Bydlet v pronajmu nebo u rodiny

Anonymní
26.11.19 19:53

Bydlet v pronajmu nebo u rodiny

Dobry vecer, prosim o radu, nemohu se rozhodnout, dva roky bydlime s pritelem sami, v pronajmu v domecku kde platime celkove 20 tis. Nyni mi babicka nabidla ze muzeme byt u ni v dome, kde by jsme meli pokoj vlastni nahore, babicka je dole, ale spolecna kuchyn, zachod, koupelna… A chodi si tam babicky deti jak se jim zachce, tak nevim jestli je lepsi platit a mit klid a soukromi a vse svoje, nebo usestrit 20 tis a bydlet tam.. co myslite? :/

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
26.11.19 19:58

Ve dvou žít v jednom pokoji? Za mě ne. Pokud je nájem pro vás drahý, můžete hledat levnější. Ale bydlení u babičky mi přijde jak bydlení u rodičů za studenských let. Zvlášť potom, co se tam postehujete z domu, co máte pro sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
322

Za me teda urcite soukromi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53135

Ani náhodou, žádné soukromí :? Sice se peníze ušetří ale pak kde jaká oprava. Tohle většinou dobré není. I společná kuchyn a wc :? Budete v jednom pokoji? To je teda výhra :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14822
26.11.19 20:00

Nešla bych do toho. Absolutně ztratíte soukromí. Pokud jsou stávající náklady na bydlení nad vaše možnosti, najděte si levnější pronájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2155
26.11.19 20:03

Jestli to jde, tak bych volila levnejsi pronajem a setrila na zaklad hypoteky. Neni to zbytecne drahe a velke pro dva? Bydlet k babicce, kdyz uz jste bydleli sami, bych nesla. I tam, kde maji dvojgeneracni bydleni a vse samostatne, jsou problemy. Spolecne prostory dlouhodobe ne. Takze nejake male 2kk a setrit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
26.11.19 20:05

No já bych zvážila, jestli jste schopni při takovém nájmu vytvořit rezervu, základ pro hypotéku apod. Za jak dlouho chcete případně rodinu. Pokud nic pořádně neušetříte, tak já bych k babičce šla. Třeba s tím, že jen na dva roky, pořádně šetřit a pak už do svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20937
26.11.19 20:19

No ani náhodou! Ještě se společnou kuchyní a koupelnou, ne ne ne. Ale bydlet ve dvou v baráku za 20 tisíc mi taky moc chytrý nepřipadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 20:20

Zapomela jsem dodat ze me je 20 let a pritelovi 20, uz jsme tam nez jsme se stehovali sem bydleli a kvuli soukromi jsme sli sem ale ted premyslime jestli neni lepsi to vydrzet a usestrit si alespon, ale nevime :/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 20:21

Opravuji se pritelovi je 22

• Citovat
  • Nahlásit
2429
26.11.19 20:23

Já bych to na pár let vzala, odejít můžete vždy, aspoň něco nasetrite do budoucna..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
26.11.19 20:30

ZA ROK ušetřit čtvrt mega? Být mi 20, stačí mi patro a vlastní pokoj s přítelem a šetřím, co to dá. Než ti bude 25, máš našetřený milion a základ na vlastní hypotéku. Rozhodně bych šetřila, vlastní soukromí by mi stačilo v patře v pokoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 20:30
@Anonymní píše:
Zapomela jsem dodat ze me je 20 let a pritelovi 20, uz jsme tam nez jsme se stehovali sem bydleli a kvuli soukromi jsme sli sem ale ted premyslime jestli neni lepsi to vydrzet a usestrit si alespon, ale nevime :/

Tak kdyz uz jste tam bydleli asi jste meli duvod proc jste se stehovali pryc. Rozhodne bych to dost zvazila a premyslela jestli by nebylo lepsi najit levnejsi a mensi pronajem. Kazdopadne to mas resit s pritelem a ne na diskuzi s cizima lidma :nevim: protoze to za vas stejne nikdo jinej nemuze objektivne rozhodnout.

• Citovat
  • Nahlásit
4987
26.11.19 20:32

No, babičky děti jsou asi dospělejší než Vy dva, že? A o co ti jde, chodíte do práce, neb se valošíte doma? Stačí se domluvit, jak vše bude fungovat. Babička určitě vaří dopoledne a vy máte kuchyň večer, to samé s koupelnou. Večer má určitě ráda klid a vy se můžete vyřádit…to je celé a koukám šetřit, co to jde :palec: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
26.11.19 20:36

Nesla bych do toho.Mam ráda své soukromí a společná koupelna a kuchyň to bych nedala.Kor když tam chodí děti babičky, ti tam budou jak doma.Ale 20 tisíc za bydlení je zbytečně moc. Nasla bych něco levnějšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat