Byl by to pro vás důvod k rozvodu?

Anonymní
31.5.20 09:33

Byl by to pro vás důvod k rozvodu?

Už jsem v koncích, zajímají mě názory ostatních, protože už se neumím podívat objektivně.
Jsme spolu 20 let. Aktuálně asi dva roky krize a střídavě trošku lepší. Důvodem je z mé strany odcizení a nevidím zájem ze strany partnera. V podstatě řešíme děti, provoz, obecné věci. Jako rodina fungujeme, jako partneři ne. Vždy říká, že má zájem to řešit, ale že se nemůže změnit, takže ať teda moc velkou změnu nečekám.

Já vím, že takhle vedle sebe žije spousta párů, hlavně asi kvůli dětem. Ale já už nemůžu. Je mně jasný, že po těch letech nejde čekat nějaké výbuchy vášně, ale fakt je v pořádku, že jsme spolu dva roky kromě jednoho nepodařeného večera nic nepodnikli sami bez dětí? Cítím se strašně opomíjená, nemilovaná, nepřitažlivá. Jsem pak nepříjemná, to si uvědomuji, ale neumím s tím bojovat. Jsme v kruhu, ze kterého se neumíme vymotat.

Při představě, že si bydlím sama s dětma, mám sice strach, ale i pocit úlevy. Jsem s ním už jen kvůli dětem, ale na druhou stranu fungujeme jako rodiče bezvadně a myslím si, že jsme překvapivě i kamarádi, když nezačnu štěkat kvůli tomu, že bych občas nechtěla jen kámoše, ale i partnera.

Zvažuju rozvod, hodně vážně. Ale zároveň si přijdu maximálně sobecká. Trhat to kvůli dětem jen proto, že tam není už ta jiskra? Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

92
31.5.20 09:41

Já bych se rozvedl hned, pokud bych zjistil, že můj vztah se řeší na emiminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 09:46
@kevmas píše:
Já bych se rozvedl hned, pokud bych zjistil, že můj vztah se řeší na emiminu.

No já bych měla také jasněji, kdybych zjistila, že sem muž chodí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2730
31.5.20 09:46

Nerozvedla bych se. Jsou horší důvody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17212
31.5.20 09:48

A proč spolu nic nepodnikate? Nejde to nebo jeden z vás nechce? Ono čekat co ten druhý udělá a pak být naštvaná, že se nic neděje taky není řešení. Tak zamluv víkend jen pro vás dva, oznam mu to a vyražte, pozvi ho na večeři, vymysli výlet, připrav hezký večer,… Možnosti máte oba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2553
31.5.20 09:49

Asi bych se ho snažila přemluvit na poradnu nebo otevřený vztah, pokud by ta poradna neklapla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
31.5.20 09:51

Nez budu obvinena, ze jsem autorkou diskuze, tak napisi svuj nazor. Tvuj muz je takto spokojen, zkousela jsi sama situaci zlepsit? Navrhnout nejakou akci pro vas dva? Davas mu sama najevo, ze o nej stojis? Nekdy je to dle Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva. Pochvalis ho, obejmes, polibis, projevis zajem o mazleni, sex? Nebo cekas jen na jeho iniciativu? Takze prvni moznost je zacit jednat sama a davat manzelovi to, co ti chybi. Bud se chytne nebo ne. Nebo, pokud je v tomto komunikativni, tak to tema otevrit a rict mu to, co pises sem. Mozna vubec netusi, jak se citis nebo ma podobne pocity jako ty, ale stejne jako ty ceka na to, ze to zacne resit ten druhy. K rozvodu asi tohle - budes na tom patrne financne dost hure a patrne uplne na vse sama. I kdyby se muz ted podilel jen 20 %, tak ted i tohle bude na tobe.
Hodne paru zije jako vy, ale ver, ze hodne take ne a ma se i po 20 letech rado. Jenze ten vztah udrzuji a nenechaji vyprahnout. Nezapominaji na vzajemne dotyky, mazleni sex. Myslim, ze pokud si rozumite, je sance tohle vratit zpet.

Příspěvek upraven 31.05.20 v 09:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
31.5.20 09:52
@terien píše:
A proč spolu nic nepodnikate? Nejde to nebo jeden z vás nechce? Ono čekat co ten druhý udělá a pak být naštvaná, že se nic neděje taky není řešení. Tak zamluv víkend jen pro vás dva, oznam mu to a vyražte, pozvi ho na večeři, vymysli výlet, připrav hezký večer,… Možnosti máte oba

Presne, muze to byt tak, ze i muz si mysli, ze ona nema zajem a cekaji, co na to ten druhy. Je treba nekdy udelat ten prvni krok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 09:56
@izquierdo píše:
Nez budu obvinena, ze jsem autorkou diskuze, tak napisi svuj nazor. Tvuj muz je takto spokojen, zkousela jsi sama situaci zlepsit? Navrhnout nejakou akci pro vas dva? Davas mu sama najevo, ze o nej stojis? Nekdy je to dle Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva. Pochvalis ho, obejmes, polibis, projevis zajem o mazleni, sex? Nebo cekas jen na jeho iniciativu? Takze prvni moznost je zacit jednat sama a davat manzelovi to, co ti chybi. Bud se chytne nebo ne. Nebo, pokud je v tomto komunikativni, tak to tema otevrit a rict mu to, co pises sem. Mozna vubec netusi, jak se citis nebo ma podobne pocity jako ty, ale stejne jako ty ceka na to, ze to zacne resit ten druhy. K rozvodu asi tohle - budes na tom patrne financne dost hure a patrne uplne na vse sama. I kdyby se muz ted podilel jen 20 %, tak ted i tohle bude na tobe.
Hodne paru zije jako vy, ale ver, ze hodne take ne a ma se i po 20 letech rado. Jenze ten vztah udrzuji a nenechaji vyprahnout. Nezapominaji na vzajemne dotyky, mazleni sex. Myslim, ze pokud si rozumite, je sance tohle vratit zpet.Příspěvek upraven 31.05.20 v 09:53

Zkoušela, říkala, dělala.
Nechytl se, bohužel. A mě to po nějakém čase přestalo bavit být opomíjená a ještě ta snaživá kráva.
Debaty jsme vedli hodiny a hodiny. Vždyť píšu, řekl, že on je prostě takový. Ale nebyl ze začátku :(

• Nahlásit
  • Citovat
3319
31.5.20 09:56
@Anonymní píše:
Už jsem v koncích, zajímají mě názory ostatních, protože už se neumím podívat objektivně.
Jsme spolu 20 let. Aktuálně asi dva roky krize a střídavě trošku lepší. Důvodem je z mé strany odcizení a nevidím zájem ze strany partnera. V podstatě řešíme děti, provoz, obecné věci. Jako rodina fungujeme, jako partneři ne. Vždy říká, že má zájem to řešit, ale že se nemůže změnit, takže ať teda moc velkou změnu nečekám.

Já vím, že takhle vedle sebe žije spousta párů, hlavně asi kvůli dětem. Ale já už nemůžu. Je mně jasný, že po těch letech nejde čekat nějaké výbuchy vášně, ale fakt je v pořádku, že jsme spolu dva roky kromě jednoho nepodařeného večera nic nepodnikli sami bez dětí? Cítím se strašně opomíjená, nemilovaná, nepřitažlivá. Jsem pak nepříjemná, to si uvědomuji, ale neumím s tím bojovat. Jsme v kruhu, ze kterého se neumíme vymotat.

Při představě, že si bydlím sama s dětma, mám sice strach, ale i pocit úlevy. Jsem s ním už jen kvůli dětem, ale na druhou stranu fungujeme jako rodiče bezvadně a myslím si, že jsme překvapivě i kamarádi, když nezačnu štěkat kvůli tomu, že bych občas nechtěla jen kámoše, ale i partnera.

Zvažuju rozvod, hodně vážně. Ale zároveň si přijdu maximálně sobecká. Trhat to kvůli dětem jen proto, že tam není už ta jiskra? Co myslíte?

Ne, tohle není dovod k rozvodu. Tohle je důvod k přemýšlení a změně u sebe. Ty jsi vymyslela nějaký program jen s manželem a pozvala ho na něj? On to opakovaně odmítá? Máš nějaké koníčky? Svoje, nebo společné? Nebo jen očekává, že ti manžel vyplní čas který ti zbude?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 09:57
@BaMaK píše:
Ne, tohle není dovod k rozvodu. Tohle je důvod k přemýšlení a změně u sebe. Ty jsi vymyslela nějaký program jen s manželem a pozvala ho na něj? On to opakovaně odmítá? Máš nějaké koníčky? Svoje, nebo společné? Nebo jen očekává, že ti manžel vyplní čas který ti zbude?

Pozvala, navrhla, nehodilo se mu to. Jiné akce byly a výsledek byl takový, že mně to za to zařizování a přemlouvání nestojí.
Společné koníčky nemáme, svoje každý ano. Já moc času nemám, od manžela už asi nic neočekávám.

• Nahlásit
  • Citovat
3208
31.5.20 10:02
@Anonymní píše:
Pozvala, navrhla, nehodilo se mu to. Jiné akce byly a výsledek byl takový, že mně to za to zařizování a přemlouvání nestojí.
Společné koníčky nemáme, svoje každý ano. Já moc času nemám, od manžela už asi nic neočekávám.

No pokud je to opravdu tak a udelala jsi maximum a odcizeni se neda zvratit, tak zvaz racionalne prinosy a ztraty rozvodu a pocitej s tim, ze uz treba s nikym mit trvaly vztah nebudes a muzes zustat sama. A zvaz reakci deti, aby ti to pak jednou nevycetly.
Normalne spol spite, asi i tam budou deficity, ne? Zkus to obnovit pres sex, pokud jsi nezkousela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 10:05
@izquierdo píše:
No pokud je to opravdu tak a udelala jsi maximum a odcizeni se neda zvratit, tak zvaz racionalne prinosy a ztraty rozvodu a pocitej s tim, ze uz treba s nikym mit trvaly vztah nebudes a muzes zustat sama. A zvaz reakci deti, aby ti to pak jednou nevycetly.
Normalne spol spite, asi i tam budou deficity, ne? Zkus to obnovit pres sex, pokud jsi nezkousela.

No já nevím, jestli by šlo obnovit přes sex. Jednu dobu jsem se fakt snažila, byla hodně iniciativní. Výsledkem byl sex jako vždy - bez předehry, bez nějakého pomazlení po, prostě jen zásun a hotovo. A přes celý den odtažitý jako vždy. Cítila jsem se pak vždycky jako matrace. Ale on byl asi spokojený, to zas jo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
911
31.5.20 10:06
@Anonymní píše:

Z toho už nic dobrého nekouká. Myslím, že v Tobě už zbyla jen setrvačnost a z jeho strany zájem nula nula. A to je ke vztahu málo. Pokud by děti Tvůj krok chápaly, asi by byl lepší rozvod. Tohle je jen zabíjení času. A bohužel i života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.20 10:09

Občas se dostanu do podobného stavu ("cítím se nemilovaná, nepřitažlivá,…) a dost mě z toho dostane otázka: Miluju já jeho? Přitahuje mě? Prostě je občas dobré podívat se do sebe místo na něj. A co pro sebe sama můžu udělat? To, že se nemůže změnit - nejde přece o změnu osobnosti, ale změnu přístupu a ten změnit jde, na to bych taky doporučovala nějakého párového terapeuta. Zvlášť když píšeš, že umíte fungovat hezky, takový vztah bych bez boje neopouštěla… A taky je fajn si sama pro sebe říct, co jsou ty každodenní maličkosti (ze tvé i jeho strany), které by ti vrátili vztahovou spokojenost - hodně konkrétně a dát si termín, kdy se rozhodneš. Protože život je příliš krátký na provizorium. Nevidím to jako sobeckost, ale jako poctivost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama