Bylinky na lepší menstruaci - poraďte prosím

Anonymní
2.5.21 22:41

Bylinky na lepší menstruaci - poraďte prosím

Ahoj, potřebovala bych poradit.
Před zhruba rokem a půl jsem přestala brát hormonální antikoncepci, kterou jsem brala asi 2 roky. Poté jsem si nechala zavést nehormonální tělísko, které mám již rok. Co mě ale trápí je menstruace. Mám nepravidelný cyklus, mívám menstruaci, která trvá 14dní potom týden pauza a zase odznova 14dní menzes a týden pauza. V dalším měsíci je to třeba zase úplně jinak.
Už mi to leze na mozek. To ani nemluvím o tom, že jsou dny, kdy mi tampón nevydrží ani hodinu, jak mám silnou menstruaci.
Nechci sahat po žádných hormonech na uklidnění menstruace, proto jsem se chtěla zeptat, jestli by se tu nenašel někdo, kdo by mi poradil nějáké bylinky nebo něco tomu podobného? Slyšela jsem spoustu chváli na bylinku Drmek, ale nevím jestli ji koupit jako sušenou bylinku a dělat čaje nebo koupit v lékárně tablety a užívat je. Prosím ženský poraďte nebo se z toho zjesnu :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
980
2.5.21 22:46

Jestli máš tělísko, tak ti očividně nevyhovuje. Tohle už bych dávno řešila na gyndě.
Bylinky pomáhají tělu bez antikoncepce, s tělískem to bude o dost horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 22:49

@Markéta188 Prvního půl roku to bylo právě v pořádku a já se furt ujišťuji tím, že se s tím tělo jen srovnává z braní hormonální antikoncepce a z nového tělíska. Myslíte tedy, že mi opravdu nesedlo a je třeba jej vyndat? :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
980
2.5.21 23:00

Pokud máš tělísko déle jak půl roku a máš tyto problémy, tak je to špatně.
Naopak by ti s tělískem měla ms slábnout, někomu vymizí úplně.
Silná a častá ms není s tělískem v pořádku.
Navštívila bych gynekologa. Třeba se to ještě srovná, ale většinou se dává tělísku šanci první půl rok a když jsou komplikace, tak se tělísko vyndá.
Ono sedne málo komu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 23:03

@Markéta188 Moc vám děkuju, zítra tedy zavolám svému gynekologovi a domluvím se s ním. Achjo, přesně takhle jsem doufala že to nedopadne. Ale moc Vám děkuji za to že jste mě “donutila” se rozhoupat a fakt tam budu muset zavolat :)

• Citovat
  • Nahlásit
31280
2.5.21 23:38
@Markéta188 píše:
Pokud máš tělísko déle jak půl roku a máš tyto problémy, tak je to špatně.
Naopak by ti s tělískem měla ms slábnout, někomu vymizí úplně.
Silná a častá ms není s tělískem v pořádku.
Navštívila bych gynekologa. Třeba se to ještě srovná, ale většinou se dává tělísku šanci první půl rok a když jsou komplikace, tak se tělísko vyndá.
Ono sedne málo komu…

Ale ona nemá hormonální tělísko. U toho se nemenstruuje.

Zkusila bych maliník a doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
2.5.21 23:42

Me pomohl na srovnani cyklu jerab ptaci :think: a ostripestrec po brani antikoncepce na procisteni jater

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 23:44

@Markétka111 Super, děkuju podívám se na ten jerab ptačí :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 23:45

@Russet Děkuju, zítra si zavolám se poradit co a jak😀 o maliníku slyším prvně, každopádně na to určitě kouknu, děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
5386
2.5.21 23:50

Kontryhel a řebříček ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 23:53

@Nerine o Kontryhelu jsem slyšela, že může úplně blokovat ovulaci, proto ho radši vynechám :) ale na řebříček kouknu, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
913
3.5.21 01:18
@Anonymní píše:
@Nerine o Kontryhelu jsem slyšela, že může úplně blokovat ovulaci, proto ho radši vynechám :) ale na řebříček kouknu, děkuji

Mne kontryhel rozjel v kombinaci s malinikem tak silnou ovulaci, ze jsem otehotnela prakticky hned a cekam dvojcata.
Nevim, kde ste cetla, ze blokuje ovulaci, ale je to blbost. Kontryhel naopak podporuje mimo jine plodnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5386
3.5.21 13:11
@Anonymní píše:
@Nerine o Kontryhelu jsem slyšela, že může úplně blokovat ovulaci, proto ho radši vynechám :) ale na řebříček kouknu, děkuji

Vždyť máš tělísko, tak snad neřešíš ovulaci a těhotenství, ne? Ty můžeš pít kontryhel celý cyklus. Ale až budeš chtít otěhotnět, pije se to jen do ovulace.
Jinak při hodně silné menstruaci mi ještě pomáhal vymačkaný citron a zkrátka hodně vitaminu C.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5386
3.5.21 13:12
@janikema90 píše:
Mne kontryhel rozjel v kombinaci s malinikem tak silnou ovulaci, ze jsem otehotnela prakticky hned a cekam dvojcata.
Nevim, kde ste cetla, ze blokuje ovulaci, ale je to blbost. Kontryhel naopak podporuje mimo jine plodnost.

Tak, tak :palec: On se musí pít správně, a pak dělá divy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat