Byly jste v těhotenství testované na toxoplazmózu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
287
29.3.22 16:05

Byly jste v tehotenstvi testované na toxoplazmozu?

Dobrý den, ženy, jsem v 25tt a s hrůzou jsem si o víkendu přečetla nějaké články o toxoplazmoze a doporučení, že jsem si na začátku tehotenstvi měla říct o krevní test (a pak v každém trimestru). Hned jsem včera letěla jako samoplatce na krev do laborky. Nicméně to už je na konci druhého trimestru skoro zbytečné, jak jsem pochopila, a mohu jen doufat v dobré výsledky. Popravdě jsem zdesena, že mě gynekolog dle průkazky automaticky otestoval na HIV, syfilis i zloutenku a na něco tak častého a nebezpečného jako toxo nikoliv ;( samozřejmě si celé tehu dávám pozor na syrové maso, ovoce a zeleninu, kočičí záchod vybírá manžel… nicméně jsem normální holka z dediny… spím 15 let s kočkami v posteli, zahradnicim, vařím maso a ryby… sice dodrzuju hygienu, ale víte jak… co když jsem něco omylem něco podcenila? Jsem úplně na dně, prostě mě nenapadlo si o test říct… byly jste všechny na toxu na zacatku tehu testované? A proc se to proboha nedělá automaticky? :,(.. přiznávám, že jsem v tehotenstvi úplně hystericka, nicméně nemůžu si v tom tehozenstvi vůbec pomoci

Příspěvek upraven 29.03.22 v 16:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1161
29.3.22 16:07

Ne, nebyla jsem testovaná 😃 a ani mě to nenapadlo. Měla bys míň číst internety a stresovat se, a víc si užívat klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
29.3.22 16:11

Nebyla jsem a ani nikoho v mém okolí neznám kdo by na tom byl :D ani by mě to nenapadlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
29.3.22 16:14

Ono velmi pravděpodobně už jsi to během těch 15 let dávno prodělala, stejně jako půlka populace. nebezpečné je to chytit v těhotenství. Ale pravděpodobnost toho, žes to nechytla během 15 let „rizikového chování“ a pak to na just chytneš během těch pár měsíců, co si dáváš fakt pozor, je zcela mizivá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15657
29.3.22 16:19

Nebyla jsem ani v jednom a ani bych nešla, nevidím důvod. Nečti internety, nebo se z toho za chvíli zbláznis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7216
29.3.22 16:30

Byla jsem a byla jsem i pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
29.3.22 16:31

@Pidulka1991 předpokládám, že úplně na zacatku a dostala jste antibiotika? Doufám, že to dopadlo dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
29.3.22 16:32

Mela jsem vystereni ve vsech svych tehotenstvich, ale jsem uz starsi rocnik. Kdysi bylo vysetreni toxoplazmozy v tehotenstvi bezne, pokud vim, nyni se provadi jen jako nadstandard.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
29.3.22 16:33

Ano, moje lékařka je dělá automaticky. Ale je to právě kvůli takovým, promiň hysterkám, aby věděla, že toxu už měly a nebudou vyšilovat. Pokud jsi z vesnice a máš kočky, tak jsi ji na 99% měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7216
29.3.22 16:38

@lilith123 testovali mě na začátku těhotenství na pohlavni nemoce toto a nevím, co ještě… Jen mi doktor rekl, že jsem toxoplasmosu prodělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
29.3.22 16:40
@Janli píše:
Ano, moje lékařka je dělá automaticky. Ale je to právě kvůli takovým, promiň hysterkám, aby věděla, že toxu už měly a nebudou vyšilovat. Pokud jsi z vesnice a máš kočky, tak jsi ji na 99% měla.

No to bych úplně netvrdila :mrgreen:
Moje doktorka dělá test taky automaticky všem a já ho mám v obou těhotenstvích úplně negativní. Toxoplasmozu jsem neviděla ani z dálky… A to jsem z vesnice, kočky jsme měli skoro 20 let, sice kastrované, ale napůl domácí, napůl venkovní, takže kamarádily s širokým okolím a záchod si dělali z naší zahrady… Doktorka se vždycky strašně diví a dělá mi během těhotenství pak ještě druhý kontrolní test :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
29.3.22 16:40
@lilith123 píše:
@Pidulka1991 předpokládám, že úplně na zacatku a dostala jste antibiotika? Doufám, že to dopadlo dobře
Že je někdo pozitivní na toxoplazmózu neznamená, že ji má v akutní fázi. Znamená to, že ji někdy v životě prodělal. Taky jsem pozitivní a mám dvě zdravý děti.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
29.3.22 16:42

@Stará známá tomu právě nerozumím, že se to už nedělá automaticky. nejsem doktor, abych sama myslela na všechna vyšetření a testy 8o hlavně že mě testoval na HIV :( kolik je asi žen v ČR, co to má? To fakt budu mít spíš to toxo. Jsem fakt naštvaná a vyděšená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
29.3.22 16:44
@lilith123 píše:
@Stará známá tomu právě nerozumím…nejsem doktor, abych sama myslela na všechna vyšetření a testy 8o hlavně že mě testoval na HIV :( kolik je asi žen v ČR, co to má? To fakt budu mít spíš to toxo. Jsem fakt naštvaná a vyděšená

HIV, syfilis a hepatitida B se v ČR testují v těhotenství povinně, to si doktor nevymyslel, to musí udělat ze zákona. Je to kvůli ochraně budoucího miminka a taky personálu, který s ženou přijde během těhotenství/porodu do kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
29.3.22 16:45
@lilith123 píše:
@Stará známá tomu právě nerozumím…nejsem doktor, abych sama myslela na všechna vyšetření a testy 8o hlavně že mě testoval na HIV :( kolik je asi žen v ČR, co to má? To fakt budu mít spíš to toxo. Jsem fakt naštvaná a vyděšená

Přestaň být tak hysterická. Nemyslíš, že kdyby to byl takový problém, tak se bude testovat celoplošně? Navíc ti ten test stejně neřekne nic víc, než že teď toxu nemáš, ale klidně jí můžeš chytit druhej den. Stačí se nechovat rizikově a hlavně nejančit kvůli nesmyslům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat