Byla jste některá na obratu zevními hmaty miminka ve FNO Ostrava?

21
15.7.20 13:44

Byla jste některá na obratu zevními hmaty miminka ve FNO Ostrava?

Ahoj, poprosím o zkušenosti, zdali jste některá byla na otočení miminka zevními hnaty ve Fakultní nemocnici v Ostravě.

Jsem 36+0 a malá je stále koncem pánevním, s hlavičkou nahoru.
Byl mi nabídnut obrat zevními hmaty a chtěla jsem do něj jít, teď mě ale trochu odrazuje, že mám placentu ve předu, navíc bych tam musela jet na dvakrát, protože nyní vyžadují předem ať tam jedu na testy na covid a poté znovu na konzultaci a manžela tam k tomu ani nepustí, a to by si kvůli toho musel brát dovču. A kdyby se měl tím vyvolat porod, tak bez něj…

Rada bych věděla jaké jsou vaše zkušenosti, ať mám tak trochu představu, jestli to má vůbec cenu :). Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.7.20 14:39

Nebyla. Mně se dítě obrátilo při porodu na porodním sále. Ale personál říkal, že to ještě v životě neviděli. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
23688
15.7.20 14:41

Osobně mi to taky hrozilo, protože se dítě nechtělo otočit a nešla bych do toho. Těch rizik co tam je je dle mě až moc. Za mě radši císař než tyto pokusy. Říkala jsem si, že mimčo ví, proč je hlavičkou nahoru a toho se budu držet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10186
15.7.20 14:43

Rozhodně bych do toho nešla! Určitě bychbtrvsla na sekci. Co když má dítě kratší šňůru? Nebo se tam blbě zamota?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2986
15.7.20 14:43

Nešla bych do toho. Že tam nemůže být manžel je to poslední. Ale přijde mi to hodně rizikové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 14:54

Kamarádka byla ale Vítkovicích. Malá je zdravá a narodila se po termínu a po několika dnech od tohoto hmatu. Hmat ji prováděla její gynekoložka a malou i přivedla na svět.

• Nahlásit
  • Citovat
21
15.7.20 15:05
@Anonymní píše:
Kamarádka byla ale Vítkovicích. Malá je zdravá a narodila se po termínu a po několika dnech od tohoto hmatu. Hmat ji prováděla její gynekoložka a malou i přivedla na svět.

Takže se obrat povedl? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 15:09

@vkol ano :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
21
15.7.20 15:10
@Nell2 píše:
Nešla bych do toho. Že tam nemůže být manžel je to poslední. Ale přijde mi to hodně rizikové.

No vím, že hodně mamink říká, že je to hodně rizikové a že by do toho nešly. Což ale nechápu, kde se bere. Co jsem se dívala na videa, tak hmaty vypadají neagresivně. Navíc je to celou dobu monitorováno a nejhorší co se může stát, že miminko přivedou na svět císařským řezem dříve…a od 37 týdne už je stejně víceméně vyvinuté, už teď má skoro 3 kila…aji doktorka mi říkala že obavy o předčasný porod dle jejího mínění nejsou na místě.

A omotání pupeční šňůrou - ty rizika jsou tu i u normálního porodu, natož porodu koncem pánevním…císařský řez má taky svá rizika..taky bych chtěla ještě druhé mimi :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
15.7.20 15:22
@Aspera píše:
Osobně mi to taky hrozilo, protože se dítě nechtělo otočit a nešla bych do toho. Těch rizik co tam je je dle mě až moc. Za mě radši císař než tyto pokusy. Říkala jsem si, že mimčo ví, proč je hlavičkou nahoru a toho se budu držet.

Kdysi se taky nedělaly císařské řezy, ale rodilo se KP/přetáčelo..tak mi to zas jako takový pokus nepříjde…hlavně tedy ten obrat, tam mi příjdou rizika minimální, když je vše monitorované a můžu si řeknout ať toho nechají, kdyby mi to přišlo moc agresivní…Navíc jsem neslyšela o nikom, kdo by na tom byl a něco špatného se stalo…

Ale nevím no, raději sbírám i zkušenosti ostatních :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23688
15.7.20 16:26
@vkol píše:
Kdysi se taky nedělaly císařské řezy, ale rodilo se KP/přetáčelo..tak mi to zas jako takový pokus nepříjde…hlavně tedy ten obrat, tam mi příjdou rizika minimální, když je vše monitorované a můžu si řeknout ať toho nechají, kdyby mi to přišlo moc agresivní…Navíc jsem neslyšela o nikom, kdo by na tom byl a něco špatného se stalo…Ale nevím no, raději sbírám i zkušenosti ostatních :).

Já jsem v té době pročítala co se může stát a byly tam různé informace, že se dítě začalo dusit, stalo se něco s dělohou atd. Takže pro někoho bezpečná věc, pro mě nebezpečná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.20 22:44

Já jsem na tom byla (teda v jiné nemocnici) a nepodařilo se, takže císař. Kamarádka byla týden po mně a podařilo se, rodila přirozeně. Obě děti jsou v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
1774
19.7.20 23:15

Syn se narodil po úspěšném obratu., v pořádku. U mě to byl jednoznačně úspěšný zákrok. Přišel mi bezpečný. Monitoring byl opravdu pečlivý, vše na operačním sále s armádou doktorů v zádech, anesteziologem, zajištěný žilním vstupem… Pokud by byl problém, byl by kluk do minuty venku… narodil se 14 dní po obratu, přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
20.7.20 12:46

Moje zkušenost

Tak přidávám ještě svoji zkušenost, protože jsem se na to rozhodla jít :). Za mě bohužel bez úspěchu, i když to bylo pokaždé skoro.

Co se bezpečnosti týče - miminko bylo neustále kontrolováno. Pan doktor říkal, že nikdy nemuseli dělat akutní císařský řez, max. miminko vrátili do původní polohy.

Co se týče bolesti, tak za mě snesitelné a neváhala bych zkusit znovu. Neříkám, že je to příjemné, ale vydržet se to dá a kdykoli je můžete zastavit. Používají na to otočení sílu, to ano, ale porod bude určitě horší :). Důležité je uvolnit břicho co to jde, nevzpírat se a prodýchavat to. Za mě nejhorší otrava je pak ležet na lůžku, místo než jít doma na procházku - ale to je vše kvůli monitoringu pro bezpečnost mimi :)

Miminko namísto KP je nyní páteří dolů, tak uvidím, jestli jí to nedomluvilo a neporadí si už malá sama, ať už jakymkoli směrem. Já jsem ráda, že jsem zkusila a naděje umírá poslední :D. Tak se držte! :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama