Byt - 2. patro bez výtahu. Máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 11:53
Byt - 2. patro bez výtahu. Máte zkušenost?

Ahoj,

prosíme poraďte nám. Bydlíme v novostavbě, takže jsme trochu zhýčkaní. No je to 2+kk, 42 m2 a my relativně nedávno zjistili, že čekáme 3. miminko. To už prostě v tom bytíku nedáme. Tak jsme začali hledat něco většího. No není to vůbec jednoduché a ač neradi, musíme jednat celkem rychle, protože ty byty se kupují rychle, navíc bychom to rádi stihli do porodu. Včera jsme byli na prohlídce jednoho bytu, byl podle našich představ. Vážně super. Je cihlový, má i balkón, dvůr dovnitř bloku a mnoho mnoho výhod. Ale není tam výtah, což jsme ani jeden nikdy nebydleli bez výtahu. Co myslíte, je tov elký problém se 3 dětmi?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 8761 příspěvků 04.05.19 11:56

Tak jestli je podle vašich představ, tak bych do toho šla. Druhé patro není tak hrozné. A předpokládám, že ty dvě děti co máš, jsou schopné ty schody vyjít, takže jen mimino do ruky. A co kočár? Budeš ho tam mít kam dát?

Šarlota4
Extra třída :D 11354 příspěvků 04.05.19 11:58

2.patro je podle me uplne v pohode :)

Tichošlápek
Extra třída :D 14837 příspěvků 04.05.19 11:59

2. patro je v pohodě. Bydlela jsem ve čtvrtém patře bez výtahu, dvě mrnave děti. A taky to slo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 11:59

@Monchichik Děti už schody vyjdou, ale mladší potřebuje ještě pomoct za ruku. Je to v bytovém domě, kde jsou opravdu velké chodby, takže tam je místa na kočárek hodně. Ale třeba ho vynášet do toho 2. patra. Což mě dost děsí. Navíc každý nákup, všechno tahat po těch schodech…ach jo - být tam výtah je to dokonalé. Ale to asi u bytů není nikdy =(

zrcadlo
Kelišová 7465 příspěvků 04.05.19 12:02
@Anonymní píše:
@Monchichik Děti už schody vyjdou, ale mladší potřebuje ještě pomoct za ruku. Je to v bytovém domě, kde jsou opravdu velké chodby, takže tam je místa na kočárek hodně. Ale třeba ho vynášet do toho 2. patra. Což mě dost děsí. Navíc každý nákup, všechno tahat po těch schodech…ach jo - být tam výtah je to dokonalé. Ale to asi u bytů není nikdy =(

A nemá to kočárkárnu? Taky bydlíme ve starém cihláku, ve 3.patře (okolo 50 schodů), ale do domu je i nájezd z boku (bezbariérový) a dole máme kromě hnusných sklepů i solidní místnost jako kočárkárnu (vždy 3 byty jednu), tu jsme vyčistili, vymalovali, a kočár jsem parkovala tam.

Monchichik
Echt Kelišová 8761 příspěvků 04.05.19 12:03
@Anonymní píše:
@Monchichik Děti už schody vyjdou, ale mladší potřebuje ještě pomoct za ruku. Je to v bytovém domě, kde jsou opravdu velké chodby, takže tam je místa na kočárek hodně. Ale třeba ho vynášet do toho 2. patra. Což mě dost děsí. Navíc každý nákup, všechno tahat po těch schodech…ach jo - být tam výtah je to dokonalé. Ale to asi u bytů není nikdy =(

A nejde kočárek mít třeba ve sklepě? No zase v kočárku nebude dlouho, je škoda kvůli tomu přijít o byt, který se ti jinak líbí a vyhovuje vám. Asi žádný byt nebude naprosto ideální a druhé patro je ještě fajn ;).

lea79
Ukecaná baba ;) 2308 příspěvků 04.05.19 12:04

Pokud ted vytah mate, tak bez vytahu budes te zacatku asi rozcarovana. My se take stehovali do vetsiho a na vytahu jsem trvala. Stacilo mi, kdyz obcas nejel a ja nesla vajicko, nakup a jeste hlidat starsiho, aby nespadl. Takze za mne nic moc.

Kriss Tina
Extra třída :D 10778 příspěvků 04.05.19 12:04

2. patro v pohodě, to sme ani výtah nepoužívali :D my sme ve 3. (spíš teda 4. protože je to zvýšené) a to už je teda na pováženou, ale co nadělám :D běhám to několikrát denně jako těhotná, mimčo pak taky unesu, starší chodí sám, nákupy si nechám dovézt až do bytu nebo je vynese chlap :D kočárek nechávám dole v kocarkarne, nebo máme velký sklep, takže ten fakt do bytu nenosím :lol:

Michelle_M
Závislačka 2679 příspěvků 04.05.19 12:08

Kamarádka kupovala přesně takový byt - vysněná lokalita, krásný cihlový prostorný byt, ale druhé patro bez výtahu. Má dvě děti a dá se to, i když občas zanadává :D Ono to nejhorší období tahání kočáru nebude zas tak dlouho trvat, za nějaké dva tři roky budeš pro dítě potřebovat třeba jen lehčí skládací golfky a zbydou ti „jen“ ty nákupy :lol:

Sany80s
Kelišová 7355 příspěvků 04.05.19 12:15

A ti lidé mají na chodbě věci? Já jen, když počítáš s tím, že tam dáš kočár. Ono je to totiž problém z hlediska požárních předpisů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 12:15

@Michelle_M a kromě toho, že občas zanadává, je spokojená? Já si taky říkám, že to kočárkové období je jenom chvilku. Jenže…občas jsou děti nemocné (a samozřejmě narát) a scházet v horečkách s dětmi schody, no nevím… potom může přijít nějaký úraz a ono i návštěva rodičů. Byt nekupujeme na 2 roky, ale na x let a možná napořád. Takže mě napadlo i tohle, že třeba jednou nebudou moct přijít na návštěvu. Ten kočárek žel opravdu nemůžeme nechávat dole, třeba ho tam tahat…já vám nevím. Ale tak hezky jsme se tam cítili, byl to neskutečně útulný byt. Potom v podstatě větší rozloha, balkón i výtah, to je jenom u paneláků. A my v nich oba vyrůstali a v pohodě, jenže jak jsme teď v novostvbě, vůbec si neumím představit do toho paneláku zase jít =(

zudina
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 2 inzeráty 04.05.19 12:16

Kamaradka bydli v byte ve 4 patre bez vytahu se trema detma a nestezuje si. Ja pokazdy kdyz za ni jdu s ditetem tak jsem uplne mrtva, ale ona to asi dava v pohode. Kocarek ma v kocarkarne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 12:17

@Sany80s Ano, tady to jde…tam jsou ty chodby tak velké a je tam takový výklenek, že kočárek nebo kolo tam běžně lidi nechávají. Jsou tam i takové úchyty, o které to jde zamknout. Smozřejmě nejde tam mít 5 kol, nebo víc kočárků…ale jeden je v pohodě.

Monchichik
Echt Kelišová 8761 příspěvků 04.05.19 12:18

@zudina Tak když to budeš šlapat několikrát denně, tak máš už takovou fyzičku, že ti to ani nepřijde :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama