Byl někdo v poslední době v Amsterdamu?

2421
11.5.17 22:02

Byl někdo v poslední době v Amsterdamu?

Ahoj, před lety jsme byli v Amsterdamu a jak známo, skoro každý tam jezdí na kole. Tenkrát jsme za celý pobyt nepotkali jediného cyklistu s helmou. Všichni jezdili po městě jen tak, bez jakýchkoliv bezpečnostních prvků. Navíc na šílených vehiklech. Zajímalo by mě, jestli to tak je pořád nebo už tam platí vyhláška o bezpečnostních helmách jako třeba u nás.
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23360
11.5.17 22:05

Ale v Čechách je také povinná jen do 18 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
11.5.17 22:07

To ani nevím. Mám základní neznalost :think:
Ale tam jezdili všechny věkové kategorie bez. Ale je to už 10 let, tak mě zajímá, jestli je to dneska jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
11.5.17 22:19

V pondělí jsem se vrátila a všichni bez, i na cestě :nevim: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 00:24

Vůbec nevím, že bych nějakýho zahlídl s hrncem na palici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
14.9.17 19:43

Obnovuji. I když otázku mám úplně jinou. Chtěli bychom jet na malý výlet do Amsterdamu. Máme vybrané dva zájezdy. Jeden na den a druhý na dva dny. Chci se vás zeptat.. myslíte si, že se to dá projít za jeden deN? Nejsme žádní velcí fandové toho města, ale chceme ho vidět. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3067
14.9.17 20:19

@emimka20 Tak záleží, jestli chcete jít někam dovnitř nebo budete běhat jen venku. Za jeden den se to oběhat dá, není to Paříž. Ale myslím si, že by to bylo hektické. Taky stojí za to vidět Amsterdam v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.17 21:07

Taky myslím, že se to za jeden den sice dá, ale hlasuju určitě pro dva (my tam byli asi tři nebo čtyři a pořád bylo co dělat). Taky záleží, co je v zájezdu dál, v jakou roční dobu tam jedete a zda se chystáte i do muzeí atd. Mně se tam líbilo moc, jeli jsme okružní jízdu lodí po kanálech a bylo to super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
14.9.17 23:57

@Majdina82 @kočkaVločka chceme vidět to co víceméně je v té nabídce zájezdu. A to co máme s tou nocí v hotelu, tam je ubytování stejně úplně mimo centrum.. napadlo mě jet tam bez cestovky ale to by mohl být trochu problém. Přítel nemluví cizí řečí, já sice anglicky, ale blbě :lol: navíc průvodce nám alespoň něco řekne, popíše, přeloží… ještě se budeme rozhodovat.. co podle vás stojí za to tam navštívit nebo zažít? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3067
15.9.17 19:37

@emimka20 Tak hotel i jízdenky můžete koupit jednoduše odsud v češtině. Taky si můžete koupit cestovního průvodce, kde je všechno napsaný a tam si můžete pochodit, jak chcete. Mapa bývá v tom průvodci nebo se dá zadarmo dostat v infocentru. Krásný jsou procházky kolem kanálu a doporučuji vyjížďku na šlapadle - není to jen obyčejné ježdění na omezeném okruhu (např. přehradě), ale můžete jet z bodu A do bodu B, C nebo D, dostanete mapu kanálu. Za návštěvu stojí věž kostelu Westerkerk, je výjimečně úzká, je to zážitek a je z ní krásný výhled na město. Pak se nám líbilo v přístavu, kotví tam obrovské výletní lodě. U přístavu je technické muzeum Nemo s opalovací terasou (ve tvaru lodě), které taky stojí za návštěvu. Večer je zajímavá ta atmosféra včetně coffeeshopů. Ačkoliv trávu nehulím, tak jsem zkusila muffin a nelituji :D Pokud byste jeli sami, tak doporučuji návštěvu městečka Zaanse Schans, které je dostupné vlakem přímo z Amsterdamu. Je tam krásná příroda s větrnými mlýny a tulipány :D V Amsterdamu dále najdete spoustu různých muzeí, od výtvarného umění, Anne Frank, pivovar až např. po muzeum marihuany a sexu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40118
16.9.17 03:01

Jela bych samostatně.
Jinak třeba Amsterdam se mi osobně moc nelíbil. Na mě tam bylo moc lidí a už jsem před tím měla za sebou pár podobných menších městeček, kde byla klidnější pohodovější atmosféra. Ale jak píše přede mnou @Majdina82 tak jsme byli nadšení ze Zaanse Schans a litovali jsme, že jsme nevynechali Amsterdam a nejeli rovnou tam. NA relativně malém prostoru bylo vše - jejcih úžasné kakao, výroba dřeváků, mlýny, tradiční domy, pekárna, sýrárna, samozřejmě tedy prodej suvenýrů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
16.9.17 13:17

@lucenka ten náš zájezd právě obsahuje i to Zaanse Schans, vlastně komplet, co říkáte. Farmy, sýry, mlýny, trhy, dřeváky, projížďku po kanále, prohlídku města, muzea, to už je na nás. Odpoledne je příjezd do centra a v jedenáct odjezd domů.. @Majdina82 Určitě se nevyhneme cofeeshopu, přítel je velký fanda. :lol: Jaký byl ten muffin? myslím jako jak jsi se po něm cítila? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3067
16.9.17 21:02

@emimka20 Tak jestli to obsahuje ten zájezd na dva dny a netroufáte si jet sami, tak bych do toho šla. Muffin byl dobrej, čokoládovej :D Kdybych si ho sama nekoupila, tak ani nepoznám, že něco obsahuje. Sedli jsme si na břeh kanálu a furt jsem nic nenormálního necítila. Až jsem si stoupla, tak to naběhlo. Všemu jsem se hrozně smála a chtělo se mi strašně čůrat :lol: Akorát jsem asi neměla ponětí o čase. Přítel furt tvrdí, že jsem byla ve sprše věčnost a já si myslela, že to byla rychlovka :D Jo a pak mi přišel záchod hrozně daleko, přitom byl skoro vedle mé postele. Ráno jsem měla červený oči, jinak dobrý :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama