Bydlíme v dvougeneračním domě - kdo je ve stejné situaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineLulupad
Povídálka 20 příspěvků 12.06.19 11:18
Bydlíme v dvougeneračním domě - kdo je ve stejné situaci?

Dobrý den, bydlíme v domě s tchány a není to teda moc idylka. Bydlíme tak asi už rok. Občas jsou neshody a boje. Ze začátku jsem byla celkem v pohodě, moc jsem nic neřešila, brala jsem to tak jak to je. Jenže teď jsem těhotná a začala jsem mít strach. Jak to bude po porodu, že mi bude tchýně do všeho mluvit, nedá mi s malým chvilku pokoj a podobně. Navíc jsem si blbec přečetla nějaké diskuse o příšerných tchýních a úplně jsem se z toho vyděsila, že to tak budu taky mít. Možná se mnou jenom cloumají těhotenské hormony a jsem moc přecitlivělá, ale začaly mi příšerně vadit i úplné maličkosti (tchán bouchl dveřmi když šel ráno do práce, v noci na dvoře štěkal jejich pes, tchýně mi utřela prach na pračce v prádelně, pořvává na dvoře na psa apod.). Nechci ani tak radu, spíš hledám spřízněnou duši, která taky bydlí podobně a budu si s ní moct o tom pokecat, svěřit se, zanadávat si. Někoho, kdo mě pochopí :(
Nepište mi, že jsem hloupá že jsem tak šla bydlet. Bohužel mi nic jiného nezbylo a sama proklínám svůj život, že mi něco takového přichystal…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11320 příspěvků 12.06.19 11:21

Bezte do pronajmu nebo si vezmete hypo. Urcite neni vase situace bezvychodna.

Ernais
Povídálka 50 příspěvků 12.06.19 11:28

@Lulupad A vadilo ti to takhle i pred otehotnenim nebo je to az vlivem hormonu? Jinak ja taky takhle bydlim, ale snazim se nehledat veci, ktere by mi mohly vadit (a urcite by jich bylo), prptoze to je bohuzel cesta do pekel.

Janli
Echt Kelišová 8813 příspěvků 12.06.19 11:29

Znám spoustu lidí, co žijí dvougeneračně a jsou spokojení. Je to o vzájemné toleranci a vytyčení hranic. Někdy by stačilo víc vstřícnosti a diplomacie. Máš jen rozbouřený hormony a sama vidíš, že ti vadí blbosti. Rozčilujetě něco, co by jsi v paneláku zažívala dnes a denně.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 12.06.19 11:29

To ti nepřichystal život, sama sis to zvolila a rozhodla se s nimi bydlet, bylo to tvoje rozhodnutí, tak se nelituj. Jako já bych do toho nikdy nešla i za cenu toho, že bych se měla s chlapem rozejít, pokud by trval na tom bydlet i nich. Vím, že to nedělá dobrotu a že bych tam nikdy neměla svoje. Asi bych taky hledala pronájem nebo vzala hypo a koupila byt.

Aqualinea
Stálice 86 příspěvků 12.06.19 11:31

U bydleni v dvougeneracnim se s urcitymi potizemi uz musi pocitat. Sama rikam ze bych do takoveho bydleni nesla ani se svymi vlastnimi rodici, a to mame skvele vztahy. U nas je to trochu jine, bydlime v dvougeneracnim, ale s babickou o kterou se starame. No i tak je to nekdy na hlavu, ale furt jsem rada za ni, nez za akcni tchyni co musi byt vsude - u te babicky uz to clovek bere trochu jinak. Je treba si dat urcite hranice a mantinely, ukazat co ti uz vadi a co tolerovat nebudes. Me by treba hodne vadilo kdyby mi do vseho kecali, mam rada sve soukromi a svuj klid. Zalezi nakolik jsou chapavi. Taky hodns zalezi jak to mate v dome resene (spolecny vchod, zda je moznost se ve svym zamknout, zda k vam furt nelezou, co zahrada, zda mas soukromi treba kdyz prijde navsteva… Tohle jsouhodne dulezite veci a je treba si je srovnat hned, pozdeji uz to moc nejde). Ale jestli uz ted nejsi spokojena, narovinu ti rikam, ze lepsi to nikdy nebude :? „Malickosti“ tady budou vzdy a z nektere se za nejakou dobu nafouknou… Takze jestli mas ted moznost a jestli manzel neni proti, sla bych do vlastniho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 11:37

My takhle taky bydlíme, že začátku mi to přišlo úplně super, potom přišly také nějaké pochybnosti. Musím říct, že tchanovci jsou zlatí, strašně hodní, nic jim nevadí, jsou prostě hrozně fajn. Ale fakt je, že kolikrát mi taky vadilo takové to, že chci spát a na zahradě už se něco děje, nebo nouchnou dveřmi, nebo zrovna něco potřebuji, ale podařilo se mi to přehodnotit, že toto soužití má i spoustu výhod, počkej jak budeš šťastná, až bude mimčo větší, že ti ho kdykoliv někdo na chvíli pohlídat, ať si můžeš v klidu něco udělat, nehledě na to, že pokud bys byla v paneláku, tak tam tu zahradu ani nemáš a sousedy budeš slyšet neustále :nevim: je potřeba hledat pozitivní věci a ne se stourat v těch negativních, jak už tady někdo psal, to je jen cesta do pekel :) :palec: jinak co mě dokáže dodnes fakt vytočit :mrgreen: máme odpočinkovou neděli, pustíme si nějaký film, hrajeme hry, prostě chceme jen relaxovat a ze spodu zvonek,, pojďte na kafe '' :mrgreen: :mrgreen: ale zas není problém říct, nejdeme :mrgreen: tchanovci už jsou v důchodu, takže chápu, že už se nudí a byli by rádi, kdyby tam každý den někdo seděl dvě hodiny na kafi :mrgreen: :mrgreen:

janina74
Povídálka 39 příspěvků 12.06.19 11:39

Jestli můžu poradit, tak si nastav hranice hned od začátku. já osobně mám ráda své soukromí a třeba by mě vadilo když by babička přišla k nám na návštěvu kdykoliv se jí zachtělo a to několikrát denně. jako že až budete mít miminko tak jí to bude určitě lákat. Při takovém soužití je prostě potřeba tolerance z obou dvou stran. Určite se tak dá úplně v pohodě bydlet má to a to pak i své výhody budete mít hlídací babičku. Ale ty sama vnitřně musíš cítit, jestli se ti takové bydlení zamlouvá nebo ne.

Uživatel je onlineLulupad
Povídálka 20 příspěvků 12.06.19 11:43

@Ernais Nebyla jsem s tím ztotožněná ani na začátku, ale zvykla jsem si a nakonec mi to až tak nevadilo. Manžel je fajn chlap a zastává se mě jak může. Akorát tchýně není moc příkladem tolerance a některé věci se jí musí říct x-krát. Bohužel jsem si vsugerovala, že všechno dopadne špatně a že to bude s dítětem peklo. Manžel už ze mě pění, proč takové věci řeším teď, a že když to přijde, tak se to vyřeší. Ale mám obavy, že když půjde do tuhého, tak nebude ochoten se stěhovat…

Ernais
Povídálka 50 příspěvků 12.06.19 11:56
@Lulupad píše:
@Ernais Nebyla jsem s tím ztotožněná ani na začátku, ale zvykla jsem si a nakonec mi to až tak nevadilo. Manžel je fajn chlap a zastává se mě jak může. Akorát tchýně není moc příkladem tolerance a některé věci se jí musí říct x-krát. Bohužel jsem si vsugerovala, že všechno dopadne špatně a že to bude s dítětem peklo. Manžel už ze mě pění, proč takové věci řeším teď, a že když to přijde, tak se to vyřeší. Ale mám obavy, že když půjde do tuhého, tak nebude ochoten se stěhovat…

Ono spolecne bydleni je o obrovske toleranci ze vsech stran, bez toho to bohuzel nejde. My takhle taky bydlime a stale se snazim na to nahlizet z te lepsi stranky, ze nemame ani hypoteku ani zadne pujcky a mame hodne nasetreno, takze by nas nevykolejila ani mimoradna situace a to by se nam ve vlastnim dome jen tak nepodarilo. S tchyni si vychazime vstric, kazda mame to svoje a do veci te druhe nestrkame nos. U nas je ta vyhoda, ze mame vlastni vchod a vlastni zahradu, takze kdyz nechceme, tak se proste nevidime. Samozrejme nevim jak se to bude vyvijet do budoucna, muze se to pokazit, ale pro tyhle pripady mame dva pozemky na kterych muzeme postavit a jednoduse se odstehovat.

Šáruší
Závislačka 2780 příspěvků 12.06.19 12:00

Takže doteď v pohodě, teď jsi si přečetla na internetu, že tchyně jsou hrozné. Tvoje tchyně ještě nic neudělala, ale ty už na ní začínáš mít averzi. A vadí ti, že štěkl na dvoře jejich pes, že bouchli dveřma, že utřela v prádelně prach na pračce…vadí ti, co by mohla jednou v budoucnu možná udělat, protože jsi se na internetu dočetla, že někdo to udělal. no tak ty jsi dobrej cvok. A to je mírný výraz. Běž do podnájmu, tam rozhodně nebude štěkat ničí pes, nikdo nebude bouchat dveřma, pokud budeš bordelář ve společných prostorech, tak ti určitě niko nic neřekne…a ještě jako bonus k tomu můžeš platit podnájem. Bože, děkuji, že nebudu mít snachu.

Natálka26
Kelišová 5806 příspěvků 12.06.19 12:02

@Lulupad

Proč chyba? Stačí vytycit hranice, rozumně a slušně si říct co chcete/nechcete, vždycky se dá domluvit, ale nesmí to být stylem mladá přišla rozkazovat co budeme dělat a jak a kdy, musí to být s rozumem a žádosti. Vadí ti blbosti, ale věř mi, že kdyby si bydlela v bytové tak ti to bude vadit taky, ale jako bonus s nikým se nedohodnes, takhle můžeš tchana poprosit aby s dveřmi ne mlátil, případně tchyni jestli by tolik nekricela na psa. Jako další výhoda je, že když ti bude špatně tak ti tchyně může pohlídat/pomoct. Nečtu diskuze jaký jsou tchyně satorie, za spoustu věcí si můžou snachy svým chováním a předsudky samy. Žiješ tam tak je v tvém vlastním zájmu žít v klidu, pohodě a všeobecný spokojenosti. Nemen je, stejně to nepůjde a budou rozbrohe, ber je takový jací jsou, protože zas tak hrozný nebudou když můžete žít v jejich domě. A pokud by to přeci jen nešlo, tak si běžte žít do podnájmu nebo si vemte hypo. Ale fakt nemám ráda ocernovani tchanovcu, když mladým dovolí bydlet u nich v domě.

flicek18
Kecalka 480 příspěvků 12.06.19 12:02

@Lulupad jestli chceš, napiš klidne zprávu. Bydlím s tchyni cca 2,5 roku a máme 5 měsíční miminko. Nechci tady veřejně roto rozebírat :oops: ;)

Ou
Echt Kelišová 7735 příspěvků 12.06.19 12:16

Nejhorší je smrt z vyděšení.

1. uč se zvládat svoje úzkosti.
2. uč se komunikovat tak, aby si dokázala komunkovat svoje potřeby, vytyčit si hranice a přitom nespouštěla konflikty.

Čím dřív s tím začneš - s obojím - tím snazší pro tebe bude první rok s dítětem. Od tchyně navic budeš potřebovat pomoc, aby ses vyspala a podobně.

Pokud nevíš jak na to, tak začni nějakým porozuměním situaci z knížek.

https://www.grada.cz/…enstvi-8576/
https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf
 https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Kiminkkka
Kecalka 277 příspěvků 12.06.19 12:18

My máme teda třígenerační.. jsou to dva domy vedle sebe.. v jednom bydlí bratr s rodiči a v druhém my s babičkou.. ono to vždycky jde nějak udělat. Taky jsem teď těhotná a už půl roku doma na nemocenské, takže celkem na palici a zkoumám kraviny, které bych normálně neřešila.. Takže jde asi jen o to, jak si to nastavíte - u nás taky babička nadávala že ráno přítel tříská dveřmi když jde ráno do práce a stačí to jen říct, aby si to ten dotyčný uvědomil a nedělal to. Jinak si myslím, že pes u baráku je prostě od toho, aby hlídal a prostě štěká no, s tím se už musí počítat :wink:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama