Byly jste přesvědčený že chcete být těhotný?

43
16.8.21 12:30

Byly jste přesvědčený že chcete být těhotný?

Hezký den,
jen bych se chtěla zeptat zda měl někdo podobné pocity ohledně těhotenství. Jsem s přítelem už 6 let, bydlíme spolu ve vlastním, máme jistou práci… Mně je 26 přítelovi 28 let. Partner by si už přál miminko a moc se na tu dobu s dítětem těší. Ale já si nejsem vždy úplně jistá. Někdy mám pocit, že je už ten správný čas a jindy zase, že by bylo lepší ještě počkat. Pak si sama sobě říkal, ale na co chci vlastně čekat? (to sama nevím :D ). Měli jste to taky tak, že jste byli přesvědčení o miminku jen někdy a někdy jste váhaly?
Nevim zda někdy přijde doba kdy budu na 100% přesvědčená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10817
16.8.21 12:33

Ještě pár dní před porodem jsem si říkala s hruzou co s tím dítětem budu delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7593
16.8.21 12:33

V 26 letech jsem na dítě nebyla připravená za 3 roky už to bylo jinak. Taky je možný že to není ten pravý. Proto ti to nenasakuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
16.8.21 12:42

Může to být i tak, že víš, že děti ve svém životě chceš, ale přijdou bez plánu, samy ve svém čase. Anebo tusis, že je vubec nechces. Znám i ženu, léta vdanou, která si dítě pořídila na prahu 40, do té doby prohlašovala, že mateřství necítí. Někdy žena v pozdějším věku neplánovaně a treba ani s ne uplně vhodným partnerem otěhotní a uvědomí si, že je to mozna jediná šance být matkou. Některé ženy mají v sobě mateřské sklony odjakživa, jiným se rozvinou treba až s určitým partnerem. A další se pro potomka rozhodnou třeba z rozumových důvodu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5942
16.8.21 12:42

Děti jsem určitě chtěla, ale nebyla jsem si jistá sama sebou. Nakonec je to lepší, než jsem čekala :D :srdce:, ale taky je pravda, že své první dítě jsem porodila v mých 30 letech. A těsně před porodem jsem si říkala… co mi chybělo, proč to dělám :lol: tak jsem těsně před čtyřicítkou porodila druhé dítě a je to super, ale sem tam mi chybí síly a pokud by to šlo, tak bych si dítě přála dříve. Zhruba v těch tvých 26 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6626
16.8.21 12:45
@Evicka20 píše:
Hezký den,
jen bych se chtěla zeptat zda měl někdo podobné pocity ohledně těhotenství. Jsem s přítelem už 6 let, bydlíme spolu ve vlastním, máme jistou práci… Mně je 26 přítelovi 28 let. Partner by si už přál miminko a moc se na tu dobu s dítětem těší. Ale já si nejsem vždy úplně jistá. Někdy mám pocit, že je už ten správný čas a jindy zase, že by bylo lepší ještě počkat. Pak si sama sobě říkal, ale na co chci vlastně čekat? (to sama nevím :D ). Měli jste to taky tak, že jste byli přesvědčení o miminku jen někdy a někdy jste váhaly?
Nevim zda někdy přijde doba kdy budu na 100% přesvědčená.

Máš to už napořád. Přijdou doby pěkně i doby velmi zle. A pořád ho máš na krku. Partner ví, co miminko znamená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11092
16.8.21 12:49

Obě děti jsem měla spíše z rozumu, to svých 28 let jsem tvrdila, že asi žádné mit nebudu. Pak jsem potkala svého nynějšího manžela a rozhodla se jinak. Druhé jsme měli hlavně proto, aby syn nezůstal sám. Být mámou je krásná věc, ale na rovinu říkám, že se dětem neobětuji, poměrně brzy jsem se vracela do práce a manžel funguje úplně stejně jako já. Děláme protisměny, takže mu ani nic jiného nezbývá. Kdybych to měla nechat na přírodě, tak nevěřím, že ta doba biologických hodin někdy přijde. Já bych na tvém místě nečekala. Vyloženě odpor k tomu nemáš a ono to naskočí samo. Já měla první na prahu třicítky a musím říct, že je každý rok znát. Lituji, že jsem je neměla dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 12:54

V mých 25 letech mě manžel začal “přemlouvat” na třetí miminko :andel: Měli jsme už dva “větší” kluky a od začátku vztahu jsme byli domluvení na třech dětech. A také jsme nechtěli moc velký věkový rozdíl. Jenže já jsem se pořád nemohla rozhodnout, jestli už je ten čas nebo ne. Že jednou to miminko bude jsem věděla, ale začít snažit se jsem ještě úplně nechtěla. Tak jsme udělali kompromis. Vysadila jsem prášky a pak při každém sexu se mě manžel ptal, jestli se budeme chránit (kondomem), budeme se milovat přerušovaně a nebo to nechám na něm :) Nic jsme nehlídali a po 1,5 roce jsem v ruce držela v absolutním šoku pozitivní test :lol: Na nějaké cílené snažení bych se asi přemluvit ještě nenechala, ale takhle, nechat to náhodě, mi to přišlo takové přirozené :palec: A nakonec jsem ráda, že to tak dopadlo a že už to budu mít za sebou :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
14076
16.8.21 12:56

Mam tri deti, ktere jsem chtela, ale tehotna jsem teda nechtela byt idealne ani jednou :mrgreen:. A jinak nejake materske city mi naskocily az dlouho po porodu prvniho ditete (bylo neskutecne urvane a narocne), s dalsimi detmi lepsi. Pri prvnim porodu mi bylo 31, takze spis takove tehotenstvi z rozumu :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 12:58

@Evicka20 kdyz jsem otehotnela poprvy, tak me na tom wc pri pohledu na pozitivni test polil studeny pot :mrgreen: Nicmene pak jsem potratila, pak znovu, pak jeste jednou, takze kdyz nakonec tehotenstvi klaplo (a udrzelo se fakt az do konce), tak jsem si to fakt na 100 % prala. NIcmene to neznamena, ze jsem nemela strach z toho jestli budu dobra mama, to si myslim ze zaziva kazda, i kdyz je tehotenstvi sebevic chtene a vymodlene.

• Citovat
  • Nahlásit
745
16.8.21 12:59

Děti jsem chtěla a byla jsem si teda 100% jistá. O třetím už jsem si jistá nebyla a proto k němu nedošlo. Teď ve 36 letech už ani nedojde, už jsem stará.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
16.8.21 13:02

Já si tím byla jistá, že chci dítě. Už jste spolu docela dlouho, už je na čase to posunout. Taky se to nemusí povést hned. Nechte tomu volný průběh, třeba to vyjde hned, třeba za rok…
Ale já jsem v tomhle možná trochu magor. Mám 26 a už 3 děti. Já bych zase nechtěla čekat s dětmi do 30. Každá to máme nastavené jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
16.8.21 13:03

@Uslava
Partner si to myslím uvědomuje dobře. Jeho sestra má tři děti, jedno není úplně zdravé a vídáme se s nimi velmi často. Sám neměl snadný život, moc dobře ví že dítě je v dobrém i ve zlém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 13:18

Do nejakych 25 let jsem na dite nemela ani pomysleni, zivot nabizel zajimavejsi sceny, tou dobou uz jsem mela 6let staly vztah.
Okolo 30 jsem zacala citit, ze jako ano a zacali jsme resit rodinne bydleni. Ve 32 letech jsem hned na prvni dobrou otehotnela a ve 33 porodila.
Prisel cas na druhe dite, otehotneni ve 36 opet prvni mesic, porod ve 36, ale dcerka se nam narodila ve 41tt mrtva.
Ve 37 jsem zase prvni mesic otehotnela, biochemicke, nasledujici mesic znovu otehotneni a kazdym dnem cekame dvojcatka.
Vse s jednim muzem, se kterym jsem od mych 19.

• Citovat
  • Nahlásit
801
16.8.21 13:23

Já chtěla dítě od dvaceti, hrozně jsem se těšila na těhotenství. No ale studovala jsem, partner (dnes už manžel) se ještě necítil. A otěhotněla jsem v 26. Myslím, že to byl ideální kompromis mezi biologickým (jak to zvládnu fyzicky) a sociálním (jsem zajištěná, vystudovaná atd.) Později bych první dítě nechtěla. Teď plánujeme druhé a už si přijdu celkem stará. Nečekala jsem, že budu tak unavená, no. Čistě fyzicky jsem to dítě měla mít ve dvaceti, tělo prostě ví, co dělá. (Neříkám, že to tak má každý, jen má zkušenost.) Teď to druhé plánuju čistě z rozumu, aby malý nebyl sám, vždycky jsem chtěla dvě děti, ale na těhotenství se teda netěším, je to záhul (je mi 29).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat