Bydlení v severních čechách a práce v Německu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 18.12.17 21:16
Bydlení v severních čechách a práce v Německu

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo bydlí u hranic s Německem a dojíždí tam do práce. Příjde mi to jako vhodná alternatíva, jak si zabezpečit levné bydlení bez nutnosti
vysoké hypotéky jako v Praze, a zároveň slušně placenou práci. Děkuji za vaše rady, zkušenosti a postřehy.

Reklama

Reakce:

Zabatko
Závislačka 4083 příspěvků 18.12.17 21:18
@Coockie.Avalan­cher píše:
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo bydlí u hranic s Německem a dojíždí tam do práce. Příjde mi to jako vhodná alternatíva, jak si zabezpečit levné bydlení bez nutnosti
vysoké hypotéky jako v Praze, a zároveň slušně placenou práci. Děkuji za vaše rady, zkušenosti a postřehy.

No takto zrovna ne, ale bydlíme v rakouském příhraničí s prací v Rakousku :-).Rozhodně se to vyplatí.

Enmamma
Závislačka 2722 příspěvků 18.12.17 21:31
@Coockie.Avalan­cher píše:

Uvažuji nad tím samým.

Uživatel je onlineŠarlota4
Echt Kelišová 9519 příspěvků 18.12.17 21:39

Jo dela to tak dost lidi ze severu, bud jezdi makat na 4-5 dni v kuse nebo jezdi kazdy den zpet. Holkam se vyplati dojizdet i za praci pokojske. Vydelaji tak 25k, to jako nekvalifikova­ny/nevystudova­ny zamestnanec vetsinou na severu nevydelas.

Petruna21
Echt Kelišová 9787 příspěvků 18.12.17 21:53

Bydlím v Severních Čechách přímo v Děčíně tak že blízko neměckých hranic já tedy nedojíždím ale vím že známý ano a prý se jim to vyplatí a nestěžují si :)

Mylka
Povídálka 50 příspěvků 19.12.17 10:09

Od kamarádky švagr taky dojíždí do Práce do Německa a bydlí v Karlových Varech:)

sepos
Kecalka 123 příspěvků 19.12.17 10:31

Já dojížděl za prací něco málo přes rok až z Prahy a rozhodně se to vyplatilo, za vydělané peníze za rok, jsem postavil dům. ;)

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 19.12.17 18:29

Wau tak asi se do toho vyplatí jit :potlesk:

renap
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 19.12.17 20:12

@sepos Takový skromný dotaz-cos tam dělal? Kdyby hodně skromný domeček stál 2,5 mil, tak to vychází, že bys musel vydělávat cca 7 tisíc Euro a to tam nemají ani doktoři :mrgreen:

sepos
Kecalka 123 příspěvků 19.12.17 22:24

@renap pracoval jsem jako obchodní manager ve firmě Bayer a bral jsem včetně bonusů víc než zmiňovaných 7 tisíc Euro. ;)

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 19.12.17 22:38

Tak to je hodně slušné, tolik určitě nevydělám, ale jako chemický analytik bych snad něco našetřil, až se cítim hloupě, že jsem tak neudělal ještě před hypotékou, ale nikdy není pozdě.

sepos
Kecalka 123 příspěvků 19.12.17 22:44

@Coockie.Avalan­cher
Myslim si, že pokud ovládáte jazyk a nedělá vám problém dojíždět, tak máte šanci si vydělat slušný peníze.:) Samozřejmě neni to nic nenáročnýho (každý den dojíždět 3 hodiny tam 3 zpátky + práce doma o víkendech), no jak jsem psal, vydržel jsem to rok.

renap
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 20.12.17 09:52

@sepos Tak za ty peníze bych vydržela asi i dýl :mrgreen: Ale většina pendlerů tolik rozhodně nevydělá, bývá to tak do těch 2 tis. Euro. Aby jako si nemysleli lidi, že každý, kdo rok pracuje v Německu postaví barák. To fakt ne.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama