Byl jste někdo na Covid očkování v zahraničí

Anonymní
24.2.21 13:23

Byl jste někdo na Covid očkování v zahraničí

Ahoj, je tady někdo, kdo jel z ČR na očkování do zahraničí. Do zemí, kde mají vakcín dostatek? Lze vůbec něco takového podstoupit. Přiznám se, že už bych ráda žila normálně, ale na naši skupinu očkování vyjde při tempu, které teď je, tak za rok dva. Jsem ochotná si očkování zaplatit. Jen ať už konečně normálně fungujeme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16020
24.2.21 13:28

V ostatních zemích světa není zatím dostatek vakcín, aby se očkovali náhodní kolemjdoucí. Ani v případě Sputniku, a ani v přípapdě Číny - ta má prostě uzavřené hranice a nazdar.

to že u nás ke všemi navíc stát nezvládl zajistit distribuci a leží mu vakcíny ve skladech je jen taková perlička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 13:32

@Ou viděla jsem rozhovor s doktorem z USA a ten doslova řekl, že USA mají vakcín dostatek, že v podstatě když by tam kdokoliv z jiné země přijel a zaplatil si, tak ji dostane. Nedostatek vakcín vnímám jako problém naší vlády ale především, jako velký přešlap evropské unie. Co udělali oni pro své členské země za celý rok?

• Citovat
  • Nahlásit
1736
24.2.21 13:45

Velká Británie, dokonce odsouhlasili, že budou očkovat i ilegály. Aktuálně jedou 60+, do konce dubna chtějí mít 50+ do prázdnin všechny dospělé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 13:47
@Sue2008 píše:
Velká Británie, dokonce odsouhlasili, že budou očkovat i ilegály. Aktuálně jedou 60+, do konce dubna chtějí mít 50+ do prázdnin všechny dospělé.

To je docela logické že budou očkovat i ilegaly. Bez toho by meli ložiska stále. Vy jste tam na očkování jeli respektive pojedete?

• Citovat
  • Nahlásit
1736
24.2.21 13:56

Ne, mám tam rodinu, tak to víc sleduji. A mám i příběh (přiznávám, z druhé ruky), že tam paní přes Vánoce uvízla na návštěvě u dcery a už je očkovaná. Jinak já jsem zdravotník a mám očkování už za sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7429
27.2.21 11:23
@Anonymní píše:
Ahoj, je tady někdo, kdo jel z ČR na očkování do zahraničí. Do zemí, kde mají vakcín dostatek? Lze vůbec něco takového podstoupit. Přiznám se, že už bych ráda žila normálně, ale na naši skupinu očkování vyjde při tempu, které teď je, tak za rok dva. Jsem ochotná si očkování zaplatit. Jen ať už konečně normálně fungujeme.

I když budeš očkovaná, žít normálně nebudeš. Já očkovaná jsem a jedinou výhodou je, že pokud se potkám s nakaženým, nepůjdu do karantény. A to možná jenom první tři měsíce po očkování. Jinak musím dodržovat všechno, jak ostatní.
Jo, ještě jsem vlastně mohla do Polska na nákupy, aniž bych pak šla do karantény. Ale jelikož se od pondělí nedostanu ani k hranicím, tak nic. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
4.3.21 19:34
@PetraJ píše:
I když budeš očkovaná, žít normálně nebudeš. Já očkovaná jsem a jedinou výhodou je, že pokud se potkám s nakaženým, nepůjdu do karantény. A to možná jenom první tři měsíce po očkování. Jinak musím dodržovat všechno, jak ostatní.
Jo, ještě jsem vlastně mohla do Polska na nákupy, aniž bych pak šla do karantény. Ale jelikož se od pondělí nedostanu ani k hranicím, tak nic. :mrgreen:

Taky nechytíš Covid a nepřeneseš ho na své blízké. Taková drobna výhoda, na kterou se často zapomíná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.3.21 22:01
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat