Byl to pohovor, nebo...

Anonymní
24.6.21 08:04

Byl to pohovor, nebo..

Chci se s Vámi poradit, možná má někdo i osobní zkušenost. Předevčírem jsem reagovala na pracovní inzerát, kde hledali personální referentku a asistentku. Včera ráno mi poslali mail, že můj profil a životopis zaujal, a že v průběhu půlhodiny mi pošlou personální diagnostiku (neboli analýzu osobnosti), kterou mám projít, nezabere mi to moc času asi jen 20 minut, pak to odešlu a oni mi zavolají a dohodnou další postup. Paní, která mi to psala se podepsala zdrobnělinou, což mi přijde lehce neprofesionální. I když jí tam všichni třeba tak oslovují, tak v obchodním styku by se to používat nemělo. Pak mi mail dorazil, bylo tam 9 barev a já měla řadit barvy podle toho, která byla nejpříjemnější až po tu nejmíň - tak začala jsem svoji nejoblíbenější zelenou, pak veselou žlutou a skončila u šedé - tam se těžko orientuje. A pak následovalo výroky typu hraju automaty, máma, táta, sourozenci, pracovní pohovor, sex, partner, nevěra…takové věci a já měla k tomu přiřadit barvy, které s tím souvisí nebo to evokují, nebo mají s tím spojení a do minuty bylo vyhodnocení. A vyšli mi 3 typy personální osobnosti. A taky charakteristika jednou větou. A už se nikdo neozval. Manžel byl toho názoru, že možná ani nikoho nehledali, jen potřebovali lidi na vyzkoušení diagnostiky, je to všechno podivné. Máte zkušenost nebo Vás názor? Poprosím anonym z důvodu citlivých informací o firmě. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24.6.21 08:10

To fakt nevím, ale tyhle rádoby psychologické metody mi přijdou fakt stupidní. Vždycky, když jsem hledala práci, a někdo to na mě vytáhl, utíkala jsem pryč.
Plus navíc ta zdrobnělina. V takový firmě nechcete dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
24.6.21 08:15

Třeba tě jeste diagnostikujou :nevim:

Jinak, pokud se mi ozve asistentka Míša, tak me to nevyšokuje, rekla bych, ze v zahranici běžné, ze se nekdo podepisuje Tom nebo Joe. Vykoleji me maximalne jmeno, u ktereho netusim gender nebo co je jmeno a co prijmeni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9830
24.6.21 08:18

Takovou firmu bych poslala někam a vůbec to nevyplnovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 08:19
@FlorenceF Jenkins píše:
Třeba tě jeste diagnostikujou :nevim:Jinak, pokud se mi ozve asistentka Míša, tak me to nevyšokuje, rekla bych, ze v zahranici běžné, ze se nekdo podepisuje Tom nebo Joe. Vykoleji me maximalne jmeno, u ktereho netusim gender nebo co je jmeno a co prijmeni :lol:

Diagnostika mi vyjela hnedka po vyplnění.

• Citovat
  • Nahlásit
2304
24.6.21 08:22
@Anonymní píše:
Diagnostika mi vyjela hnedka po vyplnění.

No, tak treba jim vyjelo 10 diagnostik a ozyvaj se postupne :nevim: nevim, nikdy jsem to nezazila, uvidis, zitra rano bych jim poslala zdvorily dotaz :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18197
24.6.21 08:27

Úplně si nejsem jistá, že bych chtěla pracovat ve firmě, kde vybírají zaměstnance na základě preference barviček :P Takže mě osobně by bylo celkem jedno, jestli to byla diagnostika, průzkum trhu nebo test na FB :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1498
24.6.21 08:30

Jestli to bylo myšleno vážně, tak buď ráda, že tě nevzali :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16064
24.6.21 08:32

Mě by neodradila ani zdrobnělina, nejspíš ani ta diagnostika. Spíš ta mailová komunikace. Jako že budou dělat předvýběr jen na základě psaných info? Pro mě je tedy podstatné i slovní vyjadřování. Takže bych se neobtěžovala
nezdržovala vyplňováním žádného dotazníku jen na základě pokynů zaslaných elektronicky.

Ale tak snad to ještě dopadne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.21 08:37

Ta zdrobnelina nemusi nic znamenat ja jsem pokrtena zdrobnelinou, nebylo to na sk takze to jmeno nepouzivam ale nekdo treba ano. Napr Tereza Vorpsalkova pokrtena Janicka. Jinak ve sve praci jsem delala take diagnostiku-reakce na stres, rychle rohodovani atp. Na zaklade toho vybrali z desitek zivotopisu jen par kdo prosel do druheho kola a to potom uz probihalo jako normalni ustni pohovor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.21 08:40

Ta zdrobnelina nemusi nic znamenat ja jsem pokrtena zdrobnelinou, nebylo to na sk takze to jmeno nepouzivam ale nekdo treba ano. Napr Tereza Vorpsalkova pokrtena Janicka. Jinak ve sve praci jsem delala take diagnostiku-reakce na stres, rychle rohodovani atp. Na zaklade toho vybrali z desitek zivotopisu jen par kdo prosel do druheho kola a to potom uz probihalo jako normalni ustni pohovor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
24.6.21 08:42

Tady ta barevná “anketa” se používá u nás v práci běžně. Naposledy to bylo ke zjištění naši spokojenosti. Nemám je ráda, takže když tam je upozornění, že anketa je anonymní ani to nevyplňuju…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 08:46

Právě mi to bylo divné. Vždyť jsou různé typy osobnosti (někdo na to jde esotericky přes čakry, jiný hodnotí jen jak se mu barvy líbí), každý má jiné prožitky, zkusenosti, pochází z jiných rodin (narážím na slova máma, táta, sourozenci),myslím, že neexistuje jednotná šablona pro všechny. A vyšlo mi něco, co teda rozhodně nesouhlasí a kvůli tomu třeba nepřijmout člověka? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 08:53
@Anonymní píše:
Chci se s Vámi poradit, možná má někdo i osobní zkušenost. Předevčírem jsem reagovala na pracovní inzerát, kde hledali personální referentku a asistentku. Včera ráno mi poslali mail, že můj profil a životopis zaujal, a že v průběhu půlhodiny mi pošlou personální diagnostiku (neboli analýzu osobnosti), kterou mám projít, nezabere mi to moc času asi jen 20 minut, pak to odešlu a oni mi zavolají a dohodnou další postup. Paní, která mi to psala se podepsala zdrobnělinou, což mi přijde lehce neprofesionální. I když jí tam všichni třeba tak oslovují, tak v obchodním styku by se to používat nemělo. Pak mi mail dorazil, bylo tam 9 barev a já měla řadit barvy podle toho, která byla nejpříjemnější až po tu nejmíň - tak začala jsem svoji nejoblíbenější zelenou, pak veselou žlutou a skončila u šedé - tam se těžko orientuje. A pak následovalo výroky typu hraju automaty, máma, táta, sourozenci, pracovní pohovor, sex, partner, nevěra…takové věci a já měla k tomu přiřadit barvy, které s tím souvisí nebo to evokují, nebo mají s tím spojení a do minuty bylo vyhodnocení. A vyšli mi 3 typy personální osobnosti. A taky charakteristika jednou větou. A už se nikdo neozval. Manžel byl toho názoru, že možná ani nikoho nehledali, jen potřebovali lidi na vyzkoušení diagnostiky, je to všechno podivné. Máte zkušenost nebo Vás názor? Poprosím anonym z důvodu citlivých informací o firmě. Děkuji.

Znam, sveho casu jsem se nedostala na dve prace, ktere byly o testech, total v nich pohorim..mozna jsem nedala praci ve stresu a nejsem asi az tak teamova hracka a takove ty hlody…pritom osobni pohor byl pry v poradku s vybrali by me…pravda je ze delam samostat. praci kde jsem sama a ta mi vyhovuje..

• Citovat
  • Nahlásit
9225
24.6.21 09:05
@unuděná píše: Úplně si nejsem jistá, že bych chtěla pracovat ve firmě, kde vybírají zaměstnance na základě preference barviček :P Takže mě osobně by bylo celkem jedno, jestli to byla diagnostika, průzkum trhu nebo test na FB :mrgreen: :mavam:

Tak ono to je trochu složitější než jen vybírání barvicek. Navíc nikde to není žádný hlavní kritérium, jen to s dalšími věcmi udělá nějaký náhled na toho člověka, jeho osobnost a schopnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat