Vrátit se k příteli či ne?

Anonymní
12.11.19 16:24

Být či nebýt spolu?

Zdravím všechny…chtěla bych znát vaše zkušenosti, rady, příběhy… S přítelem jsme spolu 8 let (od mých 16 let, byl to můj první kluk)… 5 let bylo naprosto nádherných já byla zamilovaná… Vždycky jsme si ve všem rozuměli a nikdy neměli ve vztahu závažnější problémy… Vztah jsme ale přechodili, v jeden čas oba rezignovali a cca rok vedle sebe jen žili… Pak jsme se rozešli, teď zase vrátili k sobě… Byla tam i nevěra z mé strany (evidentně jsem hledala něco, co mi ve vztahu chybí a ano, vím že je to hodně špatně), ale snažíme se řešit příčinu a zjišťujeme zda spolu být či ne… On mě miluje, i po tom všem… Já zamilovaná nejsem, vím, že je to člověk, kterýho mám nesmírně ráda, umím si s ním představit mít rodinu, ale… Bojím se co bude, až děti odejdou… Protože mě přítel nijak sexuálně nepritahuje, asi mě ani tolik nebaví spolu trávit čas jako dřív (možná je to podmíněno mým „bordelem v hlavě“)… Přijde mi, že ani rozhodnutí být / nebýt spolu není to spravne… Teď spolu fyzicky nejsme (pracuje 10 dní v Německu a na 4 dny se vrací), přerušili jsme veškerý kontakt, ale mně smutno je… V jednu chvíli vím, že o něj nechci přijít a vdruhe chvíli si říkám, že není dobrý nápad spolu být… Chci najít zpátky tu vášeň a probudit větší city, ale mám pocit že to nejde… Pak si říkám, že sex, zamilovanost apod… Nejsou vůbec důležitý…důležitý je, že ten člověk je jakej je, je tu pro mě, vím že se na něj můžu spolehnout a věřit mu… Ale momentálně jsem se svou hlavou i srdcem v koncích… Nechci ubližovat jemu, ale ani sobě… O všem jsme s partnerem mluvili…včetně sexu, pocitu i nevěry… Řešil jste to už někdo prosím? Moc všem dekuju!…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12.11.19 16:27

Tohle vyjde málokomu. Nechala bych pi vzpomínku na první lásku a hledala dal. Život máš před sebou, pro jedno kvítí… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 16:30
@Bubla Bůčková píše:
Tohle vyjde málokomu. Nechala bych pi vzpomínku na první lásku a hledala dal. Život máš před sebou, pro jedno kvítí… ;)

Mockrát děkuju za radu… Vím, že si jednou budu třeba tlouct hlavu o zeď, že jsem pustila tak skvělyho chlapa :(

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10335
12.11.19 16:38

Tak především se musíš naučit komunikovat o sexu a zjistit, jestli tedy je v jeho možnostech při nějakých změnách tě uspokojit a nebo s ním spát prostě nebdueš.

Pak pochopitelně nemá smysl plánovat spolu rodinu a celý život, protože celý život v sexuální frustraci pro oba je nesmysl. A smozřejmě že je frustrovaný i ten druhý když ho jeden odmítá.

Pokud tohle nějak nerozlousknete, tak si fakt nepořizujte ani dítě, ani hypotéku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 16:41
@Ou píše:
Tak především se musíš naučit komunikovat o sexu a zjistit, jestli tedy je v jeho možnostech při nějakých změnách tě uspokojit a nebo s ním spát prostě nebdueš.

Pak pochopitelně nemá smysl plánovat spolu rodinu a celý život, protože celý život v sexuální frustraci pro oba je nesmysl. A smozřejmě že je frustrovaný i ten druhý když ho jeden odmítá.

Pokud tohle nějak nerozlousknete, tak si fakt nepořizujte ani dítě, ani hypotéku.

Děkuju moc… Přijde mi, že není v sexu nic, čím by mě mohl „nakopnout“, věřím, že by se snažil a udělal cokoliv, ale tohle je ve mně, mám ho spíš jako bráchu a to je podle mě ten zásadní problém…ale taky se bojím, že se mi tohle může po pár letech stát i v novém vztahu… Taky nemusí…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.11.19 16:47

Po vlastní životní zkušenosti bych Ti řekla, ať to ukončíte. Pokud necítíš vášeň, zamilovanost apod., jen příchylnost k člověku, se kterým jsi něco prožila, bylo Vám spolu dobře, máš k němu spíše přátelský vztah a jste na sebe zvyklí, tak se obávám, že to v budoucnu stačit nebude. Rozhodnutí je samozřejmě na Tobě a taky se mohu mýlit, znovu zažehnete jiskru a bude to nové a lepší. Ale pokud cítíš, že je to spíše stabilita a zvyk, tak bych řekla, že to do budoucna nemá perspektivu a budete to jen natahovat. Takhle jsem byla „ve vztahu“ 10 let, i když už to hodně dávno nebylo ono. Ale člověk si říkal: coby kdyby, nač opustit tu stabilitu, vášeň se přeceňuje :). Zpětně jsem ráda, že s tím člověkem už nejsem. Mimochodem: při rozchodu taky říkal, jak mě miluje a najednou sliboval hory doly, co všechno změní, a pak se asi do půl roku ženil s novou známostí 8).

• Nahlásit
  • Citovat
12.11.19 16:50
@Anonymní píše:
Děkuju moc… Přijde mi, že není v sexu nic, čím by mě mohl „nakopnout“, věřím, že by se snažil a udělal cokoliv, ale tohle je ve mně, mám ho spíš jako bráchu a to je podle mě ten zásadní problém…ale taky se bojím, že se mi tohle může po pár letech stát i v novém vztahu… Taky nemusí…

jediná šance, že by si pořídil nějakou sexy milenku, ale na to je asi moc ťuňta, takže to asi nemá cenu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 16:51
@Anonymní píše:
Po vlastní životní zkušenosti bych Ti řekla, ať to ukončíte. Pokud necítíš vášeň, zamilovanost apod., jen příchylnost k člověku, se kterým jsi něco prožila, bylo Vám spolu dobře, máš k němu spíše přátelský vztah a jste na sebe zvyklí, tak se obávám, že to v budoucnu stačit nebude. Rozhodnutí je samozřejmě na Tobě a taky se mohu mýlit, znovu zažehnete jiskru a bude to nové a lepší. Ale pokud cítíš, že je to spíše stabilita a zvyk, tak bych řekla, že to do budoucna nemá perspektivu a budete to jen natahovat. Takhle jsem byla „ve vztahu“ 10 let, i když už to hodně dávno nebylo ono. Ale člověk si říkal: coby kdyby, nač opustit tu stabilitu, vášeň se přeceňuje :). Zpětně jsem ráda, že s tím člověkem už nejsem. Mimochodem: při rozchodu taky říkal, jak mě miluje a najednou sliboval hory doly, co všechno změní, a pak se asi do půl roku ženil s novou známostí 8).

Mockrát děkuju!!!… On tu zamilovanost ale opravdu dokazuje…po prvním rozchodu se změnil, změnil vše, co náš vztah ubíjelo, přešel nevěru jednou, teď se snaží vypořádat a druhou :(… Ale chyba už teď není ani trošku v něm, ale ve mně… Vážně moc děkuju za příspěvek :)

• Nahlásit
  • Citovat
22509
12.11.19 17:18

Za mě… pokud ve vztahu neklape sex a přitažlivost, tak to nevydrží.
Kdysi jsem řešila stejnou věc, ale já zůstala a nebyla nevěrná. No a stejně jsme se po letech rozvedli, byli jsme spolu 12 let, barák, dvě děti. Pak se mě snažil získat zpět, jak mě a děti miluje. Kráva jsem na to kývla, on pak za dva dny přišel s tím, že čeká dítě s kamarádkou a že najednou neví kterou a že by nejraději měl obě. :lol:
No, tak ted má roční dítě s kamarádkou/přítelkyní, spokojený není (vím od známých), zpětně jsem fakt ráda, že jsem se nevracela a nebojovala, zůstala jsem s dětmi rok a něco sama, pak jsem si našla partnera a jsem spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35986
12.11.19 17:35

Pokud není vzájemná přitažlivost… Ukonči to. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 18:48

Pokud Tě nepřitahuje, ukonči to. Nemá to smysl. Mě po 20 letech manželka pořád přitahuje.
Navíc, pro založení rodiny, řešení bydlení, překonávání problémů potřebujete tu energii lásky.
A když jsi mu už byla podruhé nevěrná… kašli na to. Logické argumenty nejsou všechno, i duše musí být spokojená. Evidentně Ti něco chybí. Bez toho budeš jen trpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama