Bypass žaludku a psycholog

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.19 17:38
Bypass žaludku a psycholog

Dobrý večer,
Včera ve zprávách dávali reportáž, že přibývá těchto zákroků, ale co mě překvapilo je, že se musí před operací docházet k psychologovi.
Docela jsem nad tím taky uvažovala a tak jsem se chtěla zeptat, proč se chodí k psychologovi?
Je tu někdo, kdo operaci podstoupil? Jak to hodnotíte? Šli byste do toho znova?
Děkuji.

Reakce:
Tunrida
Hvězda diskuse 49497 příspěvků 11.03.19 17:47

Mám za sebou v září tubulizaci žaludku. U psychologa jsem nebyla, ale to záleží podle nemocnice. Nicméně ten psycholog není od věci, je to po operaci ne zrovna procházka růžovou zahradou. Jestli bych šla znovu.. to nevím. Někdo po operaci překypuje nadšením, někdo ne. Já teď určitě ne. Ale to souvisí s něčím jiným.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.19 17:56

Byla švagrová, musela k psychologovi. Má udělaný nějaký balónek pod prsem. Nicméně u ní byl ten zákrok jen vyhozene peníze nás poplatníků. Podvadi od začátku. Na začátku měla váhu 140kg, teď po 4mesicich má dole jen 5kg. A víme proč. Dr ji řekl že teď už může jíst každé 2hodiny. Takže když má jít spát a spát třeba 8hodin, tak si dává budík na každé 2hodiny aby se mohla najíst. Stále si to v hlavě nesrovnala, vlastně ani nevíme zda chce opravdu hubnout. Prosím nechat anonym

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 11.03.19 18:02

Vstup do psychoterapie rovnou a ušetři si vcelku zbytečnou operaci. Lidi kteří nezvládnout porozumět tomu, proč sami sebe ničí tím jak jedí a tím, jak se nepohybují, ti kteří si nepročistí staré rány, které tímto přehlušují, nenajdou lepší způsoby, jak systit nenaplněné potřeby než jídlem operaci normálně zase přejí.

Obezita začíná a končí v psychice. Z ní pramení vzorce toho jak člověk jí či nejí a jak se hýbe či nehýbe. Pokud si za pomoci psychoterapie uděláš pořádek v hlavě, pokud se naučíš mít ráda sama sebe, bude pro tebe najednou výrazně snazší pečovat o své tělo tak, jak potřebuje ono se vrátí do nějakého zdravého stravu.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 11.03.19 18:11

jednou jsem zabrousila na nějaké forum lidí, kteří měli tento typ operací za sebou. Tak 90% z nich by do toho znovu nešlo, co jsem tak četla.

Proč se chodí psychologovi? No ideálně proto, aby zjistil, jestli nejsi takový typ osobnosti nebo nemáš takové problémy, že ti tahle operace nebude k ničemu. Prostě ji přežereš. Dřív nebo později.

JanduleD
Echt Kelišová 8745 příspěvků 16.03.19 17:27

Známá byla na bariatricke operaci zaludku. Ve Zlíně ji odmítli, neprosla právě psychologem. Operaci nakonec postoupila tuším v Breclavi :think: nejsem si jista. Každopádně během roku se dostala že 145 na 80. Teď, po třech letech má 160. Prostě i ten zmenseny žaludek dokazala „prezrat“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 17:46

@Ou
Prosím Tě, poraď mi. Podle Tvých příspěvků vím, že Tvé rady mají hlavu a patu a jdou do hloubky.
Ve zkratce, trpím dvacet let záchvatovitým přejídáním. Asi nemusím popisovat, jak moc mi to ničí život ať už v partnerství, finančně, zdravotně, co do psychiky. Abych se neprojedla do morbidní obezity, jednou za čas jsem drasticky zhubla za pomoci hladovky a léku na hubnutí, který jsem ostatně brala trvale. Ne tři měsíce a pauza, ale dvacet let. Teď už se k léku nedostanu a váha se mi totálně vymkla z rukou. Jsem ten případ co by šel i přes bandáž žaludku, je to prostě silná závislost.
Kde je příčina vím - kromě zajídání osobních problémů, smutku a zoufalství a úzkostí, to byla chudoba v dětství. Jídlem se šetřilo, jídlo bylo vypočítané, bylo vidět, když jsem něco snědla. Když teď vidím co spořádá moje dítě, ke mi jasné že něco bylo špatně. U kamarádek jsem vyjídala ledničky, záviděla jsem že se prostě do hrnce vysype hromada párků a u nás je vše přesně. Ne míchaná vejce, ale dvě se umíchají a ROZPROSTŘOU se na chleby.....no, to jsem se trochu rozepsala.
Chápu že je už jen můj problém, že jsem to nikdy odborně neřešila, ale vysvětlení viz tabletky.
Teď jsem na tom blbě, mrzí mě že jinak jsem fakt dost pohledná ženská a tohle mě devastuje.
A teď otázka - nemám důvěru vůči klasickým psychologům. Můžeš mi doporučit něco ve stylu regrese, kineze nebo jiné techniky????
Děkuji za Tvůj čas a případnou radu :srdce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 16.03.19 18:59

Nevím, jestli ti odpoví Ou, ale nehledej obezličky v podobně regrese a podobně, brzdí tě tvůj strach procházet bolestné věci v psychoterapii. Ale jestli chceš s něčím pohnout, tak budeš muset akceptovat fakt, že to nebude bez práce a bez bolesti. Najdi si dobrého psychoterapeuta.

Váš příspěvek
Reklama