Byl pro někoho císařský řez lepší než přirozený porod?

4
28.1.21 10:44

Byl pro někoho císařský řez lepší než přirozený porod?

Ahoj mamči,
je mezi námi někdo, kdo může s jistotou říci, že pro ní byl císař lepší než přirozený porod? Můj první porod byl přirozený a do dnes (3,5r) si nedovedu představit, že to prožiju znova. Po porodu jsem prošla poporodní depresí, posttraumatickým stresovým syndromem po porodu.
V podstatě jsem rozhodnutá, že podruhé určitě pouze plánovaný císař. Ale chtěla jsem touto cestou najít podporu maminek, které mě uklidní, že císař byl pro ně lepší. (A zároveň prosím mamky, které to mají naopak, aby mě nepřesvědčovaly o opaku. Je rozdíl projít si akutním císařem a přirozeně porodit lehce a nebo prožít hrozný přirozený porod a doufat, že císař bude lepší.) Moc děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.1.21 10:48

Ahojky, já jsem měla císaře a jsem strašně ráda! Přirozeně bych nechtěla ani omylem, protože mě bolí i gynek. Vyšetření :) Takže císař pro mě super a ještě před císařem, jsem brala wobenzym plus z Německa a krááásně se jizva zahojila! :andel: Takže se neboj, bolí to, ale v pohodě se to dá vydržet :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
2676
28.1.21 11:04

Já jsem měla akutní císař po šíleně dlouhých kontrakcích, a v pohodě, jizva nebolela, vstala jsem rychle, druhý chci taky císařem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
28.1.21 11:14

Mám za sebou jak přirozený porod, tak sekci
Teď jsem těhotná a doufám, že budu rodit opět přirozeně 🙏 mě to teda po císaři strašně bolelo, brečela jsem bolesti, když jsem měla vstát k miminku. Ale třeba holka, co ležela se mnou na pokoji, tak byla naprosto vysmata. Takže každá to prožívá jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
28.1.21 11:14

Ja jsem mela planovaneho cisare, rodit prirozene, tlacit a funet nekolik hodin bych nechtela ani nahodu. Za cisare jsem rada, dala jsem se dohromady celkem rychle, jizva mi zadne vetsi problemy nedelala, dnes si normalne vezmu bikini a neni vubec videt :mrgreen: :mrgreen: takze ze mne je cisar :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
939
28.1.21 11:21

Já měla císaře a pohoda. Ani to moc nebolelo - v nemocnici jsem vždy dostala něco na bolest. 2 den trochu horší kvůli vstáváni, ale sestřičky byli moc hodné a pomáhali a pak už pohoda. S jizvou taky žádný problém. Já tedy vůbec nemám spojený porod s bolestí :oops: (a to byl akutní císař po 2 dnech vyvolávání). Jenom, že se tam o nás hezky starali. Tatínek byl s náma na nadstandardu, porod vzpomínám moc hezky :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
28.1.21 11:36

Moc díky za reakce. Já se po přirozeném porodu dávala do kupy měsíc, co se pohybu, jizvy tyce (psychicky jsem se dala do kupy mnohem, mnohem pozdeji). Takže si tak trochu myslím, že jestli mám trpět bolestí u jizvy na břiše nebo tam dole, je jedno. Důležitější je, abych nemusela zažít ty kontrakce a psychické trauma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 14:17

Rodila jsem tak i tak a císař je pro mě mnohem krásnější.

• Citovat
  • Nahlásit
2131
29.1.21 16:08

Já teda nemám odpověď přímo na tvoji otázku. Rodila jsem 2× akutním císařem (bylo mi to teda moc líto). A po tom druhém jsem se dávala dokupy mnohem déle, i to víc bolelo, při prvním postavení jsem se třásla neskutečně. Každý porod je prostě jiný, i když tou jistou metodou. Ale zas je to většinou stále rychlejší zotavování než nějaká jiná „hlubší“ (v peritoneu) břišní operace.
A v tvém případě, když jsi měla poprvé tak hrozný zážitek, tak skoro určitě plánovaný císař bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 16:39

Holky, mensi dotaz (nemyslím to rypave, jen me to zajima, take chci zadonit o cisare): Kolik vam bylo, kdyz jste se po cisari krasne a rychle zotavily? Ono je totiz rozdil mit brisni operaci v 25 a ve 40ti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 16:42

33 a zahojila jsem se jedna radost :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 16:43

A jeste: Jak chcete zadat gynekologa o planovaneho cisare? Pry to neni vubec jednoduche :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
4813
29.1.21 16:51

Já jsem pro císaře, mám za sebou dva a jsem za to ráda. Odpadnou obavy, že se dítě při porodu přidusí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 16:54
@Anonymní píše:
A jeste: Jak chcete zadat gynekologa o planovaneho cisare? Pry to neni vubec jednoduche :roll:

Mám sestřenici staniční sestru a její muž je primář na gyn. Takže já to měla domluvený takhle. Odkud jsi?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 17:35
@Anonymní píše:
Mám sestřenici staniční sestru a její muž je primář na gyn. Takže já to měla domluvený takhle. Odkud jsi?

Tak to mas super, tise zavidim :D Jsem z Prahy.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat