Býk jako domácí mazlíček

2003
13.7.20 00:45

Býk jako domácí mazlíček

Ahoj, kamaradka si pořídila opuštěné telátko, odmala jako mazlíčka, a je z něj dospely býk. Manzel ji to toleruje, ale to je přece životu nebezpečné! Býk má 300 kg…Má někdo zkušenosti s chovem býků?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.7.20 00:57

Taky máme záchráněného býčka před jatky. Je to náš mazlík :srdce: Je vykastrovaný, máme k němu ještě záchráněnou kravičku a je to naprosto v pohodě. Nic životu nebezpečného.

• Nahlásit
  • Citovat
441
13.7.20 02:25

Předpokládám, že v obýváku jim nesedí a v posteli s nimi nespí, tak o co jde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6416
13.7.20 03:05

@maskovak

A tebe to tíži z jakého důvodu? Nutí té ho chovat a mazlit na návštěvách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
13.7.20 06:11

Pokud se vykastruje, tak to nic životu nebezpečnýho není, akorát už to nebude býk, ale vůl. Jestli ho vykastrovat nedá, tak to bude jiná sranda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9830
13.7.20 06:50

Mě by to nenapadlo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1541
13.7.20 07:45

Já byky miluji, u nás je chovají a pravidelně si je chodím hladit a mazlit, nevidím v tom problém..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16957
13.7.20 07:45

S 300 kg je to ještě drobeček. Pořádný býk může vážit i tunu. A vzpomněla jsem si na Hanýžku a Martínka. :D Jinak nevím, jestli ho chce mít i nadále, asi by ho měla nechat vykastrovat. Býci jsou nebezpeční. Každý rok čtu ve zprávách jak býk usmrtil ošetřovatele. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13665
13.7.20 09:40

A k čemu ti jsou zkušenosti s chovem býků u někoho úplně cizího? ona po tobě ta kamarádka chce nějakou radu o chovu býků?

nebo ji potřebuješ jít vysvětlit, jak holky na netu říkaly, že to je nebezpečné? chtěla bys ty, aby ti kamarádky kecaly do něčeho, co děláš a ony tomu nerozumí, jen se jim to nelíbí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15790
13.7.20 09:45

Vykastrovaný býk, který si nechrání stádo krav není o nic nebezpečnější než kráva, kterou by jsi kamarádce asi nerozmlouvala, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5285
13.7.20 09:55

Tak on je dost podstatný rozdíl, jestli se fakt jedná o býka, nebo „jen“ o vola. S býky často manipuluje ten nejodvážnější zootechnik nebo ten, co si vytáhl nejkratší sirku :lol: Volek a kravka, to už zas takový rozdíl není a nějaké zvláštní obavy o kamarádčinu bezpečnost bych neměla. To berani bývají větší sv. ně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
13.7.20 10:03

@maskovak Vaše starosti bych chtěla mít… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29089
13.7.20 10:20

A kde má ten mazlík pelíšek? U postele paničky? Toto je zas ko. kotina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
13.7.20 10:25

Nebezpečné to může být hlavně v případě že ho nevykastruje a půjde k němu v době kdy bude mít menstruaci, to může ale taky nemusí být životu nebezpečné, nicméně jestli má prostory je to jako to bývalo dřív na vesnicích. Druhá věc je jestli je bezrohý nebo s rohama pokus má rohy tak bych je už jenom pro svůj klid, jako majitele nechala zabrousit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2003
13.7.20 22:38

Děkuji těm, kdo odepsaly k tématu. Je mi do toho hodně, protoze je to můj blízký člověk mám o ní strach, i o synka, jsem jeho kmotra, navic k nim jezdí i naše děti. Byk je nekastrovany a pohybuje se v areálu volne i mimo ohradu v obytné části. Dekuji těm, kdo napsaly k tématu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama