Být či nebýt náhradní maminkou?

6.2.21 09:26

Být či nebýt náhradní maminkou ?

Ahojky holky, dost jsem přemýšlela jak pomoci ostatním v jejich trápení. Je mi líto lidiček kteří nemohou mít děti. Nejprve jsem dost četla o darování vajíček ale tam mám teda šílený strach z toho ze bych asi nezvládla píchat sama injekce. A tak me napadlo náhradní mateřství. Co vy na to? Podstoupili by jste to? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
384
6.2.21 09:29

Pro svou sestru bych to udělala, pro cizí ne. Jsi skvělá, že o tom uvazuješ :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2246
6.2.21 09:30

Máš už svou rodinu?

Ne, nedokázala bych se citově odpoutat od dítěte, které porodím.
Navíc těhotenství, porod a poporodní období, to je pro tělo a psychiku neskutečná zátěž.
Navíc bych tím dost omezovala svoji rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19983
6.2.21 09:33

Pro někoho velmi blízkého ano, jinak ne. Je hezké, že chceš pomáhat lidičkám kolem sebe, ale tvojí čistou dušičku trochu umazalo, že tě zajímá jen pomoc, která je za slušné peníze :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
@Maruskasuranova píše:
Ahojky holky, dost jsem přemýšlela jak pomoci ostatním v jejich trápení. Je mi líto lidiček kteří nemohou mít děti. Nejprve jsem dost četla o darování vajíček ale tam mám teda šílený strach z toho ze bych asi nezvládla píchat sama injekce. A tak me napadlo náhradní mateřství. Co vy na to? Podstoupili by jste to? ;)

Pichani injekci je to nejmensi, bylo tu par diskuzi jak to zenskym doslova po*ralo zivot, tady to pichani super hormonu.
Muze to velmi poskodit zdravi.

No a tvuj dotaz mi zni tak, ze o tom sama vubec presvedcena, zda-li je z techto dvou variant vubec neco spravne, nejsi.
Chtit pomoct je hezka vec, ale tohle uz je trosku jinej level a o necem takovym musis byt presvedcena na 100% a byt si tim jista.
Potom te nazory ostatnich zajimat nebudou.

A ne, nesla bych ani do jednoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

@Rive ano mám svou rodinu, chapu ze citové odloučení od dítěte musí být velice těžké. Ale na druhou stranu vždy je možné se s párem přeci domluvit a působit nějakým alespoň malým způsobem v životě děťátka a na druhou stranu pomůže to někomu do života vnést štěstí, veliké štěstí. :srdce: Já si to třeba neumím ani představit jak těm lidem musí být :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.2.21 09:38

@terien no to je sice pěkné ze si tohle myslíte pokud mate jiný způsob který není finančně hodnoceny tak sup sem s nim. :) ne o peníze tu opravdu nejde přidala jsem se do skupinky kde to hodně lidé řeší a je opravdu srdcervouci číst příběhy těch lidi. ;( je smutné ze se hned ohlížite na peníze ale opravdu není každý stejný :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 09:38

Jsi skvělá že o tom jen uvažuješ! :srdce: náhradní maminka je pro někoho jediná šance jak mít děťátko. Já osobně mám gynekologické potíže a budu podstupovat IVF, ve které věřím. Je krásné vědět že jsou i další možnosti, kdyby se cokoliv stalo. Děkuji za tebe a za ostatní ženy, které by tohle pro ostatní dokázaly :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1465
6.2.21 09:46

Injekce vidíš jako problém a těhotenství se všemi riziky a porodem, ne? Zvláštní.

Jinak ne, ani bych nikomu nedala svoje vajíčka, protože to jsou zárodky mých dětí a ani bych nedokázala dát dítě, které v sobě nosím, někomu jinému. Dokážu to pochopit v případě dcera/matka nebo sestry, jinak mi to přijde divné.

A tvoje představa, že by ta rodina, které bys dítě odnosila, chtěla, abys byla součástí života dítěte, je velmi, velmi naivní..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19983
6.2.21 09:49
@Maruskasuranova píše:
@terien no to je sice pěkné ze si tohle myslíte pokud mate jiný způsob který není finančně hodnoceny tak sup sem s nim. :) ne o peníze tu opravdu nejde přidala jsem se do skupinky kde to hodně lidé řeší a je opravdu srdcervouci číst příběhy těch lidi. ;( je smutné ze se hned ohlížite na peníze ale opravdu není každý stejný :cry:

Těch způsobů je, třeba dobrovolnictví, to uvítají ve všech odvětvích. Ty srdcervoucí důvody ti nežeru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.2.21 10:03

@terien v pořádku i vašeho názoru si cením, každý má své představy a názory a ty vám nikdo vzít nemůže ❤️😉 pěkný den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.2.21 10:04

@Lil Kitkatt já měla oba porody i těhotenství krásné a bez problémů ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
6.2.21 10:04

Ne, nikdy, je to nepřirozené. Pokud žena neotěhotní ani po IVF, tak ať si raději dítě adoptuje. Náhradní mateřství je proti přírodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
6.2.21 10:06

Být náhradní matkou není sranda. Byť tě to šlechtí, že bys chtěla pomoct, opravdu bych si to velmi pečlivě rozvážila a probrala i s tvou rodinou (partnerem), protože je to zasáhne taky.
A vůbec nepočítej s tím, že by tě ti rodiče chtěli ve svém životě a životě jejich dítěte dál. Je to jejich dítě, z jejich zárodku a ty, byť si dítě donosila a budou ti určitě nesmírně vděční, nebudou tě chtít mít za zadkem po zbytek života. I u blízké rodiny bych s tím možná měla problém. Protože ty by ses v životě toho dítěte měla tendence dál angažovat, kecat jim do toho a oni by mohli mít problémy s tím to přijmout.
Náhradní mateřství není pro každou ženu.
Osobně bych radši darovala vajíčka. Po tom co už bych si byla naprosto jistá, že sama další dítě nechci. Přijde mi to méně bolestné. Protože takhle sice víš, že někde asi chodí „polovina tebe,“ ale nemáš k ní tak těsné vazby jako s dítětem, které biologicky není tvoje, ale 9 měsíců si jej nosila pod srdcem a porodila ho. Hormony, které provázejí těhotnoství a porod s tebou můžou udělat stejně strašné věci, jako ty co by sis píchala kvůli odběru vajíček. Alespoň po psychické stránce určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2246
6.2.21 10:08

@Maruskasuranova ale to neznamená, že takové budou o další těhotenství :nevim:
Já jsem těhotná počtvrté a každé těhotenství je úplně jiné, navíc mi vadí, že se nemůžu tak moc věnovat dětem, blbnout s nima, jak by chtěly…
Navíc po každém těhotenství se objeví něco, co musím řešit, ať už pohlá pánev, diastáza, inkontinence, problémy s pánevním dnem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat