Byt 55 m2 + zahrada pro rodinu?

Anonymní
23.6.21 14:18

Byt 55 m2 + zahrada pro rodinu?

Ahoj, holky, máme dilema. Je nám 30, do budoucna plánujeme rodinu a jsme v nájmu v Praze. Mame velice oblíbené městečko u Prahy, kde je velice málo bytů k mání. Teď se nám však naskytla příležitost zde koupit byt- 2+1 55m2 a 80 m2 předzahrádky za 3 700 000 Kč. Dá se v rom žít a rodinou a malými dětmi? Toužíme po domě, nicméně na to teď nedosáhnem. Proto jsme uvažovali byt a po letech ho třeba prodat a posunout se dál.

Žijete někdo tak a netrpí tím vztah?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12782
23.6.21 14:22

Loznice - detsky pokoj - obytna kuchyn - zahradka. Jasne ze da.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
23.6.21 14:26

Jasně že se v tom žít dá, nicméně já bych tak žít nechtěla. Měli jsme 2+1 75m2 se zahrádkou, narodila se nám dvojčata a v jejich roce jsme se stěhovali do domku, protože v bytě jsme si přišli jak sardinky. Ale také znám rodinu, co mají děti 6 a 2 roky a bydlí v úplně miniaturním 2+kk a doteď to dávali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
23.6.21 14:27

Dá se to, nebude sice velké soukromí, nebudete mít moc ulozneho prostoru, ale lze to. Hodně i záleží jak je ten byt stavěný, jestli je některá místnost průchozí, jak je která velká apod. Ale zas je super ta zahrádka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2936
23.6.21 14:28
@Lucie_Sx píše:
Loznice - detsky pokoj - obytna kuchyn - zahradka. Jasne ze da.

přesně to mě nejdřív napadlo, že s obytnou kuchyní a možností být polovinu roku i venku a druhou polovinu ven aspoň vypouštět děti by se dalo.
Jenže celý byt má 55 m2 - za mě fakt málo, to bude pidikuchyňka + malé místnosti.
Ale rodiny žijí i v 1+1, záleží, na co je zakladatelka zvyklá a jestli jim bydlení ve vysněném městečku stojí za žití na malém prostoru. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2539
23.6.21 14:28
@Anonymní píše:
Ahoj, holky, máme dilema. Je nám 30, do budoucna plánujeme rodinu a jsme v nájmu v Praze. Mame velice oblíbené městečko u Prahy, kde je velice málo bytů k mání. Teď se nám však naskytla příležitost zde koupit byt- 2+1 55m2 a 80 m2 předzahrádky za 3 700 000 Kč. Dá se v rom žít a rodinou a malými dětmi? Toužíme po domě, nicméně na to teď nedosáhnem. Proto jsme uvažovali byt a po letech ho třeba prodat a posunout se dál.Žijete někdo tak a netrpí tím vztah?

Jestli je to mestecko u Prahy, tak to je celkem dobra cena. Akorat bych uplne nepocitala, ze se pak presunete do domu, protoze rodicovska a pak po rodicovsky taky ty deti potrebuji furu casu, takze ho o to min zbyva na praci. Tady v Praze ziji v 55m rodiny i s 3 detmi, ale urcite to neni ideal. S malymi si to umim predstavit a se starsimi horsi. Takze fakt promyslet, jestli v budoucnu ten presun do domu bude mozny. Ceny porad rostou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
23.6.21 14:31

Tak dá se žít ve všem, ale tak malý byt bych nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
23.6.21 14:31
@Dája999 píše:
přesně to mě nejdřív napadlo, že s obytnou kuchyní a možností být polovinu roku i venku a druhou polovinu ven aspoň vypouštět děti by se dalo.
Jenže celý byt má 55 m2 - za mě fakt málo, to bude pidikuchyňka + malé místnosti.
Ale rodiny žijí i v 1+1, záleží, na co je zakladatelka zvyklá a jestli jim bydlení ve vysněném městečku stojí za žití na malém prostoru. :nevim:

Zase je to lepsi nez se stresovat o dve mega vetsi hypotekou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9679
23.6.21 14:34

S malymi ok, s pubertaky už nic moc. Dá se vše, já bych do tak malýho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
23.6.21 14:35

Žije se i v menšim, já bych do toho ale nešla, raději domeček dál od Prahy za cenu toho bytu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
23.6.21 14:39

Dá se to, ale vlastní zkušenost - ne na dlouho, to mi věř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32860
23.6.21 14:40
@Anonymní píše:
Ahoj, holky, máme dilema. Je nám 30, do budoucna plánujeme rodinu a jsme v nájmu v Praze. Mame velice oblíbené městečko u Prahy, kde je velice málo bytů k mání. Teď se nám však naskytla příležitost zde koupit byt- 2+1 55m2 a 80 m2 předzahrádky za 3 700 000 Kč. Dá se v rom žít a rodinou a malými dětmi? Toužíme po domě, nicméně na to teď nedosáhnem. Proto jsme uvažovali byt a po letech ho třeba prodat a posunout se dál.Žijete někdo tak a netrpí tím vztah?

To je strašně individuální. Já jsme vyrostla v bytě 60 m. Dalo se, ale příjemné to nebylo. Společný pokoj s mojí o rok starší sestrou způsobil, že jsme se furt hádaly. A to do té míry, že mi jednou ségra řekla, úplně klidně, bez emocí „Nevadilo by mi, kdybys zemřela.“ A na to já jsem taky klidně odpověděla, že by mi to taky nevadilo. Obě jsme cítily, že by se nám ulevilo. Prostě, když si lidi nesednou, je to peklo. Se ségrou jsme spolu asi pět let vůbec nemluvily, pak jsme k sobě našly cestu. Pár let po odstěhování jsem odmítala žít s nějakým chlapem, protože jsem si užívala to soukromí a klid.

S manželem žiju v domě, kde máme prostoru dost a hádáme se minimálně.

Ale měla jsem spolužačky, které žily v malých bytech a nijak je to nepoznamenalo.

Každý má tu potřebu soukromí jinou. To musíš vědět ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15914
23.6.21 14:44

Pro 2 dospele v pohode. Pro rodinu s detmi na dnesni dobu malo. Pred 100 lety luxus :mrgreen:
Ta zahradka je skvela, posezeni + minihriste tam pujde vybudovat. Skoda, ze u nas ne na celorocni vyuziti :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.21 14:45

Dej sem nákres půdorysu toho bytu, hodně totiž také záleží na rozložení pokojů, oken, dveří…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
23.6.21 14:47

Šla bych do toho. My máme 61 metrů i s balkonem. Brácha má 55 a je jich tam 5.predzahradka je super pro děcka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat