Byl to vztah s manipulátorem?

Anonymní
8.4.21 11:05

Byl to vztah s manipulatorem?

Zdravím, je to pár dní, co jsem ukončila roční vztah s mužem, který se objevil chvilinku po mém rozvodu. Byl mi v začátcích oporou. Věděl, co mi v manželství chybělo, a to všechno mi dával… Pocit výjimečnosti, obdiv, hezká slova, květiny, sex atd. Když jsme se s manželem rozvadeli, on tu byl. Na telefonu, přijel, byl mi oporou. Vše bylo krásné… Neřešila jsem, že bydlí na ubytovně, že je v insolvenci kvůli gamblerství, nemá moc peněz. Cenila jsem si ho, že se ke všemu postavil čelem, chodí na brigády, aby i nám mohl něco dopřát, ale hlavně, že mi dává ty krásné chvíle, které mi v manželství chyběly. Postupně jsem ho představila dětem, jezdil za námi, plánovali jsme si budoucnost. Jen co poznal děti, za chvíli přišel s tím, že by se nastěhoval, že tu je stejně pořád a ušetří to jemu peníze za ubytovnu, kde stejně už téměř není a mně to pomůže s nájmem. Dohodli jsme se, kolik mi bude přispívat a že mou podmínkou je, že přestane hulit marihuanu. Se vším souhlasil, že to jsou pro něj jasné počty, co je důležitější, že já. Nastěhoval se a už po dvou týdnech začal opět hulit. Poslouchala jsem, že to není tak jednoduché po 20letech s tím přestat. Povolila jsem tedy, že když tu nebudou děti, může si o víkendu dát. Jenže postupně začal přidávat, z víkendu byly tři dny, věčně jsme se kvůli tomu hádali, že to neumím pochopit. Až to po dvou měsících skončilo tak, že když si nevazim toho, že to omezil, bude si tedy hulit úplně jak chce a já mu do toho nebudu kecat. Celá naše dohoda vlastně padla. Když jsem přišla třeba večer domů, ležel na gauči a hrál hry na telefonu. Samozřejmě zhuleny. Řekla jsem, proč neomylně nádobí a hned začal řvát, že jsem generál, přitom tam byl čtyři hodiny sám. Vypukla taková hádka, kdy se vše obrátilo proti mně a já se ve finále omlouvala. A tak to bylo čím dál častěji. V hádkách jsem si na svou osobu vyslechla tolik urážek, že odejde, že radši zpátky na ubytovnu, než žít s takovým člověkem jako já. A já vždy chodila, brečela, odprosovala. Teď proběhla poslední, kdy chtěl půjčit peníze na poker s kamarády a já řekla, že v tomto ho podporovat nebudu. Byla jsem najednou chamtivy sobec, vyčetl mi i rohlíky, co každou sobotu kupoval. Přitom na jídlo mi nedával, jen 3tis nájem. Vše jsem platila já, vozila ho autem, nakoupila mu k Vánocům značkové oblečení a dočkala se toho, že jsem sobec a nakonec i nadávky krávo blbá. Odešel, že končí a jde radši na ubytovnu. Asi čekal, že ho budu zase prosit a já ne. Po té nadavce už to nešlo. Vím, že je to dobře, ale to jsem opravdu tak naletěla?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1712
8.4.21 11:12
@Anonymní píše:
Zdravím, je to pár dní, co jsem ukončila roční vztah s mužem, který se objevil chvilinku po mém rozvodu. Byl mi v začátcích oporou. Věděl, co mi v manželství chybělo, a to všechno mi dával… Pocit výjimečnosti, obdiv, hezká slova, květiny, sex atd. Když jsme se s manželem rozvadeli, on tu byl. Na telefonu, přijel, byl mi oporou. Vše bylo krásné… Neřešila jsem, že bydlí na ubytovně, že je v insolvenci kvůli gamblerství, nemá moc peněz. Cenila jsem si ho, že se ke všemu postavil čelem, chodí na brigády, aby i nám mohl něco dopřát, ale hlavně, že mi dává ty krásné chvíle, které mi v manželství chyběly. Postupně jsem ho představila dětem, jezdil za námi, plánovali jsme si budoucnost. Jen co poznal děti, za chvíli přišel s tím, že by se nastěhoval, že tu je stejně pořád a ušetří to jemu peníze za ubytovnu, kde stejně už téměř není a mně to pomůže s nájmem. Dohodli jsme se, kolik mi bude přispívat a že mou podmínkou je, že přestane hulit marihuanu. Se vším souhlasil, že to jsou pro něj jasné počty, co je důležitější, že já. Nastěhoval se a už po dvou týdnech začal opět hulit. Poslouchala jsem, že to není tak jednoduché po 20letech s tím přestat. Povolila jsem tedy, že když tu nebudou děti, může si o víkendu dát. Jenže postupně začal přidávat, z víkendu byly tři dny, věčně jsme se kvůli tomu hádali, že to neumím pochopit. Až to po dvou měsících skončilo tak, že když si nevazim toho, že to omezil, bude si tedy hulit úplně jak chce a já mu do toho nebudu kecat. Celá naše dohoda vlastně padla. Když jsem přišla třeba večer domů, ležel na gauči a hrál hry na telefonu. Samozřejmě zhuleny. Řekla jsem, proč neomylně nádobí a hned začal řvát, že jsem generál, přitom tam byl čtyři hodiny sám. Vypukla taková hádka, kdy se vše obrátilo proti mně a já se ve finále omlouvala. A tak to bylo čím dál častěji. V hádkách jsem si na svou osobu vyslechla tolik urážek, že odejde, že radši zpátky na ubytovnu, než žít s takovým člověkem jako já. A já vždy chodila, brečela, odprosovala. Teď proběhla poslední, kdy chtěl půjčit peníze na poker s kamarády a já řekla, že v tomto ho podporovat nebudu. Byla jsem najednou chamtivy sobec, vyčetl mi i rohlíky, co každou sobotu kupoval. Přitom na jídlo mi nedával, jen 3tis nájem. Vše jsem platila já, vozila ho autem, nakoupila mu k Vánocům značkové oblečení a dočkala se toho, že jsem sobec a nakonec i nadávky krávo blbá. Odešel, že končí a jde radši na ubytovnu. Asi čekal, že ho budu zase prosit a já ne. Po té nadavce už to nešlo. Vím, že je to dobře, ale to jsem opravdu tak naletěla?

Jo naletěla…tohle fakt nepochopím :roll: Promiň, vím že jsem Ti moc nepomohla, ale tohle mi hlava fakt nebere a to rozhodně nejsem z těch, co si mohou mezi muži vybírat :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10527
8.4.21 11:13

Tohle nebyl manipulator. Tohle byl hulič, vyzirka a urcite je dobre, ze je pryc. At si na te ubytovne treba zhnije. A tobe to nemusi byt lito. Taky zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
8.4.21 11:14

Proč to potřebujete pojmenovat zrovna slovem manipulátor? Dříve se užívalo výstižnější slovo vych. ánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8478
8.4.21 11:16

Nemyslim, ze kazdy vycuranek je hned manipulator. Spise si myslim, ze tys zbytecne rychle skocila (a bez rozmyslu) do vztahu, kde ti zcela naivne stacila pozornost a zajem. Veskere varovne signaly jsi ignorovala a bez vetsiho rozmyslu ho privedla do zivota svym detem. A tohle vidim jako zasadni problem. Umis byt sama? Protoze si nemyslim, ze je dobre tahat detem do zivota kazdeho muze, ktery ti do budoucna prebehne pres cestu. Dej si cas, urovnej si myslenky a formuluj si sama pro sebe to, co od partnera vlastne chces. a krome tech vnejsich znaku zajmu a romantickych gest neopominej i ty ne tolik viditelne, ale pro zivot (zvlast s detmi) zasadni.
Manipulator? Nevim. Vycuranek, ktery se prilepil na zenu po rozvodu a vyuzil jeji naivity? Urcite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
8.4.21 11:16

A neni to jedno? Byl to v podstatě fetak a bezdomovec. Dobře, že ses ho zbavila. A šťastnější ruku při příštím výběru (už kvuli detem)! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32292
8.4.21 11:17
@Anonymní píše:

Hlavně už neber zpátky a bud ráda, že se nestalo něco horšího.

Pokud by měl být návrat tohoto pána, být otcem dětí, tak je budu chtít do péče, nechtěla bych, aby moje děti byly v domácnosti s tímhle pánem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2914
8.4.21 11:18

Tohle neni manipulator, ale vycuranek a zavislak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5033
8.4.21 11:23

Manipulátor nevím, ale teď už aspoň víš, proč byl sám na ubytovně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
782
8.4.21 11:24

U nas takovym lidem rikame parazit. Dobre, ze je pryc :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5033
8.4.21 11:24
@free333 píše:
Hlavně už neber zpátky a bud ráda, že se nestalo něco horšího.Pokud by měl být návrat tohoto pána, být otcem dětí, tak je budu chtít do péče, nechtěla bych, aby moje děti byly v domácnosti s tímhle pánem…

A navíc toto. Ženská s dětma už se holt nemůže řídit jen “srdéčkem”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11193
8.4.21 11:26

Buď ráda že je pryč. Počítej ale s tím, že až mu dojde, že už se nebudeš omlouvat a je ti to jedno, tak se opět změní v toho chlapa, kterým byl na začátku :think: Co mu s tebou chybělo? Dal ti tři tisíce a nemusel se o nic starat. Nechápu, že jsi to nechala zajít takhle daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2560
8.4.21 11:46

Myslím, že tohle bude ten typ, co vyhodíš dveřma, a vleze komínem. Bacha na to!
Hlavně už mu probůh nedávej další šanci.
Teď je v žumpě, kam každý feťák a asociál právem patří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8163
8.4.21 11:54

Bylo by mi trapne pred detmi, ze ziju s nekym takovym

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31999
8.4.21 11:57

Blbec a parazit. Asi je jasné, proč dřepí na ubytovně. Mně by kuřák vůbec nepřestoupil práh. Smradlavé popelníky nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat