Bydlení v Praze s dvouměsíčním miminkem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.10.21 11:17

Bydlení v Praze s dvouměsíčním miminkem

Přeji krásný den.
Ach jo už jsem zoufalá, schanim bydlení v Praze a zatím marně. Chci bez realitky, když píšu tak už nedostanu odpověď.
Je to takový problém? když máme dvouměsíční miminko, a jsme občane Ukrajiny.
Máme (já a manžel) tady trvaly pobyt.

Hledáme slušný, vybaveny byt do 17 000-18 000,– se vším, kauce není problém a minimálně 2kk
Vážně na to tolik koukají?

Příspěvek upraven 15.10.21 v 11:27

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
964
15.10.21 11:20

Jestli nejste moc nároční…u nás je nájem cca 10 000 +zálohy..nevybaveny a to jsme malé město…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 11:26

@Vladusxx
Děkuji, ale Hledáme vybaveny byt

• Citovat
  • Nahlásit
330
15.10.21 11:35

Pracovala jsem v RK a bohužel mohu jen s politováním potvrdit, že docela dost lidí bohužel na tuto národnost v této věci pohlíží špatně. Často se mi stávalo, že toto majitel odmítal. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21653
15.10.21 11:42

A je nutné sdělovat dopředu svou národnost? Věřím, že to mnoho lidí odradí. Kdyby ale došlo k osobní prohlídce, tak byste mohli udělat dobrý dojem a předsudky smazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
15.10.21 11:45
@Anonymní píše:
@Vladusxx
Děkuji, ale Hledáme vybaveny byt

Vím, taky žádný být nenabizim, jen říkám že mi ta cena přijde nerealna…a národnost taky asi hraje roli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4498
15.10.21 11:53
@unuděná píše:
A je nutné sdělovat dopředu svou národnost? Věřím, že to mnoho lidí odradí. Kdyby ale došlo k osobní prohlídce, tak byste mohli udělat dobrý dojem a předsudky smazat.

To poznáš ze jména, nebo pokud to není napsané moc dobrou češtinou… :nevim:
Jo, věřím, že na to lidi hledí, bohužel.

Hledala bych i mezi inzeráty, které nabízejí realitky - ten poplatek realitce bývá v režii pronajímatele, ne?

Cena mi nepřijde nijak mimo, pokud netrváte na bydlení někde v centru. A 2kk s takhle maličkým miminem je v pohodě, řekla bych.

Tady takových je…
https://www.sreality.cz/…m/byty/praha?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
15.10.21 12:01
@klamonožka píše:
To poznáš ze jména, nebo pokud to není napsané moc dobrou češtinou… :nevim:
Jo, věřím, že na to lidi hledí, bohužel.

Hledala bych i mezi inzeráty, které nabízejí realitky - ten poplatek realitce bývá v režii pronajímatele, ne?

Cena mi nepřijde nijak mimo, pokud netrváte na bydlení někde v centru. A 2kk s takhle maličkým miminem je v pohodě, řekla bych.

Tady takových je…
https://www.sreality.cz/…m/byty/praha?…

POplatek realitce je prakticky vždy na nájemníkovi bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 12:03

@klamonožka
Děkuji
Tuhle stránku znám. Poplatek RK hradí nájemník, většinou je to jeden nájem, a někdy +DPH.

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
515
15.10.21 12:04
@Anonymní píše:
Přeji krásný den.
Ach jo už jsem zoufalá, schanim bydlení v Praze a zatím marně. Chci bez realitky, když píšu tak už nedostanu odpověď.
Je to takový problém? když máme dvouměsíční miminko, a jsme občane Ukrajiny.
Máme (já a manžel) tady trvaly pobyt.

Hledáme slušný, vybaveny byt do 17 000-18 000,– se vším, kauce není problém a minimálně 2kk
Vážně na to tolik koukají?

Příspěvek upraven 15.10.21 v 11:27

Hledala bych v novostavbách. Ty mají na inzerci ceny nad 20 000 za 2+kk ale většinou je to s garážovým stáním které můžete pronajmout. U novostaveb je také to že to často vlastní rusové takže těm (pokud nějak nesledují politiku) vadit jako Ukrajinci nebudete. Ale v tomhle případě bych prostě nepočítala s nějakým velkým zařízením. Max kuchyň, pračka, možná gauč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 12:05
@unuděná píše:

Radši píšu, pro to, že přijdeme na prohlídku s miminkem, tak by to byla zbytečná cesta.

• Citovat
  • Nahlásit
4498
15.10.21 12:06
@Anonymní píše:
@klamonožka
Děkuji
Tuhle stránku znám. Poplatek RK hradí nájemník, většinou je to jeden nájem, a někdy +DPH.Zakladatelka

Aha, zajímavý, my jsme nedávno kupovali a tam to platil právě prodávající. :think: (i když je mi jasné, že de facto to taky ten kupující platí, protože o to je cena nadsazená). Ale u těch inzerátů to obvykle bývá uvedené, ne?

No jo, no, ale prostě když by třeba 4 z 5 pronajímatelů vadilo, že jste Ukrajinci, tak musíš těch inzerátů holt obepsat pětkrát tolik, než průměrný Čech hledající bydlení, a to se obávám, že mimo realitky tolik nabídek nebude. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
15.10.21 12:07

Myslim, ze ta cena je na hrane a moc nabidek nebude.Holt budes muset investovat jeden najem do realitky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
15.10.21 12:13

Souhlasím s tím, že ta cena je hodně na hraně. Plus vaše národnost, malé dítě a podmínka bez realitky. Nevim v jakém městě bydlíte teď, ale určitě je dobrý nápad jít zrovna do nejdražšího města v republice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23457
15.10.21 12:13

Pokud už dávám inzerát na byt, tak na „psaní“ nereaguju. Očekávám, že mi zájemce zavolá, abych si s ním mohla promluvit a rovnou domluvit schůzku. Malý mimino není problém, děti má dneska každej druhej. Problém bude ten zařízenej byt a malý dítě. Tam si každej hned představí, jak mu zdevastuje nábytek. Začni shánět nezařízenej byt. Zrovna v Praze je milion inzerátů, že někdo daruje nábytek za odvoz, takže vybavit si byt prakticky zadara není problém. Navíc vám pro začátek stačí gauč, postel a stůl s židlema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat