Reklama

Byl někdo na kreslení pravou hemisférou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evill
Závislačka 3763 příspěvků 06.05.18 12:58
Byl někdo na kresleni pravou hemisferou?

Ahoj, absolvovali jste nekdo kurz kresleni pravou mozkovou hemisferou? Jak kurz presne probiha? Opravdu se nauci kreslit i ten, kdo to vubec neumi? Zvazuji, ze bych tento kurz koupila jako darek, tak jestli to nejsou vyhozene penize a nemam koupit radsi neco jineho. Dekuji za vsechny postrehy. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 06.05.18 13:02

Zkušenost nemám, ale jako učitelce výtvarky se mi nelíbí, že tato metoda pracuje pouze s obkreslováním podle fotek a jiných obrázků (jestli se pletu, tak mě uveďtě do obrazu). Nač překreslovat něco, co už někdo zaznamenal? Je to dle mě málo tvořivé, nepodněcuje to fantazii.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 06.05.18 13:04

Já byla asi před deseti lety, kdy jsem neuměla nakreslit ani rovnou čáru a naučila jsem se, pak jsem ještě chodila vyloženě na kresbu, moc mi to pomohlo. byly to tři dny, první den jsme se učili vyloženě různé techniky, další den už se kreslila snad kytice ve váze a poslední den portrét podle fotky, poslala bych foto, ale jsem na něm já, takže sorry… :D

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 06.05.18 13:06
@cverunka píše:
Zkušenost nemám, ale jako učitelce výtvarky se mi nelíbí, že tato metoda pracuje pouze s obkreslováním podle fotek a jiných obrázků (jestli se pletu, tak mě uveďtě do obrazu). Nač překreslovat něco, co už někdo zaznamenal? Je to dle mě málo tvořivé, nepodněcuje to fantazii.

tak to si rozhodně nemyslím, mě to naučilo koukat na věci jinak a vnímat je trojrozměrně a teď kreslím různá témata, klidně z hlavy nebo krajinu. A kreslí se dle fotky, ta fotka je navíc malá a kresba větší. jako rozhodně to není žádné obkreslování

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 06.05.18 13:10

Nedávno mi o něm vyprávěla kolegyně, ona maluje. Byla na něm její kamarádka. Trval od pátku do neděle. Byly tam i některé ženy, které malovat vůbec neuměly a na konci kurzu malovaly krásné portréty :nevim: 8o :D Prý ta kamarádka, která trochu maluje a chtěla se zdokonalit, jen zírala. A nebyl tam nikdo, kdo by to nezvládl :think:

LennyL1
Kecalka 379 příspěvků 06.05.18 13:11

Byla na tom má kamarádka s manželem, oba absolutní analfabeti na kreslení a nemohla jsem uvěřit, co namalovali. Nádhera. Je to přesně jak píše aiwwa, učíš se na věci dívat úplně jinak, rozhodně to není pouhé obkreslování fotek. Myslím, že zrovna pro učitele výtvarky by to mohlo být dost přínosné v tom, jak přistupovat k výuce kresby.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 06.05.18 13:14
@aiwwa píše:
tak to si rozhodně nemyslím, mě to naučilo koukat na věci jinak a vnímat je trojrozměrně a teď kreslím různá témata, klidně z hlavy nebo krajinu. A kreslí se dle fotky, ta fotka je navíc malá a kresba větší. jako rozhodně to není žádné obkreslování

Tak to je fajn. Co já viděla, tak to vždy byla kresba portrétu podle fotky. Ono je jedno, zda je malá, nebo velká. Prostě to není to pozorování 3D objektu, pouze přenos 2D - 2D.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 06.05.18 13:14

Přiznám se, že mě to také hodně láká ;)

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 06.05.18 13:15
@cverunka píše:
Tak to je fajn. Co já viděla, tak to vždy byla kresba portrétu podle fotky. Ono je jedno, zda je malá, nebo velká. Prostě to není to pozorování 3D objektu, pouze přenos 2D - 2D.

my kreslily i kytky ve váze, pak pantofli a kdo chtěl mohl si troufnout na portrét živé osoby, což teda pár lidí kreslilo a nedopadlo to vůbec špatně

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15960 příspěvků 06.05.18 13:17
@LennyL1 píše:
Byla na tom má kamarádka s manželem, oba absolutní analfabeti na kreslení a nemohla jsem uvěřit, co namalovali. Nádhera. Je to přesně jak píše aiwwa, učíš se na věci dívat úplně jinak, rozhodně to není pouhé obkreslování fotek. Myslím, že zrovna pro učitele výtvarky by to mohlo být dost přínosné v tom, jak přistupovat k výuce kresby.

přesně, já když jela v neděli domů, tak jsem najednou věci kolem sebe viděla jinak, víc plasticky nebo jak to napsat. a já byla fakt jedna z těch, co nenakreslila ani rovnou čáru a teď mi doma visí několik vlastních obrazů

cverunka
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 06.05.18 13:18

@aiwwa Tak v tom případě je to super. :palec:

Xymena
Povídálka 24 příspěvků 06.05.18 13:29

https://www.emimino.cz/…erou-312519/

Jak uz tu nekdo psal, nic se neobkresluje. Je to serie cviceni, ktera pomuzou „preorientovat“ nebo jak bych to lip popsala - naladit? mozek na kresleni. A tem, kteri si neveri to doda sebeduveru, chut a radost z kresleni, kterou v nich zabila vytvarka ve skole - jak jsem slysela par lidi, kdyz se na kurzu jen tak klabosilo. Coz mi prislo docela smutny, ze skola dokaze znechutit i vytvarno.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 06.05.18 14:10

Já jsem byla. Bylo to zajímavé, rozdíl tam rozhodně byl. Ale bylo to hlavně taky o technice a času. Když na první portrét jsme měli 2 hodinky a pak na druhý pokus jsme ho kreslili celý den, a dvě hodiny se věnovali jenom očím a technice vykreslování sítnice, je jasný že ten rozdíl tam bude. Věnovalo se tomu, že se máš zaměřit na detaily toho kreslení, že se nemáš dívat na obrázek jako celek ale kreslit opravdu to co vidíš. Protože mozek si řekne jasně zajíc, zajíc přece vím jak vypadá..a vnese do obrázku trochu „svého zajíce“ takže jsme např. kreslili obrázek vzhůru nohama, stím že sis po dvou centimetrech odkrývala obrázek a kreslila ty „čáry“,…spousta lidí ale díky tomuto poznalo že kreslit umí-naučili se pečlivosti, jen to chce čas, pečlivost, a umět mít lehkou ruku při stínování..Já to doporučuju, za mě to bylo fajn.

sagina
Echt Kelišová 7515 příspěvků 06.05.18 16:57
@cverunka píše:

byla jsem před lety, už si průběh moc podrobně nevybavuji, ale nebylo to jenom o překreslování fotek. vzpomínám si, že jsme kreslili i svoje vlastní přezuvky nebo ruku. taky nám tam instruktorka předala nějaké triky, které asi ti, co kreslit umí, tak znají, ale pro mne to byla novinka (jako třeba když kreslím ústa, tak nekreslit zuby, ale kreslit mezery mezi zuby a zuby nechat, ať tím samy vylezou… nebo že když kreslím vlasy nebo chlupy, tak je nekreslit na čistě bílý podklad, ale nejdřív si tam rozmazat trochu tuhy… nebo tak nějak… a tak podobně…).

jako myslím si, že na to, abych se doopravdy naučila kreslit (jsem tím nepolíbená) ty dva dny byly málo času. ale naučilo mě to koukat se na věci tak nějak jinak a při kreslení moc nemyslet na to, co chci nakreslit, ale právě soustředit se na kreslení toho, co vidím, pak mi to šlo líp. ono že se mimo jiné kreslí podle fotek má podle mne logiku - za dva dny fakt těžko dělat zázraky a na těch fotkách mi přišlo, že je vždycky tak nějak líp vidět, napříkla kdy je co třeba vystínovat (stínování? jako fakt, než kurz začal, mě taková blbost ani na um nepřišla, jen blázen by na mých obrázcích čekal nějaké stíny :mrgreen: ). nebo to kreslení zubů mi připomělo, že jsme vlastně třeba i překreslovali takové ty černobílé hříčky (co vidíš na obrázku? dvě hlavy nebo jeden kalich?), abychom si uvědomili, že někdy je lepší soustředit se na kreslení na něco jiného, než na to, co nakonec má na obrázku být (jako kreslila jsem dvě hlavy a byla to katastrofa… kreslila jsem kalich a ten samý obrázek dopadl podstatně líp :mrgreen: stejně jako kreslila jsem zuby v puse a vylezlo z toho cosi, co by potřebovalo velmi dobrého a velmi drahého ortodontistu a kreslila jsem mezery a to, co nakonec bylo v puse, se už zubům začalo podobat…).

sagina
Echt Kelišová 7515 příspěvků 06.05.18 17:00
@Pennya píše:
Ale bylo to hlavně taky o technice a času. Když na první portrét jsme měli 2 hodinky a pak na druhý pokus jsme ho kreslili celý den, a dvě hodiny se věnovali jenom očím a technice vykreslování sítnice, je jasný že ten rozdíl tam bude.

to je pravda. na druhou stranu ten čas na první portrét byl pro naši skupinku naprosto dostačující, protože (budu-li mluvit za sebe) i kdybych nad tím prvním portrétem seděla celý den, nic lepšího bych stejně nevymyslela. a i ostatní ve skupince mi přišli, že už na obrázku neměli co vylepšovat :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama