Bydlení v najmu s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
n_hehe
Povídálka 30 příspěvků 06.03.18 12:07
Bydlení v najmu s dítětem

Ahoj holky, máme s přítelem v plánu se začít snažit o mimco, ale nejdřív bych chtěla vědět par věci. Jsem studentka, ale zároveň pracuji na poloviční úvazek, který se mi brzo zvýší, tudíž si myslím ze budu mít nárok na PPM. Mou otázkou je, jak by to bylo s narokem na PPM, když mám TP v Olomouci a přítel ve Zlíně a žijeme v Brně? A dítě bude mít automaticky tp, kde já? Zatím vlastní bydlení neuvažujeme, protože nejsme rozhodli jestli byt nebo dům a kde z hlediska vzdálenosti k babickam. Dále mě zajímá, jak se dá vyjít s PPM a rodicakem a tak nějak normálním příjmem? Dá se z toho i něco ušetřit na bydleni? Předem díky moc ????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 06.03.18 12:16

Nárok na PPM se neodvíjí od trvalého bydliště, ale od toho, jestli splňuješ potřebnou dobu nemocenského pojištění. Jen rodičák pak musíš řešit v místě TP. A ano, dítě bude mít TP podle tebe.

A jak se dá vyjít s PPM a rodičákem ti nikdo neřekne, protože jednak nikdo neví jak vysokou PPM budeš mít, nikdo neví jak si nastavíš rodičák, nikdo neví kolik vydělává tvůj partner a nikdo neví jaké máte životní náklady, jak umíte hospodařit s penězi atd. Tohle si musíte propočítat vy.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 06.03.18 12:21

Tak nárok na PPM nemá s TP nic společného, místně příslušná OSSZ (která PPM vyplácí) je stejně podle sídla zaměstnavatele. Akorát pak RP musíš vyřizovat na ÚP podle TP, tam asi musí člověk osobně, nevím, jestli to jde poštou, ale to je jedna návštěva. Dítě má TP automaticky podle matky.
Poslední otázka - definuj normální příjem. Jaké jsou náklady na bydlení? Jaké jsou náklady na ostatní věci (auto, MHD, atd.)? Bez toho nejde odpovědět nic.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 06.03.18 12:22

Tak než jsem to dala dohromady, tak už jsme s prakticky stejným příspěvkem druhá. :)

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16951 příspěvků 06.03.18 12:23
@n_hehe píše:
Ahoj holky, máme s přítelem v plánu se začít snažit o mimco, ale nejdřív bych chtěla vědět par věci. Jsem studentka, ale zároveň pracuji na poloviční úvazek, který se mi brzo zvýší, tudíž si myslím ze budu mít nárok na PPM. Mou otázkou je, jak by to bylo s narokem na PPM, když mám TP v Olomouci a přítel ve Zlíně a žijeme v Brně? A dítě bude mít automaticky tp, kde já? Zatím vlastní bydlení neuvažujeme, protože nejsme rozhodli jestli byt nebo dům a kde z hlediska vzdálenosti k babickam. Dále mě zajímá, jak se dá vyjít s PPM a rodicakem a tak nějak normálním příjmem? Dá se z toho i něco ušetřit na bydleni? Předem díky moc ????

Jdi do práce a užívejte si života. Máte čas. Uvažujete jestli byt a nebo dům a nevíte, jestli ušetříte? Na starosti máte ještě čas. :oops:

n_hehe
Povídálka 30 příspěvků 06.03.18 12:27

@alenka84 @Lendeš díky holky. Vydaje jsou 9000 na najem a pak tak 6000 na jidlo a potřeby pro domácnost + 2000-3000 benal.

Příspěvek upraven 06.03.18 v 12:37

n_hehe
Povídálka 30 příspěvků 06.03.18 12:29
@Kobliha51 píše:
Jdi do práce a užívejte si života. Máte čas. Uvažujete jestli byt a nebo dům a nevíte, jestli ušetříte? Na starosti máte ještě čas. :oops:

Letos mi je 26 a v rodině jsou problémy s pocetim, myslím si ze oba už toho máme dost procestovaneho a zažitého, tak bychom už rádi uvítali prcka ????

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16951 příspěvků 06.03.18 12:33
@n_hehe píše:
Letos mi je 26 a v rodině jsou problémy s pocetim, myslím si ze oba už toho máme dost procestovaneho a zažitého, tak bychom už rádi uvítali prcka ????

Myslela jsem, že jsi mladší. Není to dlouho, studovat do 26 a ještě nekončíš? Jen se ptám.
Věk 26 a ukončené studium, to mi připadá vhodný čas. Tímto se ti omlouvám. :kytka:

Petule030
Kelišová 5778 příspěvků 06.03.18 12:34

@n_hehe Ty příjmy si raději vymaž, mohlo by se ti to vymstít…
Jinak příspěvek Koblihy mi přijde trochu zbytečný. Jestli se cítíte na miminko, máte zázemí, tak proč ne. ;) Někdo užívá život po diskotékách, jiný si ho rád užívá doma s rodinou.
Edit.: Než jsem to naklovala, už jste v diskuzi postoupili.

Příspěvek upraven 06.03.18 v 12:35

axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 06.03.18 12:35

@n_hehe s tím šetřením to je to uplně individuální…někdo je schopen žít z 6 tis a nekomu nestačí 30 tis… každopadne je dobrý mít třeba aspon 100 tis našetřeno. pro případ nenadálých situací. když je človek sám tak se sebere a tu práci si vždy najde. Ale jakmile je tady to dítě už je svoboda pryč a muže nastat lecos a pak je to zbytečný stres pro matku.. zřejmě jsi mladá tak nemusíš nikam spěchat tak bych se na to miminko pěkně předem připravila:-)

axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 06.03.18 12:37

@n_hehe jo to je pohoda…to si myslím že ušetřit mužete určitě tak 8 tis mesicne

n_hehe
Povídálka 30 příspěvků 06.03.18 12:40
@Kobliha51 píše:
Myslela jsem, že jsi mladší. Není to dlouho, studovat do 26 a ještě nekončíš? Jen se ptám.
Věk 26 a ukončené studium, to mi připadá vhodný čas. Tímto se ti omlouvám. :kytka:

V pohode :D měla jsem 1 rok na neuspesne VŠ, 1 rok v zahraničí, a teď dělám magisterský a když to vyjde tak budu končit s pupikem :D

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16951 příspěvků 06.03.18 12:40
@n_hehe píše:
V pohode :D měla jsem 1 rok na neuspesne VŠ, 1 rok v zahraničí, a teď dělám magisterský a když to vyjde tak budu končit s pupikem :D

Hodně štěstí!!! :mavam:

n_hehe
Povídálka 30 příspěvků 06.03.18 12:42
@axelina píše:
@n_hehe s tím šetřením to je to uplně individuální…někdo je schopen žít z 6 tis a nekomu nestačí 30 tis… každopadne je dobrý mít třeba aspon 100 tis našetřeno. pro případ nenadálých situací. když je človek sám tak se sebere a tu práci si vždy najde. Ale jakmile je tady to dítě už je svoboda pryč a muže nastat lecos a pak je to zbytečný stres pro matku.. zřejmě jsi mladá tak nemusíš nikam spěchat tak bych se na to miminko pěkně předem připravila:-)

Jo to mám v plánu, ze ať je 100k jako rezerva, máme v plánu i sňatek, ale člověk nikdy neví co se stane :roll: díky za názor ;)

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16951 příspěvků 06.03.18 12:44
@Petule030 píše:
@n_hehe Ty příjmy si raději vymaž, mohlo by se ti to vymstít…
Jinak příspěvek Koblihy mi přijde trochu zbytečný. Jestli se cítíte na miminko, máte zázemí, tak proč ne. ;) Někdo užívá život po diskotékách, jiný si ho rád užívá doma s rodinou.
Edit.: Než jsem to naklovala, už jste v diskuzi postoupili.Přís­pěvek upraven 06.03.18 v 12:35

Mě je jen líto těch mladých, co vylezou z učňáku a chtějí miminko. Zakladatelka je jiný případ.
Svět je tak velký, tolik se toho dá naučit, vidět, poznat, vyzkoušet. Je to můj názor a já právě měla děti brzy a už bych to nikdy neudělala. Doháním to všechno teď a už to není vono. :D :cert:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >