Reklama

Bydlím s přítelem a jeho bratrem, který trpí schizofrenií

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 04.02.17 19:48
Bydlím s přítelem a jeho bratrem, který trpí Schizofrenií

Ahoj…
Jsem těhotná, za dva měsíce budu rodit a jediné, co si teď přeju je klid a soukromí. Když jsem se k přítelovi přistěhovala, musela jsem počítat s tím, že budeme chvíli bydlet i s jeho bratrem. Nevěděla jsem, že jsem těhotná a pak, když jsem se to dozvěděla, měla jsem radost. To, co se děje teď, by mě ale nikdy nenapadlo, že se stane. Počítala jsem s tím, že si jeho bratr najde byt a sám odejde. Jenže pak začal hodně kouřit trávu..On totiž trávu kouřil už dávno, ale nějak se rozjel. Okusil nějaké drogy a kdo ho má hlídat? Je to sice jeho bratr a bydlí s ním, ale je dospělý (23) a co dělá mimo domov je jeho věc. Jenže teď už tři měsíce je to s ním na pěst. Jak to říct…On prostě zmagořil. Povídá si sám se sebou, směje se se zdí, v noci, když spíme nám chodí do pokoje a ptá se na cigaretu, neuklidil si po sobě ani nepamatuju, nevnímá, neposlouchá, nic nechápe, není schopen uklidit si po sobě stůl natož chodit do práce.. Mohla bych toho vyjmenovat jeste mnohem víc, ale myslím, že tohle pro orientaci stačí…Na léčení samozřejmě byl, na vyšetření zjistili, že trpí Schizofrenií a musí se léčit. V psychárně byl pár hodin a než mu docvaklo kde je, byla noc a on nám zavolal, že chce domů, že neví proč tam je (řečeno mu to bylo, ale on si myslí, že je normální..plus neví která bije) Nemůžeme ho tam držet, podmínka je, že tam musí být dobrovolně. Takže když řekne sestřičce, že chce domů, může se sebrat a jít. Takže nějaké léky bral přes víkend doma a pak mu vyšetřili srdce, mozek a bůh ví co a stejně vyšlo zase jen to, že v ničem jiným než v psychice to není a musí se léčit. Takže se potvrdilo jen to, co říkám už od prvního týdne jeho magorství. Takže jestli se nezačne léčit a my nebudeme konečně samy, tak to tady balím. Nemusím to snášet, už tak to trvá moc dlouho a pořád jsme se neposunuli dál. Jenže, co jsem zapomněla říct je, že bydlíme v Německu a sehnat poměrně levný byt ne moc daleko je těžké a vyhodit ho taky nemůžeme…Mně teda po těch nervech v tom už nic nebrání a slitování už ve mně nenajdete, ale mýmu přítelovi ano, protože i když toho má taky už nad hlavu s tím vším papírováním, úřady, lítání z jedné nemocnice do druhé a ještě když mu něco řekne (není den, kdyby se mu něco říct nemuselo) tak se směje nebo nechápe a ta mentalita ačkoliv si jí neuvědomuje také dožene k šílenství, ale i přesto všechno je to jeho bratr, má ho rád a chce, aby byl zpátky ten, koho dříve znal. A mně už nezbývá nic než brečet a doufat, že něž se narodí budu konečně šťastná s miminkem a přítelem sama bez dalších komplikací a bůh ví ještě čeho. Jestli má někdo tady zkušenosti se Schizofrenií, nebo někoho kdo jí trpí/trpěl prosím poraďte.. cokoliv, každá rada mi je teď drahá… Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 19:55

Já bych ho vyhodila i kdyby neměl schizofrenii, máme v rodině stejně nemocného a když má léky tak je ok ale i tak se bojím být se synem v jeho přítomnosti, nevíš nikdy co udělá

Druby
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 04.02.17 20:00

No bála bych se s takových člověkem žít. Může mít halucinace a kdo ví, jak se pak bude chovat.

nani77
Kecalka 405 příspěvků 04.02.17 20:00

Když ho nemůžeš vyhodit, tak zdrhni. Mimino bych k schizofrenikovi vědomě nikdy nepřiblížila.

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 04.02.17 20:06

@Doe_Jane Jo no.. právě toho se nejvíc bojím, že se ještě dál budu muset bát i s miminkem, že se ho do tý doby nezbavím a můžu si pak rovnou skočit pod vlak, když se budeme starat o to malé a ještě o něho. Můžu se zeptat čím trpí? Třeba je to podobný..Já sama ho vyhodit nemůžu..S tímhle jsem fakt nepočítala, už na to zbývají jen dva měsíce, mám fakt strach..

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 04.02.17 20:06

Čí je ten byt? to je podstatné. Ono to tak je - dnes nikoho v léčebně nesmí držet - jen na soudní příkaz, kdy má nařízenou léčbu, takže i s rozjetou schízou může požádat „chci dom“ a jde… Řeči o vyhazování, to je sice hezké, ale podstatné je, čí je ten byt.
Pokud by vás ohrožoval na životě, nebo ohrožoval život svůj, tak ho můžou proti jeho vůli odvést do léčebny, tak může být třeba tři dny a může domů…je to prekérní situace, chápu, ale zase na druhou stranu, ty jsi se někam nastěhovala, čekáš děcko, vlastně nemáte bydlení a teď na poslední chvíli to honíte…NO, jako každá druhá tady.

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 04.02.17 20:09

Jak by ses ho chtěla zbavit? to mu nastrouháš sirky do kafe??? Schizofrenik automaticky neznamená, že je agresívní. A někoho zbavit svéprávnosti, to není jen tak…ˇJe to strašná nemoc a ještě ho připravit o střechu nad hlavou?!
Najděte si s přítelem svoje bydlení, jiné řešení není.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 20:12

V tvém případě bude nejlepší utéct, protože drogy, miminko… Druhá věc je, že je nemocný. Chápu všechno, co píšeš, ale zkus se na to podívat jinak, on za to fakt nemůže. Mám bráchu s trochu jinou diagnózou, žije sice sám, nicméně jeho chování má vliv na celou rodinu. Tisíckrát jsem se vztekala, že už ho v tom necháme vykoupat, ať si nabije čumák, když si nedá říct (má maniodepresi a v manické fázi rozhazuje peníze a dělá dluhy, nemá na základní věci a poplatky a zachraňuje ho máma, která to platí za něj), ale pak si znovu uvědomím, že to nedělá schválně a že kdo jiný mu má pomoct tohle debilní období překonat, než rodina. On když ta fáze pak přejde, tak si to uvědomuje, že to byl průser, a x let pak jen platí dluhy, než se z toho vyhrabe…a pak to přijde zase. Nikdo by dobrovolně tohle zažívat nechtěl, je to nemoc… Nešlo by třeba sehnat větší byt pro všechny, kde byste byli víc oddělení? Nebo co jeho rodiče, nemůže jít k nim?

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 04.02.17 20:14
@nani77 píše:
Když ho nemůžeš vyhodit, tak zdrhni. Mimino bych k schizofrenikovi vědomě nikdy nepřiblížila.

Dala jsem na to přítelovi poslední měsíc..jakmile tu pořád bude a nebude na léčení, nebo někde ve svým ještě ke konci února, tak jedu domů, i když to mám od domova cca 500 km a deset hodin vlakem a moc ho miluju. Ale nedává mi na výběr, vím že to není jednoduchý, ale nemožný taky ne a jestli mu na nás záleží, tak to dokáže..

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 04.02.17 20:22
@nani77 píše:
Dala jsem na to přítelovi poslední měsíc..jakmile tu pořád bude a nebude na léčení, nebo někde ve svým ještě ke konci února, tak jedu domů, i když to mám od domova cca 500 km a deset hodin vlakem a moc ho miluju. Ale nedává mi na výběr, vím že to není jednoduchý, ale nemožný taky ne a jestli mu na nás záleží, tak to dokáže..
@Poustevnice píše:
Jak by ses ho chtěla zbavit? to mu nastrouháš sirky do kafe??? Schizofrenik automaticky neznamená, že je agresívní. A někoho zbavit svéprávnosti, to není jen tak…ˇJe to strašná nemoc a ještě ho připravit o střechu nad hlavou?!
Najděte si s přítelem svoje bydlení, jiné řešení není.

Tím zbavit jsem nemyslela, že ho chci zabít..Ale je to vážně k nevydržení, nějaký byt tady sehnat ještě, když jsme cizinci..Jsou to strašní rasisti někteří, i když přítel velmi dobře mluví německy, zavolal na inzerát a oni ho nenechají ani domluvit a už říkají, že ne..No vyhodit, nebo si najít byt, vyjde to nastejno..obojí není jednoduchý

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 04.02.17 20:28

Já ti rozumím. Tak čí je ten byt? Kdo je vlastník???

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 04.02.17 20:29

@Poustevnice Ten byt je přítele.. Jenže já už fakt nevím, není to na poslední chvíli, ale trvá to dlouho až do poslední chvíle a že za to nemůže, to si říkám pokaždý, když na něj chci zařvat, tak se uklidním že za to nemůže, i když je blbej a neměl brát drogy, kterým bych za to (i když nejsem odborník) dala vinu..

nani77
Kecalka 405 příspěvků 04.02.17 20:33

@LuckaPucka, tvé rozhodnutí chválím. Hlavně to musíš dodržet. Ono s nemocným, který místo léčby fetuje, se opravdu žít nedá. Pokud tě přítel miluje, tak udělá vše, aby byl s tebou a s prckem. Žít hezky se dá i tady v Česku, Německo není vaše jediná možnosti.

Lucpucka
Povídálka 31 příspěvků 04.02.17 20:39
@Anonymní píše:
V tvém případě bude nejlepší utéct, protože drogy, miminko… Druhá věc je, že je nemocný. Chápu všechno, co píšeš, ale zkus se na to podívat jinak, on za to fakt nemůže. Mám bráchu s trochu jinou diagnózou, žije sice sám, nicméně jeho chování má vliv na celou rodinu. Tisíckrát jsem se vztekala, že už ho v tom necháme vykoupat, ať si nabije čumák, když si nedá říct (má maniodepresi a v manické fázi rozhazuje peníze a dělá dluhy, nemá na základní věci a poplatky a zachraňuje ho máma, která to platí za něj), ale pak si znovu uvědomím, že to nedělá schválně a že kdo jiný mu má pomoct tohle debilní období překonat, než rodina. On když ta fáze pak přejde, tak si to uvědomuje, že to byl průser, a x let pak jen platí dluhy, než se z toho vyhrabe…a pak to přijde zase. Nikdo by dobrovolně tohle zažívat nechtěl, je to nemoc… Nešlo by třeba sehnat větší byt pro všechny, kde byste byli víc oddělení? Nebo co jeho rodiče, nemůže jít k nim?

Jenže já s ním bydlet nechci, i kdyby ničím netrpěl a prakticky si za to může sám..neměl nic brát a nemyslím si, že trpí, protože si toho není vědom, přítel už se i rozbrečel, řval, už nemohl a já ho uklidňovala, i když sama jsem v prdeli..Co dělal jeho bratr? Smál se. I když ne naschvál, někdy to tak fakt vypadá..Tak teda myslím, že on je jediný co netrpí..Ale to s tou maniodepresí musí být taky něco, jak to tak popisuješ.. jenže je to zcela jiný případ… vím že to nemyslíš zle, chápu co tim chceš říct, ale u svý mámy byl jednu noc, u strejdy, a všichni z něho byli na větvi..a to byl u každého jen jednu noc

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 04.02.17 20:43

Já být tebou, tak se balím a jedu k rodině.. ne kvůli tomu, že je schizofrenik, ne každý je nebezpečný, ale v kombinaci s drogami už bych měla sbaleno.. přítel nepřítel, ať si vybere jestli bezpečí jeho dítěte nebo fetujici bratr, který může v záchvatu jeho dítěti ublížit…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama