lekla. No, vydrželi tam asi čtyři roky a stěhovali se pryč.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 12:22

No tedy, ale nahlodaly jste mě. Manžel už je znechucený cokoli předělávat, navíc co se rozdělá to se zjistí, že bylo špatně. Ale mám to tady strašně ráda, okolí mám ráda, myslím, že až se to všechno dodělá, uklidí a nebude to zase staveniště, že to bude super a nebude se nám odtud chtít jít.
Dvojnásob, pokud to bydlení v byte se zahrádkou fakt není med - a to se tam ted prodávaly hned dva :nevim: Poprvé od jejich výstavby (tj dva roky) :nevim:

Zase děti jsou hlučné, jak jsou zvyklé, že mužou běhat a dupat a zpívat a kolikrát nahoře jen otevřou dveře a křičí na mě dolů (mámí já mám hlááád :lol: ). Už mi i sousedka říkala, kde že jsme to byli, že bylo strašné ticho :lol: :lol: :lol: :lol: Tak si říkám, že by nás sousedi neměli rádi - i když by jsme měli sousedy jen ze 3 stran. :nevim:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 24.10.18 12:26

Přízemní se zahrádkou: je to dole, je tam chladněji, zase budete asi muset investovat buď do předokenních žaluzií nebo do bezpečnostních folií, jinak vám to prodraží pojistku. Pokud budete mít sousedy prasata, tak Vám tam mohou házet třeba vajgly od cigaret. Pokud si budete chtít grilovat a soused bude proti, tak vám bude znepříjemňovat ži­vot.

Horní patro s terasou: krom horka a tedy asi investice do klimatizačního systému, je to dle mého lepší varianta.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >