Reklama

Bylinky - Muňa Muňa a Wira Wira

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fia80
Závislačka 2966 příspěvků 03.03.17 19:25
Bylinky - Muňa Muňa a Wira Wira

Ahoj,

víte někdo, kde najdu od kolika let jsou tyto bylinky vhodné? Na lahvičce tinktury je napsané, že to není vhodné pro malé děti, ale není specifikované od kdy to vhodné je.

Na internetu jsem našla, že tyto bylinky jsou vhodné od 3 let.

Máte někdo nějaký ověřený zdroj, kde bych mohla zjistit od kdy jsou tedy tyto bylinky vhodné?

Děkuji.

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4999 příspěvků 03.03.17 20:22

Opravdu vám přijde jako dobrý nápad cpát do dítěte cosi z druhé strany světa?

Bez jistoty co je uvnitř, bez kontrolních mechanismů zemí EU.

Proč?

V čem si myslíte, že je peruánská bylina lepší než třeba heřmánek či bezinky? Protože je to zrovna trendy?

Znáte tu, jak si Chobot chtěl z jižní ameriky přivézt ayahuasku, a místo toho mu prodali durman, kterým otrávil desítky lidí?

Etsien
Kecalka 139 příspěvků 05.03.17 12:30

A Vy si, Ou, opravdu myslíte, tímhle stylem, jakým jste příspěvek napsala, někoho přesvědčíte, aby měl vůbec chuť se nad Vaším názorem zamýšlet? :-)
Byť můžete mít 100× pravdu..
Moc se mi líbí rčení:
„Úsměvem prosadíme víc, než tvrdostí“
A myslím, že je v tom hodně pravdy.

Ou
Závislačka 4999 příspěvků 05.03.17 13:51

@Etsien no dávám přednost faktům před pasivně agresivní manipulací.

fia80
Závislačka 2966 příspěvků 05.03.17 17:18

Nemyslím si, že tyto bylinky chci používat, protože jsou modní z Jížní Ameriky, ale protože jsem je náhodou objevila pro sebe a zjistila jsem, že fakt na mé nachlazení velmi dobře zabírají. A zkusmo jsem je v nízkých dávákách 2× dala i dceři a rozjíždějící nemoc se ji pokaždé rychle zlepšila - v dubnu bude mít 5 let. A proto jsem vznesla dotaz, zda někdo ví, od kdy jsou tyto bylinky pro děti vlastně vhodné.

Je pravda, že heřmánek jsem nikdy nepoužila k léčbě rýmy. Používám ho na zánět spojivek.

Na jaře dělám sirup z květů černého bezu a dětem i sobě ho dávám. Bezinky do nich nedostanu - stejně jako brusinky nebo borůvky :nevim:.

Já jsem z našich bylinek na kašel, rýmu a nachlazení vyzkoušela už hodně - dělala jsem cibulové, česnekové, tymiánové, mateřídouškové sirupy - ale nepřišlo mi, že by to na děti mělo nějaký extra účinek. Dětem jsem dávala i colostrum nebo propolis a taky to na ně moc neúčinkovalo.

Nyní se mi na kašel vemi osvědčil sliz z lněného semínka nebo čaj z lotosového kořene, který také nejsou z našich luhů a hájů i když len se u nás používá už dlouho.

Já nehledám nic modního, ale hledám něco, co bude fungovat, aby děti nebyly nemocné a když už je něco schvátí, tak jsem ráda, že mám něco, co jim pomůže být zase co nejdříve fit.

Tinkturu mám z české firmy, takže věřím, že v ní je to, co píšou na obale. odkaz

PS: Rajčata a brambory taky jíme a jsou původem z Jížní Ameriky - jen se už v našich domácnostech více zabydlely.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

„Novotný má veliké problémy a já mu zařídím ještě větší,“ vzkazuje Řepka

Alespoň drobná záplata za půlroční vězení a tučnou pokutu? Pavel Novotný na... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama