Byt anebo malý dům s minizahradou?

Anonymní
12.4.21 19:37

Byt anebo malý dům s minizahradou?

Ahoj, poradíte? Chtěli jsme s přítelem domek ve středočeském kraji tak, aby to nebyl úplný vidlakov, nebyla to úplná ruina a měli jsme alespoň 500 m2 zahrady…a náš strop byl 4.500.000 až max 5 milionů korun, ale to opravdu jen kdyby tam přítel mohl mít dílnu. No, přiznám se…rychle jsme vystrizliveli + za větší pozemek hodně roste cena nemovitosti + nemáme zatím hotove peníze na opravy, kdyby bylo nutné udělat nové rozvody, střecha, podrezat barák apod. Skoro vše co máme vrazime do základu hypotéky. Rozhodli jsme se tedy pro byt a pokud bychom na tom byli za x let lépe, prostě bychom ho prodali a koupili si vysnenou nemovitost a byli jsme s touto variantou smířeni. Všimla jsem si, že se ale na zajímavých lokalitách občas mihnou i opravené menší domky v ceně bytu, avšak s miniaturní zahradkou…dost nás to láká, je to takový kompromis, le zas si říkáme, jestli to není znouzectnost, jestli tam pak nebudeme nešťastní, taková ani ryba ani rak a přítel tam ani nebude moct mít dílnu…a vždycky tyto domy mají nějaké ale (např. rusna silnice). Kterou variantu byste volili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
964
12.4.21 19:44

Dům, ale já jsem na dům zvyklá. Do bytu bych nešla ani zadarmo.
Jinak jak dlouho hledáte dům? Ono to není hned. Vhodný Dům se hledá třeba i pár let. Chce to alespoň rok trajdat internetem, než uděláte definitivní rozhodnutí. Opravdu se najdou krásný domky za levno. Jen to nesmíte uspěchat. Taky je zrovna teď doba, kdy všichni kupují domy a nejvíce domů jde do prodeje květen/červen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
12.4.21 19:46

Nevím, kde hledate. Středočeský kraj, 50-60 km od Prahy, naprosto v pohodě, za udělaný dům se zahradou… Pražáci se k nám stěhují o 106

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 19:48

Dík za reakci. Bojíme se nárůstu cen nebo špatně lokality, kde budeme závislí na autě a budoucím dětem budeme jenom taxikařit. Plus bych ráda změnila práci: chtěla bych před mateřskou dobu neurčitou - a tu mi ve zkušebce nikdo nedá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 19:50
@Danielss píše:
Nevím, kde hledate. Středočeský kraj, 50-60 km od Prahy, naprosto v pohodě, za udělaný dům se zahradou… Pražáci se k nám stěhují o 106

To samé viz výš. Závislost na autě zvyšuje náklady, já se bojím o práci. Nemám žádnou extra žádanou odbornost a na hypotéku potřebuji nějaký určitý příjem.

• Citovat
  • Nahlásit
396
12.4.21 19:52
@Anonymní píše:
To samé viz výš. Závislost na autě zvyšuje náklady, já se bojím o práci. Nemám žádnou extra žádanou odbornost a na hypotéku potřebuji nějaký určitý příjem.

Tak v tom případě musíte zlevnit že svých nároků na bydlení. Jiná rada není, každý nemůže mít všechno co chce :srdce:

PS: od nás jsou spoje do Prahy výborně, jak vlakem tak busem. Děti do okresního města, což je 7 km, bez problémů tuplem

Nemovitosti jsou na vrcholu a dál budou stoupá, bohužel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 19:55

@Danielss také z nároků slevuji:)) píšu to i ve svém příspěvku. Nehledám radu, kde dům snů najít, hledám už nějakou dobu a vím, co se jak finančně pohybuje. Dotaz zněl jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 19:56

@Danielss jinak co to je za ráj?:D

• Citovat
  • Nahlásit
5795
12.4.21 19:59

My už hledáme rok, stojí to za houno.. Dům k demolici za 4,7 :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
12.4.21 20:05
@Anonymní píše:
@Danielss jinak co to je za ráj?:D

Rak to není. Rakovnicko, konkrétně Lužná u Rakovníka, akorát koukám, že už jen parcely, prozatím. Domy už jsou prodané - rychle. Pak mě ještě napadá Kněževes, ale mě osobně se nelíbí, že nemá kolem lesy. Což Lužná jo - dál pošta, obchody, školka, škola. Zbytek, střední, obchody, úřad 7 km…

Pohoda. Horší je to s prací, malé město a přijde mi, že se tu všichni znají místa dědí nebo jsou pře známosti. Proto práce jedině Kladno, Praha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
12.4.21 20:06
@Anonymní píše:
Dík za reakci. Bojíme se nárůstu cen nebo špatně lokality, kde budeme závislí na autě a budoucím dětem budeme jenom taxikařit. Plus bych ráda změnila práci: chtěla bych před mateřskou dobu neurčitou - a tu mi ve zkušebce nikdo nedá.

Přesně jak píšeš, byt je v tomto ohledu daleko praktičtější, budoucí pronájem, prodej, budou jednodušší. Šla bych do bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2850
12.4.21 20:07

Malá Zahradka staci. Bohate. Pokud budete mit na uživení 2 aut a pokud neco sezene za 5mio, tak to drzim pesti… za 5 mega ve Středočeském kraji ani nevim, jestli se da sehnat byt aspon 75m2 a vic. Mozna nekde dalsich 20km za Benešovem v nejaky dire…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 20:12

Byla jsem prakticky ve stejne situaci, akorat jiny kraj. Nakonec jsme se taky rozhodli pro byt, ale pak se objevil develop. projekt radovek, ktery se nam libil, a tak jsme do toho sli. Bude to takovy byt, ale aspon ten kousek zahrady 150 m2 tam zbyde, no neni to nic moc (taky jsem zacila na pozemku min 600 m, ale na to proste nemame, a moc daleko od mesta, jde ted jsme jit nechceme), ale bude to stacit na posezeni, ugrilovani, deckam nakou tu houpacku a jeden dva zahonky, ted mam jenom balkon. Takze kvuli tomu jsme to brali. Bydlenim uz nakou dobu resime a nechceme cekat dalsich pet let na godota. Jo muze se objevit nakej zazrak, ale taky nemusi a hlavne s rustem cen nemovitosti vychom si uz na vyssi hypo nesahli, protoze plat tak rychle neroste. A za dalsi proc jsme se proto rozhodli, ze chceme domek a zahradu ted kdyz jsem na materske a mame male deti, na co nam bude velkej barak za deset let, az si deti budou travit cas po svem…

• Citovat
  • Nahlásit
20545
12.4.21 20:13

Tak ty spoje nemusí být ideální ani ve městě a naopak ve vidlákově skvělý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63573
12.4.21 20:15

Pořád je lepší domek s minizahradou, než být zavřená v paneláku a chytnout cvoky sousedy.. Co se podívat dal od Prahy? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat